Можем ли и има ли смисъл да съдим общината заради тия дупки?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

Мнение от Терзийски » 14 Апр 2005, 12:59

Значи то не е кой знае колко сложно ако някой си вземе протоколко за едиси какво (пр. паднал в дупка и спукал гума) пишем една жалба и я подаваме в градският съд.. то може и без адвокат явяваш се като частно лице.. и мислите, че няма да ни обърнат внимание ли - напротив само кадето делото ще е насрочено от тази за догодина ама така е с наща бюрокращина :roll: :roll: :roll: :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

NEW инфо

Мнение от turboto » 15 Апр 2005, 15:47

Говорих преди малко с нашия адвокат на фирмата и той каза че няма никакви пречки да заведем колективен иск към общината. Ако все още на някой му харесва идеята да я доизкоментираме ако НЕ (минаваме на варианта като всичко българско) CLOSE-вайте я! :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.03.2004
Местоположение: София

Мнение от Niky Georgiev » 15 Апр 2005, 16:01

Аз съм ЗА :!:
Давайте да се обаждаме, че положението става нетърпимо. Ако се отрази и по медиите, може да стане доста сериозно начинание. Плащаме данъци а караме в ями. Само ще ни замазват очите докато чакаме да стане отсамосебе си.
Niky Georgiev

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

"Съединението прави силата"

Мнение от turboto » 15 Апр 2005, 18:30

smoKing написа:
BOBSI написа:Значи то не е кой знае колко сложно ако някой си вземе протоколко за едиси какво (пр. паднал в дупка и спукал гума) ...


съдята че ти каже че и той е пукал гума, и че те прати да си я смениш :mhihi: :mhihi:


ммммДа... За Н-ти път... Всеки по отделно кат ходи съдята точно това и ще му каже. Но ако отидем 50-100-1000-10 000 с една обща жалба и с един куп такива протоколчета и с един или двама добри адвокати които както някой предложи да им дадем и процент сигурен съм че отсвирването ще е значително по-трудно, ако цялата история я раздухаме и по медийте вероятността да не успеем клони доста към 0

Thats ALL!

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

Мнение от Терзийски » 15 Апр 2005, 22:03

smoKing написа:
BOBSI написа:Значи то не е кой знае колко сложно ако някой си вземе протоколко за едиси какво (пр. паднал в дупка и спукал гума) ...


съдята че ти каже че и той е пукал гума, и че те прати да си я смениш :mhihi: :mhihi:


:lol: :lol: ммммда и аз така мисля :mhihi: :mhihi: :mhihi: съдията не мисли като тези в КАТ.. с д....та глава...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

NEW!

Мнение от turboto » 23 Мар 2006, 14:10

Ха да ни е честит новия сайт

www.dupkite.com :mhihi: :mhihi: :mhihi:



До къде я докарахме!

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 23 Мар 2006, 14:36

Само ще в кажа, че когато викнеш полицай тои в 90% от случайте ти пише акт, губиш точки, като платиш за адвокат и като си оправиш счушеното по колата често става по скъпо отколкото ти дава държавата.. и това са фактите. :evil:

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 23 Мар 2006, 15:27

SlipKnoT написа:Само ще в кажа, че когато викнеш полицай тои в 90% от случайте ти пише акт, губиш точки, като платиш за адвокат и като си оправиш счушеното по колата често става по скъпо отколкото ти дава държавата.. и това са фактите. :evil:


:yes:
точно зарад тея неща наскоро се отказах да правя каквото и да било .. бг и справедливост ... тфа да не е некои готина приказка къде стават чудеса :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 961
Регистриран на: 24.10.2002
Пол: Мъж

Мнение от [FF]GODFLESH » 23 Мар 2006, 15:59

вижте и таксиметровите фирми....
"Mopar is the only way to go if you want to beat the other guy and look better doing it."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 23 Мар 2006, 16:51

Не се занасяйте...
Дори и в Страсбург да осъдите държавата няма да го докарате много далеч. Истината е, че ако скандала стане наистина грандиозен както е тръгнало и всички медии раздухат новината при следващото посещение на Еврокомисията в България те ще разберат за това и най-вероятно държавата ни ще има още една точка която има да изпълни. Не мисля че някой от форума иска да НЕ влезем в ЕС. Да не започвам сериозен анализ за плюсовете и минусите при влизането ни, но е факт че след 2007 година при евентуално членство в коалицията, в родината ни ще бъдат наляти доста пари от останалите държави и кражбите от страна на държавниците и управляващите ще намалеят. Това ще доведе до инвестиция в слабите структури на страната. Парите ще трябва да се документират и няма да могат просто да изчезват.
Колкото и да ни е тъжно, ще е най-добре да изчакаме 2007ма година и да се насладим на хубавите европейски пътища :mhihi: каквото и да означава това.

Едва ли някой от нас иска да се превръща във Волен Сидеров и да вреди на България с тези шествия и митинги (мое мнение). Ако успеете здраве да е. Най искрено ви пожелавам успех но не мислете че след като ги осъдите ще запълнят дупките.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

РЕ:

Мнение от turboto » 23 Мар 2006, 16:59

[quote="WilliamsF1Team"]Не се занасяйте...
Дори и в Страсбург... quote]

Едва ли ще станем по-европейци докато не се научим да си търсим правата (съответно и да спазваме законите, да си плащаме данъците и т. на т.) А и това потърпете още малко те 'ше ни оправят... ?!!! Ка ги гледам гърците колко кинти потънаха при тях а хората са си на същото дередже... не съм убеден в идеята Ти...


Като гледам писанията Ви направо ми се ще ако имах права да я заключа тая тема че само се ядосвам... Е за т'ва и мангалите 'ше са по-добре от нас... :evil: :banghead:

Евала на Бургазлий :clap: :bowdown: :bgflag:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 23 Мар 2006, 17:09

Гърците са много по-добре от нас. Много.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 23 Мар 2006, 18:52

Завчера в Пловдив беше станала много зверска катастрофа.На джип нисан мурано му хвръква една от гумите.И участниците в катастрофата ще съдят общината.Да видим какво ще стане с този случай.
Изображение

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Мнение от The 5th element » 23 Мар 2006, 19:07

Не съм сигурен,че реално можем да направим нещо,но наистина положението става НЕИЗДЪРЖУЕМО :evil: :evil: :evil: Всеки ден ми се налага да минавам по околовръстното(и в 2те посоки),а там път просто няма :!: :evil: :evil: :evil: За какво точно отиват всичките пари от винетки,данъци и т.н. :?: :!: :!: Кой ще ни отговори и компенсира за изхабените нерви и счупените коли-Много ми е чудно... :?: :!: :!: :!: :evil: :evil: :evil:
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook