E36 или E39

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: E36 или E39

Мнение от Conqueror » 12 Май 2014, 10:18

Ако изровя флашката със снимките ще ви покажа точно колко е здраво е36 вс ходна тея измислените джипове црв црх или нещо такова резултата е 1:0 за бмв то средна скорост 80 :yes: за мен лично са много здрави е36 ците
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 26.10.2012
Кара: 3.0i
Мечтае да кара: 335i
Детайли за колата: Кола

Re: E36 или E39

Мнение от Heat » 12 Май 2014, 13:42

Да са здрави, да са здрави - колко да са здрави:

http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_1997/15.aspx - една звезда и половина. Шофьора при удар с 60км/ч е тотал щета. Същото важи и за Цетката от 1997г. Явно е било някаква тенденция на германското автомобилостроене да се отърве от нископлатежните си клиенти по онова време.

Почти всяка по-сериозна катастрофа в България с Е36ца завършва с жертва. Колата, като конструкция на шасито, е пълен провал.

Не искам по никакъв начин да омаловажа останалите качества на колата, които редица от Вас са се наслаждавали дълги години, просто аз не бих си качил семейството в Е36 по нашите пътища.

Петицата е по-широка, по-удобна, по-комфортна, вози няколкостотин пъти по-приятно, много по-сигурна. На магистрала като настигнеш ТИР със 140 и се изравниш с кабината му, въздушната струя не те отмества наляво, както се случва на Е36цата. Аз лично не бих сменил Е39 с Е36.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 или E39

Мнение от bum_bum » 12 Май 2014, 16:54

За кола модел 90-та година тествана 7 години по-късно колко звезди искаш? Катастрофите с е36 са с жертви защото така се карат- с много газ :dunno:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: E36 или E39

Мнение от b00st » 12 Май 2014, 20:48

Heat написа:Да са здрави, да са здрави - колко да са здрави:

http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_1997/15.aspx - една звезда и половина. Шофьора при удар с 60км/ч е тотал щета. Същото важи и за Цетката от 1997г. Явно е било някаква тенденция на германското автомобилостроене да се отърве от нископлатежните си клиенти по онова време.

Почти всяка по-сериозна катастрофа в България с Е36ца завършва с жертва. Колата, като конструкция на шасито, е пълен провал.

Не искам по никакъв начин да омаловажа останалите качества на колата, които редица от Вас са се наслаждавали дълги години, просто аз не бих си качил семейството в Е36 по нашите пътища.

Петицата е по-широка, по-удобна, по-комфортна, вози няколкостотин пъти по-приятно, много по-сигурна. На магистрала като настигнеш ТИР със 140 и се изравниш с кабината му, въздушната струя не те отмества наляво, както се случва на Е36цата. Аз лично не бих сменил Е39 с Е36.

Доста зависи какви тестове гледаш. http://www.youtube.com/watch?v=HO2cQAfoCsc - тук има значителна разлика.
Когато е проектирана тая кола са симулирани цялостно челни удари. 97 година вече BMW ще пускат е46, EuroNCAP се появява и тества стандарт с 50% припокриване при челен удар. Никой не проектирал колите по тоя начин преди 10 години. Много от нещата са променени именно тогава по 5-та серия. След 96-та има структурни подсилвания по шасито, за да покрива новите стандарти, тогава Е39 е било чисто нов модел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: E36 или E39

Мнение от michev » 12 Май 2014, 22:12

Наистина има някакви промени след 1996-та, гледах, вдигната на подемник 36-ца от 1992, и се оказа, че шасито отдолу е коренно различно от това, на моята кола, която по ВИН е март 1996-та.
only rear wheel drive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 22.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '10 E550

Re: E36 или E39

Мнение от DAN40_91 » 13 Май 2014, 10:09

Колега, имам наблюдения и върху двете коли. Карал съм и 2те за по 2 години. Според мен си стой с е39ката, тъкмо си си я оправил. Е36 трудно можеш да намериш читава - пазените са рядкост и държат стабилни цени. Иначе са страхотни коли, аз от моето 320 бях много доволен, почти никакви ядове не съм имал. Продадох я миналата седмица, понеже заминавам за чужбина (да е честита на новия собственик!). И аз така като теб си виках - те са евтини за поддръжка, но все пак си е БМВ, не е Опел примерно. Но се оказа, че за тези 2 години съм набил сума ти пари за наглед дребни неща, но "капка по капка - язовир става". Като тръгнеш да я оправяш (а ти непременно ще има какво да правиш, ако вземеш Е36), ще си вътре със сума ти пари. Освен това, ти трябва поне 323, за да има вървежа на 5цата ти. Е39 525д е страхотна кола според мен, баща ми имаше такава преди време. Не е кой знае какъв спортист, но за круизер е перфектна и има доста добър въртящ момент мотора. Комфорта и качество на сглобката и материалите няма да коментирам, 5цата е съвсем друг клас кола. Според мен трябва да се замислиш, какво искаш от колата. Лично мнение - да минеш от е39 към е36 си е downgrade, освен ако не си сектант и искаш най-вече да си вдигаш адреналина (да ме извиняват колегите!). В крайна сметка, избора си е твой, дето се вика, послушай сърцето си :D . Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: E36 или E39

Мнение от Elesar74 » 13 Май 2014, 15:47

Колега, ти не си добре да смениш Е39 за Е36. Извинявай за силната дума, но никак не мога да си обясня иначе това. Това както ти казаха и колегите, са напълно различни коли. Общото е, че и двата модела имат по един волан, 4 колела и май дотук. Ако искаш да се изживяваш на някакъв гъзар с голяма моторетка в Е36, друго въпрос. Но това не е разумно мисля. Аз също карам кола като твоята и да я бартеросам или продам и да се кача на Е36, би ме накарало нещо само в много краен случай. Липса на пари примерно, много остра. Да, поддръжката на Е39, особено нашите дизелови печки, е доста над тази на Е36. Но и всичко друго в Е39 е доста над Е36. Няма качество, лукс, комфорт и т.н. без съответната цена. Скоро приятел смени Е36 в идеално състояние, като смени какво ли не по нея и тенекии прави, боядисва и взе базова Е39 520I '98. Човека беше толкова, как да кажа, учуден от какво е слязъл и на какво се е качил, че ..... Не е лоша Е36, не, но Е36 е съвсем друг клас кола и съпоставка с Е39 може само по онези горните неща. Не че и те не са различни. Според мен, проблемът ти е финансов и си мислиш, че с по-малко пари, ще направиш една Е36 невероятна кола, нещо, което не можеш с Е39. Ако можеш да поддържаш сегашната си кола, не я сменяй за Е36. Ако не можеш, тогава го направи. Няма смисъл да робуваш на една кола в крайна сметка.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 или E39

Мнение от bum_bum » 13 Май 2014, 19:53

Двете коли са представители на различен клас. Ако ги сравнявате като комфорт, возия, сглобка и материали няма начин 3 > 5 :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: E36 или E39

Мнение от Mamar4o » 13 Май 2014, 20:17

Не е до финансова гледна точка,просто е36 ми е първата кола и общо взето беше ми детската мечта и някак си незнам как да ви го опиша,но като се засека с някоя наточена е36ца се сещам за преди 4-5 години като карах мойта :bchug: Благодаря за съветите ще си джиткам комбито и ще видим може и да си зема някоя е36 за изпълнения :bchug:

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook