акумулатори спешно!!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

акумулатори спешно!!!

Мнение от Ivan » 08 Май 2002, 18:19

нужен ми е съвет. какви акумулатори (капацитет) са нужни на е30 318и М10 и на 320и. можете ли да препоръчате или изкритикувате някои производители? сигурен съм, че между евтин български и скъп вносен (напр. Бош) има някаква разлика. въпроса е колко е осезаема тя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::акумулатори спешно!!!

Мнение от PARADOX_sf » 08 Май 2002, 18:52

Ami ot BOSCH Silver neshto ne mi haresva. Burzo se scapa. Preporuchvat ti Centra. Imat po-goliam startov tok ne sa s obiknovena kiselina ot koeto sledva che niama nyzda da se doliva distilirana voda, imat indikator za tova v kakvo sustoianie e bateriata i t.n. Abe kefat me!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 4.02.2002

отг::акумулатори спешно!!!

Мнение от dimd00d » 09 Май 2002, 3:59

Aaaa iawno i ot akumulatori wze da razbirash (kolkoto i ot koli), ia biagai da widish i posle da dokladwash kyde tochno na Bosch Silver se spiwa wodata, che posledno kato si kupuwah takyw beshe s gel wytre.

Zapochnaha silno da mi omryzwat 'razbiracheskite' ti postove, na wsichki weche im e iasno che ot koli razbirash tochno tolkowa kolkoto kucheto mi (a moje bi i po-malko), za twoe dobro - mylchi i si trai - toku wij si nauchil neshto!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::акумулатори спешно!!!

Мнение от PARADOX_sf » 09 Май 2002, 7:38

E az da sum kazal che Bosch-a e s techna kiselina? Ne! Bashta mi beshe s takuv i na edin tup ford izkara 2 godini?!

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::акумулатори спешно!!!

Мнение от LandShark » 09 Май 2002, 8:01

Аз съм с български. Не си спомням марката, предишния собственик още го е купувал - все още ме кара. 72Ah, макар че за моята кола в книжката пише че и 60Ah е напълно достатъчен, май заради музиките предишния собственик е сложил по-голям. Принципно повечето български акумулатори си искат обслужване - веднъж месечно да проверяваш течността, ако е необходимо да доливаш, което си е минус, щото си е занимавка. Иначе пък са евтини и сравнително издръжливи - поне моя вече е на 4+ години и още си е ОК. Да си призная никога не съм пробвал западните запечатани акумулатори, които нямат нужда от обслужване, така че нямам впечатления. Иначе сигурно ако се наложи да си купувам акумулатор пак бих си купил български... гледам МОНБАТ правят атрактивни реклами. Специално за капацитета за E30 320i доколкото си спомням в книжката пишеше че и 55Ah са достатъчни, ако не се лъжа дори на 316/318 даваха стандартно 44Ah (? не съм сигурен за числото но беше 4Х). Ако имаш повече екстри, допълнителни усилватели към касетофона и други джаджи само тогава може да се замислиш за по-голям.

Land Shark II
'89 "316" ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 20.02.2002
Местоположение: sofia

отг::акумулатори спешно!!!

Мнение от suzuki » 09 Май 2002, 10:57

az sum s monbat-triabva da vi kaja ,che tova i tonkoloni pravime gore dolu dobri.oshte poveche,che veche garantsiata im e 2 godini-taka,che si struva za parite!

bmw is the best car in the world!!!!!!!!!!!!!!!!!

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 17.01.2002

отг::акумулатори спешно!!!

Мнение от ///MPowered » 09 Май 2002, 14:03

аз съм с VARTA и да ви кажа е един такъв мъничък и готин ... нямам никви проблеми с него ... а кой го знае откога е на колата ми :)) мисля пак такъв да си търся като се сдуха този!

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook