Закупуване на кола

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.12.2012

Закупуване на кола

Мнение от danko6 » 21 Юли 2014, 7:46

Здравейте момчета
решил съм да взема още една красавица в семейството, но съм решил този път да я пиша на името на майка ми и да ползвам префернциите за инвалиди :)

Имам няколко въпроса и ще съм ви много благодарен ако ми отговорите :).

1-ако искам да закупя кола от другия край на България има ли как да извадя някакъв документ с който да мога да купя колата направо на името на майка ми без да карам жената да се разкарва наляво и надясно, а направо аз да си уредя всичко ако е възможно с някакво пълномощно от нея или ?

2-за инвалиди знаете ли каква друго може да се ползва като намаление освен винетка и намаляване на половина сумата за данък на автомобила ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Закупуване на кола

Мнение от cmdkick » 21 Юли 2014, 9:01

Ако купуваш нов внос кола, няма проблем да отидеш само с нейната лична карта и да ти напишат документите на нея, ако е регистрирана ще ти трябва пълномощно.
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Закупуване на кола

Мнение от GecataBMW-E46 » 21 Юли 2014, 10:34

Можеш да си изкараш карта от общината и можеш да спираш навсякаде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 520i

Re: Закупуване на кола

Мнение от onicks » 21 Юли 2014, 11:22

ОТ 1 СЕПТЕМВРИ 2012 г. В СОФИЯ ИМА НОВИ ПРАВИЛА И ЗОНИ ЗА ПАРКИРАНЕ
‹‹ назад
Защо се въвеждат новите правила за паркиране
За да бъде центърът на столицата:

по-подреден;
по-чист;
по-лесен за придвижване;
с 25% по-малко автомобили.


Къде се намират зоните за паркиране


Можете да видите картата в по-голям размер в JPG или във формат PDF.

"СИНЯ ЗОНА":

Пространството оградено от булевардите: "Христо Ботев", бул. "Тодор Александров", бул. "Княз Ал. Дондуков", бул. "Васил Левски", бул. "Ген. М. Д. Скобелев";

По граничните булеварди, посочващи обхвата на зоната, действа режим на почасово платено паркиране “СИНЯ ЗОНА“.


"ЗЕЛЕНА ЗОНА":

Пространството оградено от булевардите: бул. "Княгиня Мария Луиза", ул. "Белоградчик", ул. "Веслец", ул. "Клокотница", ул. "Будапеща", ул. "Козлодуй", ул. "Константин Стоилов", бул. "Ген. Данаил Николаев", ул. "Проф. Милко Бичев", бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", бул. "Пенчо Славейков", бул. "България", бул. "Академик Иван Е. Гешов", ул. "Хан Пресиян", ул. "Здраве", бул. "Пенчо Славейков", бул. "Ген. Едуард И. Тотлебен", бул. "Ген. Михаил Д. Скобелев", ул. "Опълченска";

По граничните булеварди, посочващи обхвата на зоната, действа режим на почасово платено паркиране "ЗЕЛЕНА ЗОНА".


Kак паркираме в Синя зона

Максимално време за паркиране до 2 часа
Цена - 2 лева на час
Изпращане SMS на телефон 1302
Валидна е:
в работни дни от 08.00 до 19.00 часа
в събота от 08.00 до 14.00 часа


Kак паркираме в Зелена зона

Максимално време за паркиране до 4 часа
Цена - 1 лев на час
Изпращане SMS на телефон 1303
Валидна е:
в работни дни от 08.00 до 19.00 часа.


Как плащаме за паркирането
По някои от следните начини:

С талон, закупен от контрольор, от кабини на ЦГМ за продажба на талони, от търговски обекти
Със SMS на кратък номер 1302 за Синя зона
Със SMS на кратък номер 1303 за Зелена зона
Със служебен абонамент
С винетен стикер - за ППС на собственици на жилищни имоти в обхвата на зоните за платено паркиране
С карта за преференциално паркиране – за хората с увреждания.

Цени за принудително задържано ППС чрез използването на техническо средство („скоба”), по реда на чл. 55 ал.5 от Наредбата за изменение и допълнение на Наредбата за организация на движението на територията на Столична община.
РЕШЕНИЕ №149 на Столичния общински съвет от 22.03.2012 година

еднократно в размер на 30 лв., заедно с дължимата сума за всеки час за почасово платено паркиране до края на работното време на съответната зона.*

* Чл. 56. (изм. с Решение № 148 по Протокол № 12 от 22.03.2012)
/1/ При престояване на блокирано, с техническо средство („скоба”) ППС, паркирано в зоната за почасово платено паркиране и/или описано със съобщение за неправилно паркирано, без заплащане, се заплаща еднократно сумата по чл.55,ал.5, заедно с дължимата сума за всеки час за почасово платено паркиране до края на работното време на съответната зона.
/2/ При изтичане на работното време на съответната зона за почасово платено паркиране, за деня, същото ППС може да бъде преместено принудително по реда на чл.54, като водачът или собственикът на ППС, освен сумите дължими по принудителното задържане, заплаща и разходите по принудителното преместване, транспортирането и паркирането.

Цени за принудително преместване на ППС по реда на чл.54, ал.5 от Наредбата за изменение и допълнение на Наредбата за организация на движението на територията на Столична община.

60 лева

РЕШЕНИЕ №149 на Столичния общински съвет от 22.03.2012 година
Цени за режим на платено паркиране „служебен абонамент" по реда на Глава IV на Раздел 2.2 от Наредбата за организация на движението на територията на Столична община, както следва:

„Синя зона" - 650 лева на месец,
„Зелена зона" - 450 лева на месец.

Всички посочени цени са с включен ДДС.

РЕШЕНИЕ №149 на Столичния общински съвет от 22.03.2012 година


Как паркират живеещите в районите на зоните за почасово платено паркиране

Срещу еднократно платена такса
Важи за собственици или наематели на обособени жилищни имоти, попадащи в зоните за почасово платено паркиране, и са с постоянен адрес, идентичен с адреса на жилищния имот.
Важи за автомобилите, регистрирани на адреса, съвпадащи с адреса на имота.



Как живеещите в районите на зоните доказват правото си да паркират в центъра
С винетен стикер, за Синя или Зелена зона, залепен на предното стъкло на автомобила.

Как живеещите в районите на зоните могат да получат винетен стикер
Необходими данни и документи:

Заявление по образец (може да го откриете в в офисите на Център за градска мобилност на ул. „Будапеща” 17 и на пл. “Възраждане” 1 и изтеглете заявление по образец ' във формат MS Word или във формат PDF;
Към заявлението се представят следните документи:
Лична карта;
Регистрационен талон на ППС;
Документ, доказващ валидно правно основание за ползване на ППС;
Нотариален акт или друг документ, удостоверяващ собствеността на жилищния имот или договор за наем.


Документите, представяни от наемателите към изискваните в заявлението, са и:

Договор за наем на обособения жилищен имот;

Документи представяни от клиентите ( физически лица, лизингополучатели), ползватели по смисъла на чл. 50а, ал.2 от НОДТСО, по договор за лизинг на лек автомобил, към изискваните в заявлението, са и:

Документ, доказващ валидното правно основание на ползване на ППС в случай, че не са собственици



Къде паркирам с винетния стикер

На паркомясто в улиците, намиращи се в границите на конкретната подзона в съответната зона за почасово платено паркиране. Виж картата:
Можете да видите картата в по-голям размер в JPG или PDF формат.


"СИНЯ ЗОНА" - ПОДЗОНИ:

Подзона 1. Бул. „Христо Ботев“, бул. „Тодор Александров“, бул. „Цар Освободител“, ул. „Княз Александър I Батенберг“, ул „Алабин“.
Подзона 2. Бул. „Христо Ботев“, ул. „Алабин“, бул. „Витоша“, бул. „Ген. М. Д. Скобелев“.
Подзона 3. Бул. „Витоша“, ул. „Алабин“, ул. „Граф Игнатиев“, бул. „Васил Левски“, бул. „Ген. М. Д. Скобелев“.
Подзона 4. Ул. „Граф Игнатиев“, ул. „Алабин“, ул. „Княз Александър I“, бул. „Цар Освободител“, бул. „Васил Левски“.
Подзона 5. Бул. „Княз Александър Дондуков“, бул. „Васил Левски“, бул. „Цар Освободител“.



"ЗЕЛЕНА ЗОНА" – ПОДЗОНИ:

Подзона 6. Бул. „Христо Ботев“, бул. „Сливница“, бул. „Княгиня Мария Луиза“, бул. „Тодор Александров“.
Подзона 7. Ул. „Опълченска“, бул. „Сливница“, бул. „Христо Ботев“, бул. „Тодор Александров“.
Подзона 8. Бул. „Ген. М. Д. Скобелев“, бул. „Тодор Александров“, бул. „Христо Ботев“.
Подзона 9. Бул. „Ген. Едуард И. Тотлебен“, бул. „Ген. М. Д. Скобелев“, бул. „Прага“, бул. „Пенчо Славейков“.
Подзона 10. Бул. „Прага“, бул. „Ген. М. Д. Скобелев“, ул. „Проф. Фритьоф Нансен“, бул. „България“, бул. „Пенчо Славейков“.
Подзона 11. Бул. „Васил Левски“, бул. „Цар Освободител“, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“, ул. „Проф. Фритьоф Нансен“.
Подзона 12. Бул. „Васил Левски“, бул. „Янко Сакъзов“, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“, бул. „Цар Освободител“.
Подзона 13. Бул. „Васил Левски“, бул. „Княз Александър Дондуков“, бул. „Ген. Данаил Николаев“, ул. „Проф. Милко Бичев“, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“.
Подзона 14. Бул. „Васил Левски“, бул. „Ген. Данаил Николаев“, бул. „Княз Александър Дондуков“.
Подзона 15. Бул. „Сливница“, бул. „Васил Левски“, бул. „Княз Александър Дондуков“, ул. „Георги С. Раковски“.
Подзона 16. Бул. „Княгиня Мария Луиза“, бул. „Сливница“, ул. „Георги С. Раковски“, бул. „Княз Александър Дондуков“.
Подзона 17. Бул. „Княгиня Мария Луиза“, ул. „Белоградчик“, ул. „Веслец“, ул. „Клокотница“, ул. „Козлодуй“, ул. „Константин Стоилов“, бул. „Сливница“.
Подзона 18. Бул. „Христо Ботев“, бул. „Княгиня Мария Луиза“- локално платно пред Централна Гара, бул. „Сливница“.
Подзона 19. Ул. „Опълченска“, бул. „Княгиня Мария Луиза“, бул. „Христо Ботев“, бул. „Сливница“.
Подзона 20. ул. „Здраве“, ул. „Хан Пресиян“, бул. „Академик Иван Е. Гешов“, бул. „България“, бул. „Пенчо Славейков”.


Цени на винетния стикер*

Стойността на едногодишен винетен стикер:
100 лв. Зелена зона;
150 лв. Синя зона.
Стойността на стикер за един месец:
10 лв. Зелена зона;
15 лв. Синя зона.


Сумата се плаща еднократно авансово.

* Посочените цени са за паркиране по постоянен адрес в зоните за платено паркиране за първи автомобил на жилище. За следващи автомобили на едно жилище цената е в троен размер.

Как паркират хора с увреждания?
На територията на Столична община в зоните за платено почасово паркиране са осигурени определен брой фиксирани места за паркиране на автомобили, превозващи хора с увреждания.


Как паркират електромобилите
На територията на Столична община електромобилите паркират безплатно, като правото им за това се установява с надлежно издаден стикер. Виж на www.sofiatraffic.bg.

За допълнителна информация:

0700 13 233

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Закупуване на кола

Мнение от madpetio » 21 Юли 2014, 12:48

danko6 написа:Здравейте момчета
решил съм да взема още една красавица в семейството, но съм решил този път да я пиша на името на майка ми и да ползвам префернциите за инвалиди :)

Имам няколко въпроса и ще съм ви много благодарен ако ми отговорите :).

1-ако искам да закупя кола от другия край на България има ли как да извадя някакъв документ с който да мога да купя колата направо на името на майка ми без да карам жената да се разкарва наляво и надясно, а направо аз да си уредя всичко ако е възможно с някакво пълномощно от нея или ?

2-за инвалиди знаете ли каква друго може да се ползва като намаление освен винетка и намаляване на половина сумата за данък на автомобила ?


1.Да може да ти направи пълномощно.
2. Зависи коя група е колко процента инвалидност е. Ако е първа група може и паркирането. Може и парко място пред блока със знак. Зависи...
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.12.2012

Re: Закупуване на кола

Мнение от danko6 » 21 Юли 2014, 13:20

Жената е втора група инвалидност.Мен тези екстрите с паркирането не са ми от голямо значение :D интересувам се от това дали мога да получа някакви други намаления при регистрация например или при гражданска и нещо от тоя сорт.За моя радост и пред двете си жилища имам голям паркинг и за момента паркирането не ми е проблем :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Закупуване на кола

Мнение от GecataBMW-E46 » 21 Юли 2014, 20:12

danko6 написа:Жената е втора група инвалидност.Мен тези екстрите с паркирането не са ми от голямо значение :D интересувам се от това дали мога да получа някакви други намаления при регистрация например или при гражданска и нещо от тоя сорт.За моя радост и пред двете си жилища имам голям паркинг и за момента паркирането не ми е проблем :)

Не няма да получиш то бива да използваш неправомерно индвалидното право на майка ти ами и отгоре на тва дай всичко на вересия.

винетка
половин данък
възможност за паркиране в синя зона без да се плаща.

тва е

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Закупуване на кола

Мнение от BMW_RIDER » 24 Юли 2014, 12:09

Абе колега не смяташ ли ,че с тази шмекерия ще лишиш някой дето наистина е инвалид от удобно място за спиране.

Напълно съм против синята зона като цяло и държавните и общински рекети, ама в случая ще заемеш едно място от някой който наистина има нужда. :no:
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Закупуване на кола

Мнение от M-coupe » 24 Юли 2014, 14:59

А някой знае ли до каква мощност ползват намаление (не плащат) данък инвалидите? Преди до колкото си спомням беше 1600 кубика и 100к.с. От някъде чух, че сега е до 150к.с и 2000кубика :idea: И нещо друго, не е ли забранено да се кара кола на инвалид ? :dunno:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Закупуване на кола

Мнение от GecataBMW-E46 » 24 Юли 2014, 16:55

M-coupe написа:А някой знае ли до каква мощност ползват намаление (не плащат) данък инвалидите? Преди до колкото си спомням беше 1600 кубика и 100к.с. От някъде чух, че сега е до 150к.с и 2000кубика :idea: И нещо друго, не е ли забранено да се кара кола на инвалид ? :dunno:

150 коня и 2000 кубика.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.12.2012

Re: Закупуване на кола

Мнение от danko6 » 25 Юли 2014, 15:48

BMW_RIDER написа:Абе колега не смяташ ли ,че с тази шмекерия ще лишиш някой дето наистина е инвалид от удобно място за спиране.

Напълно съм против синята зона като цяло и държавните и общински рекети, ама в случая ще заемеш едно място от някой който наистина има нужда. :no:



Братле отгоре съм написал че към място за паркиране нямам интерес и не смятам изобщо да се възползвам, както казах и по горе за моя радост там където работя и живея си имам паркинг който е съответно към сградата която живея и си имам място винаги същото е и на работата ми.А през свободното си време не съм в София и до момента изобщо не съм имал проблеми с паркирането.Така че и аз съм твърдо против това за това не бих се възползвал специално от тази опция.Просто питах гражданска дали се дава нещо понеже аз знам само че данъка и винетка, а наскоро ми казаха че имало и намаления при нова регистрация за еко таксата. :bchug:

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Закупуване на кола

Мнение от B U L L I » 26 Юли 2014, 1:08

как така половин данък?
аз карам такава,но
е освободена от данък.
това според групата инвалидност ли е или според мястото
на данъчната служба?
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Закупуване на кола

Мнение от GecataBMW-E46 » 26 Юли 2014, 8:55

B U L L I написа:как така половин данък?
аз карам такава,но
е освободена от данък.
това според групата инвалидност ли е или според мястото
на данъчната служба?

Преди беше целия данък в последствие го направиха ако си женен да плащаш половината.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook