Кратки впечатления от разходка до Пловдив

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Кратки впечатления от разходка до Пловдив

Мнение от LandShark » 10 Юни 2002, 17:27

Привет на всички!

Вчера, неделя 09-юни, малко спонтанно аз, Алпината и fxmaker се натоварихме в моята 325-ца и направихме кратка разходка до Пловдив. Всичко започна благодарение на Алпината и неговото желание да види родния си град успя да зарази и нас. А аз да си призная нямах нищо против да понавъртя някой друг километър за да помогне с разработката :) а и това че именно в неделя се провеждат прословутите гонки в Първенец, край Пловдив, както и възможността да се видим с нашите Пловдивски братя натежа във везните и решението беше взето. Така сутринта рано се натоварихме и след час и половина, движейки се примерно със 120-130км/ч и вдигайки не повече от 3000 - 3500 оборота, пристъгнахме в града под Тепетата. Едно от първите неща който много ми хареса в Пловдив са няколкото тунела в центъра - макар и само до 3000 оборота звука в тях при отворени прозорци е .... яяяяякк!!!!!!!!!!!! Ако не бяха другите бих се врътнал още няколко пъти, но и 3-те пъти бяха задоволителни. Еееехх... но да не се отплесваме. По-късно имахме възможност благодарение на нашите домакини в лицето на Иван и Роската да отидем до Първенец, където да видим местните стрийт-рейсъри и гонките който правят. Може би жегата и световното първенство беше повлияло, но като цяло домакините ни казаха че имало и далеч по-добри дни. То и този път не беше малко, като при това няма как да се отрече че БМВ групата беше най-впечатляващата, което си е напълно закономерно. Основно Е30-ски, между които трансплант (Е30 с М30В28), 325-ци (едната ограничена до 3000 оборота временно), две седмици Е23, 525-ца, и за момент дори една Е39 чистокръвна М5-ца. За съжаление ние се разминахме с М5-цата точно когато пристигахме към пистата, така че трябваше да се задоволим с множество разкази, между които и съня ня някакъв фен на джапанки и собственик на някакъв Нисан ZX-200: присънило му се на човека че се дърпал с М5-цата и я минал при това и нагло твърдеше че БМВ била фирма за дамски превръзки. Разбира се това твърдение не заслужаваше повече от нашето презрение, но самия факт че съответния човек от каза да отговори на предизвикателството на Е23 728-ца, великата гондола, страшилище за повечето други марки, сам по себе си говори достатъчно в увереността на въпросния заблуден фен. Иначе видяхме доста стартове, както на коли така и на мотори, но най-впечатляващ след //М-ката се оказа 7-ми номер, който късаше наред от Голфове 2 GTI-ки през някакви стари спортни опели (забравих марката точно, пу, извръкна ми от ума как беше Опел Монца може би? нещо 3 литрово), и въобще каквото се осмели да застане до него. Да не говорим че видяхме и чудеса на тунинга като Опел Колибра с гигантско антикрило на багажника, което освен да му вдига разхода не виждам за какво друго може да служи с това предно предаване. Но жегата беше ужастна и след не повече от час-два се принудихме да се отдръпнем и ние, след като и без това повечето участници вече бяха се отказали. Тогава видяхме новата, в етап на съживяване кола на Иван - пловдивския фен, който на априлската среща изкара лош късмет. Дори и чухме гласеца й, но безспорния факт е, че скоро колата ще стъпи на гладкия асфалт и дай боже - ще носи много радостни мигове на щастливия й собственик! Та така. Определено ни харесаха и широките празни булеварди в Пловдив и вчера обсъдихме и скорошен голям събор в Пловдив, но за това ще стане дума в отделна тема. Като цяло мисля че посещението ни беше ползотворно, жалко само че забравихме да правим снимки :(

Land Shark II
'89 "316" ;)

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

отг::Кратки впечатления от разходка до Пловдив

Мнение от KAMIKADZE » 10 Юни 2002, 19:17

AAAA taka zna4i vii da se razhojdate a nii da u4im :) Zna4i dvamata s Turturelo ste idvame na avto salona v Sofia sea na 20-ti ako iskate ste se vidim ( ama nqma da sme s kola ) , a ina4e sesiqta mi svur6va na 24.06 i sled tova mislq da se saberem nqkoi slun4ev den v Plovdiv ili Sofia (kolata mi ne e napulno gotova no tova sa drebni problemi vse pak moje da se dviji ) :)
---------------------------
'95 E36 325is turbo
'92 E32 750i
'96 Lada Niva
'68 Chevrolet Malibu 7.0 biturbo (future project)
'98 Kawasaki ZZR1100
'88 Yamaha XTz 600 Tenere supermoto

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Кратки впечатления от разходка до Пловдив

Мнение от LandShark » 10 Юни 2002, 22:00

Абе то и аз се опитвам да уча, но в момента ми се отдава полу-успешно. Но при мен сесията започва едва тепърва, та тепърва ще става по-сериозно. Затова малко куца организацията на следващата среща, ама ще стане някакси :)

Предложенията са следните:
22 юни (събота) - поредната юнска Софийска среща
13-14 юли - дай-боже "национален" събор в или край Пловдив, с евентуално участие на гонките в Първенец :)

Но хайде това ще го обсъдим в отделна тема :)

Land Shark II
'89 "316" ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 4.02.2002

отг::Кратки впечатления от разходка до Пловдив

Мнение от dimd00d » 10 Юни 2002, 22:11

Opel Manta :)

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook