Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от streetracer1 » 08 Май 2024, 14:04

Здравейте!
От няколко дни ме е хванала идеята да си взема някаква универсална диагностика, той като вкъщи е доста разнородно откъм марки автомобили. От Опел, прев ВАГ та чак до Форд. Искам нещо, което да бъде достатъчно за лаишки домашни цели и да не иска постоянно още и още абонаменти. В този ред на мисли съм в дилема кое е по-правилният избор:

- Mucar BT200 Bluetooth OBD2 Scanner
- Delphi DS150E

Делфито е добре познато на почти всеки, а това Mucar ме обсипва с реклами колко било добро и работещо. Опасенията ми са следните:
За Делфито, твърде нескопосаният превод и подредба на канали рядко ти дава информация къде и какво точно четеш. Отделно май е до 2021г само.
Мукар-а пък имам едно усещане, че ще е с безплатен доживотен лиценз и ъпдейт, но за доста гораничен набор функции, което ще ме издразни. Подозирам как точно някой сервизен ресет ще ми потрябва и ще се окаже он топ плащане.

Дали някой, който се е докосвал и до двете, може да сподели мнение? :dunno:
Поздрави,
Х. Христов

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от Jordana » 08 Май 2024, 16:33

Mucarа не е с безплатни ъпдейти , макар да е клонинг на практика . Вземаш или "гол" Mucar и си работиш с неговия орязания ап , или префлашнат готов за други апове или направо адаптора с таблет с готов инсталиран и ъпдейтнат апп който си е платен за някакъв период . После пак си плащаш като изтече , не съм сигурен точно какво се случва с такъв адаптор с изтекъл период на ъдейтите тъй като устройството постоянно търси връзка с интеренет за да работи изобщо . Обикновено тези които тука ги продават са префлашнати от търговците и готови да могат да работят с други апове освен оригинала но не съм убеден че всички са такива . Трябва да се внимава , а има някои хардуерни версии не могат да се флашват изобщо и са закотвени само на оригиналиня ап . Префлашването на този адаптор изобщо не е проста работа , платката е залята със смола има различни хардуерни ревизии и най добре е да се вземе готов отключен работещ адаптор и да не се занимва човек с тия глупости . И при аутокома има разни клониниги и трябва да се гледа кое какво е , там основното е качеството на мултиплексорните релета . Търговците винаги рекламират че са японски но докато не го отвориш нищо не може да се каже .При него единственото което трябва е да се кракне , търговците обикновено дават ключ за 1 инсталация на 1 компютър или си купуваш такъв отделно преди беше около 20лв сега не знам колко е . Ако си наясно с принципа на работа на тия адаптори и приложения може да си докопаш и кей генератор и да не зависиш от такива неща . Кофтито е че няма ъпъдейти за такъв софтуер дори и платени . Варианта с ъпдейтите там е оригинален платен софтуер и пак плащаш за ъпдейтите . Или инсталираш текущата версия там до която година е и караш с нея докато ти върши работа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от streetracer1 » 17 Май 2024, 6:56

Много благодаря за изчерпателния отговор! :bchug: А дали има и какво разлика между Delphi CDP+ и DS150E? Самите устройства с взаимозаменяем софт ли са? Не намерих много ясна информация, а гледам и двата варианта се продават.
Поздрави,
Х. Христов

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от Jordana » 17 Май 2024, 7:58

150 са клонниги на оригинала , самите те се различават помежду си в ревизията на платката . Има пълни копия на оригиналната платка което естествено не е гаранция че са 100% оригинал , едноплаткови и с две платки вътре , кой е "правилния" вариант не мога да кажа . От както ги има на пазара се водят непрекъснато спорове коя ревизия е най добрата . Аз имам такъв с една платка вътре купуван е преди 3-4г , практически няма ограничение във функционала на аутокома . Имам познати в автосервизи ги ползват за професионална работа , не знам някой да е претендирал че оригиналния адаптор има повече функционал срещу добър клонинг . Основния недостатък на тази платформа е че работи само с РС . Поне аз не знам да има приложение под андроид .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от streetracer1 » 18 Май 2024, 9:49

Аз честно казано може би предпочитам под PC. Някакъв скептицизъм ми се обажда към мобилни апове и връзка с колата. Нещо друго адекватно можеш ли да препоръчаш в рамките на тези 150лв бюжет?
Поздрави,
Х. Христов

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от Jordana » 18 Май 2024, 12:16

Делфито е бестселър за парите си при тоя тип устройства , не случайно е на пазара толкова години произвежда се търпи нови ревизии на хардуера и още има подръжка . Освен това става и за камиони с 24в електросистема . Аутел и лаунч това са основните играчи при тия универсалните адаптори . Принципа е - няма универсален адаптер който да покрива всичко на 100% . Не се занимавам професионално с тия диагностики , имам 3-4 колкото да си свърша работа по моите коли така че всичко опира за какво ти трябва . Според мене по важния момент изобщо при ползването на тия устройства е практическия опит с откриване и лекуване на проблеми , интерпретиране на данните както и самата структура на ОБД диагностиката като протоколи напрежения пинове достъп до модулите в автомобила и т.н . Сам по себе си адаптера не дава пълна информация а само насочва към потенциални проблеми . Изключвам разбира се някакви специализирани функции достъпни само с определен тип адаптер .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от ~Мишо~ » 18 Май 2024, 13:32

Делфито няма официална поддръжка от много години. Това което излиза, са версии доработвани от ентусиасти. Като цяло е голям късмет да попаднеш на работещо. Има много и обширна информация какво трябва да има на платката за да чете коректно. Иначе като вариант за твоята цел е добро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на диагностика - Mucar BT200 или Delphi DS150E

Мнение от Jordana » 18 Май 2024, 13:44

То и с Mucar BT200 е същото , оригиналния лаунч тинкдиаг на който е клонинг е спрян отдавна . Единствения критерий е дали може да ти свърши работа , ако не може и да е последна версия оригинален активиран продукт все тая .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook