Проследяване на откраднати части/коли

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.01.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw e39

Re: Проследяване на откраднати части/коли

Мнение от equinox » 19 Фев 2014, 16:14

Здравейте колеги
Тази нощ са ми свалили лайсните с датчиците за парктроника на е39ката. Щета за над 1000 лева ако си ги купя нови, и после пак да ги подаря на някой, който в знак на благодарност пак ще ми издраска бронята. Полицията каза, че идват от друго БМВ, при застрахователя още 2 без лайсни и датчици. Явно е имало операция "Лайсна" или " Парктроник". Тази диващина трябва да спре. Затова предлагам да спрем да купуваме части от разни съмнителни врачански, монтански и пернишки олигофрени, а само от проверени хора които се занимават с внос на коли за части. Предлагам да направим тема във форума с коректни продавачи, за които се знае, че не работят с отчуждени части. Другия вариант е просто да се поръчват части от Ebay- хем са по-евтини, хем не са крадени / поне не от БГ/. Пък и да са крадени, продавача може много лесно да се проследи. Доставката от Англия е 2 лева на кг., а от Германия 4 лв. на кг. Купувал съм нови части от Англия на цената на втора употреба в България.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Compact
Мечтае да кара: M6 F12
Детайли за колата: Няма друга такава!

Re: Проследяване на откраднати части/коли

Мнение от Е36_Compact » 09 Мар 2014, 16:35

Най-гадното нещо, сутринта да видиш че нещо ти липсва от колата.. :X
От малко дете си имам мечта, не Ferrari брат, M-Power е тя!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Проследяване на откраднати части/коли

Мнение от Deyan Velev » 01 Апр 2014, 17:04

Да , сутринта ставаш за работа и как да ти започне деня като видиш че ти ги няма лайсните , огледалата , сойлери , и тн .
Сега последното е за колегите с е36 компакт , свалят се спойлерите мтех , които са супер рядки, днес засякох поредната обява в продавалник за откраднато такова крило.
Ако все още има колеги , на които не са им го гепили , да го хващат с болтове !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 2.04.2011
Пол: Мъж

Re: Проследяване на откраднати части/коли

Мнение от PREDATOR_318is » 07 Апр 2014, 17:20

Здравейте колеги.
Надявах се да не ми се наложи да пиша в тази тема, но уви не стана.
Действието се развива в Плевен кв. "Дружба" 3. Колата е е36 купе (артик силвър)
Звани ми телефона рано сутринта и гледам мой приятел, вдигам и чувам следното "ти да не си си свалил десния М праг........". Отивам до колата и бам прага го няма. Полицията и аз не знам защо я виках, като знаех какво ще ми кажат.
За отличителни черти няма какво да кажа освен, че е оригинален М праг (преплетен). Ако някой разбере нещо ще съм благодарен.
P.S: Надявам се тези изверги само да не са някой колеги, че освен че е кражба е и простотия голяма.
Пожелавам на останалите колеги да не им се налага да пишат тук.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 320i
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Проследяване на откраднати части/коли

Мнение от JuStDieSeL » 20 Май 2014, 11:05

Идеята не е лоша според мен за частите които могат да се разпознават разбира се.

По-малко купуване 2-ра ръка и повече координация и споделяне на информация между съфоромници и дори Петкан да не си върне частта поне да разбере кои е джигита дето е виновен пак ще е напредък...

Защото повечето са "тарикати" на дребно и са адски нахални продават си в продавалник и други такива не им пука ако им се направи една акция от квартални жертви да видим дали ще гепат повече в същия квартал. Хората с ресурси и връзки в МВР не се занимават с обикновенни коли.

Колкото и да си пазиш колата и да внимаваш навън ли е без наблюдение си потенциална жертва и всеки си мисли че няма да се случи на него защото колата му не била скъпа да ама не случва се все пак това е България на закона не може да се разчита ако човек сам не поеме инициативата друг няма за съжаление.

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook