BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от ineedmoney » 06 Фев 2013, 17:34

Metzeler написа:3та серия някак си все се е възприемала за спротната серия на бмв а тва на мене лично на нищо не ми мяса нито седан нито бег нито комби...

те нали затова издърпаха купето и кабриолета от 3-ра серия и направиха 4-та (което е малко закъсняло, но правилно решение). Абсолютно очаквано беше да направят по-малкия вариант на 5еr GT - 3er GT. На мен ми изглежда добре, със сигурност ще има пазар за тези коли. Все пак продажбите на 3-та серия са 50% от продажбите на БМВ АГ
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от acho.rs » 07 Фев 2013, 14:53

не са точно 50% , да речем около 40% и то в годината в която е представен новия модел на 3та серия . През първата година от продажбите на Ф10 , май 5та серия беше напред :roll: Но като цяло е вярно че 3та серия е най-силна за БМВ . Ф30 доста порасна в сравнение с Е90 и такъв модел уж има смисъл ... само дето е адски грозен подяволите . Комбито на 3ката е с доста по-завършен дизайн , по практично , вероятно по-евтино и тн . Единствен плюс са вратите без рамки ... ако това е плюс изобщо. И колкото и да е пораснала Ф30 , пак потенциалните клиенти търсят средно голям динамичен автомобил . Според мен това грозотило ще повтори "успеха" на 5 ГТ . Направиха едно Х6 и от тогава само грозни вариации на тоя тип каросерия .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.11.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 Touring

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от Pufel » 07 Фев 2013, 15:01

Изображение
приличат си малко :mhihi:
Изображение

сега сериозно, BMW 3 Series GT е по-дълго с 200 и по-широко с 81 мм от тройка комби.
двигателите засега са два дизелови с мощност 143 и 184 к.с. и три бензинови - 184, 240 и 306 к.с.
на мен ми е интересно как ще я позиционират ценово. все пак при нас убеждението е, че седана е най-престижния тип на каросерията.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от The7omahawk » 07 Фев 2013, 16:05

Аз, като типичен извратеняк ще кажа, че колата адски много ми харесва :mrgreen: Едно такова с xDrive и дизел - идеална кола за дълъг път, ходене на екскурзии и всичко, което те отвежда от градската лудница :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от intention » 07 Фев 2013, 17:33

The7omahawk написа:Аз, като типичен извратеняк ще кажа, че колата адски много ми харесва :mrgreen: Едно такова с xDrive и дизел - идеална кола за дълъг път, ходене на екскурзии и всичко, което те отвежда от градската лудница :yes:



Абсолютно! Колата е доста универсална!
И на мен ми харесва!
Честно казано 3GT си прилича с тройката повече отколкото 5GT с нормалната 5-ца!
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 22.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '10 E550

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от DAN40_91 » 08 Фев 2013, 9:20

Изключително грозна кола. Не мислех, че дизайнерите могат да сътворят нещо по-гадно от 5-er GT, но явно съм грешал. Задницата тотално разваля иначе хубавите пропорции на F30. Маркетолозите на БМВ (а и не само) вече се чудят какви ниши да измислят, за да могат да продават коли, които бих казал, че реално не са необходими никому - ако искаш багажника да е отделен от купето - има седан, практичност - комби, врати без рамки - купе/кабрио... Надценката за GT ми се струва неоправдана - плащаш повече за доста съмнителен "лайфстайл" елемент. Каквото и да си говорим обаче, 3-er GT ще се продава като топъл хляб, дори и само заради марката... :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10484
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от Leon » 08 Фев 2013, 9:56

Дали е грозна или не, е въпрос на вкус (на мен не ми харесва), но причината да съществува, според мен, е че БМВ ги хвана срам да направят мини-ван и маркетинг-отдела им е измислил ГТ като нова "ниша"...
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Семейното комби
Мечтае да кара: M5 touring

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от dinkomg » 21 Фев 2013, 0:06

Ако така изглежда 3-ката е по-добре от 5GT, на мен лично последната изобщо не ми харесва и не знам какво туризмо е...
Има много коли и ....BMW
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от stankata777 » 01 Май 2013, 20:28

http://www.youtube.com/watch?v=VwMjLE9Y ... e=youtu.be

За мен 3ГТ е най-смисленото(практично) БМВ на пазара.Агресивна и модерна визия,практичен багажник,силует и задница в стила на Х6!С удоволствие един ден бих заменил Х6 като семеен автомобил с бяло 3ГТ с Х-драйв и М-пакет!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 13.11.2010
Кара: BMW E90

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от alex0001 » 15 Юни 2013, 19:49

На мен ми харесва и изобщо няма да ме е срам да я шофирам.Доближава се до размерите на 5-та серия, а е на доста по-ниска цена(с около 10 000лв.).Мисля, че този модел ще пожъне успех, за разлика от 5 серия GT.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i e39

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от RossenVlad » 17 Юни 2013, 13:34

На изложението я видях, качих се и съм изненадан колко много място има за краката отзад. Багажникът също е доста голям. Много ми хареса:) За този клас автомобил е с доста пространство:)

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1800
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M3 E46
Мечтае да кара: M3 E46
Детайли за колата: BMW E46 M3 '03 - Carbon Black & Manual Gearbox

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от Runnaway » 23 Юни 2013, 21:15

RossenVlad написа:На изложението я видях, качих се и съм изненадан колко много място има за краката отзад. Багажникът също е доста голям. Много ми хареса:) За този клас автомобил е с доста пространство:)


Честно да ви кажа, колеги, този автомобил е в пъти по-красив от F07 (5-Series GT). Видях го на автосалона, седнах вътре, погледнах през огледалото за обратно виждане и останах очарован.

:driving:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 7 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от acho.rs » 23 Юни 2013, 21:27

RossenVlad написа:На изложението я видях, качих се и съм изненадан колко много място има за краката отзад. Багажникът също е доста голям. Много ми хареса:) За този клас автомобил е с доста пространство:)

То и във Ф30 има предостатъчно място на задните седалки . Но хората като чуят 3ка и по инерция определят, че е тясно отзад .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от vesko06 » 24 Юни 2013, 19:23

Лично аз, ако тогава, когато си поръчвах моята кола, ако ГТ-то беше излезло като модел, щях да си го взема! Същата като седана е, с много минимални разлики, но е доста по-практична ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: BMW 3 Series GT или с какво ще си сменя компота

Мнение от steeN » 28 Юни 2013, 8:43

acho.rs написа:
RossenVlad написа:На изложението я видях, качих се и съм изненадан колко много място има за краката отзад. Багажникът също е доста голям. Много ми хареса:) За този клас автомобил е с доста пространство:)

То и във Ф30 има предостатъчно място на задните седалки . Но хората като чуят 3ка и по инерция определят, че е тясно отзад .


F30 е една идея по-голямо от Е34, остава и да няма място :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook