Можем ли и има ли смисъл да съдим общината заради тия дупки?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 23 Мар 2006, 19:27

Изображение
:shock:

Затварят Околовръстното за кърпене


Част от южната дъга на столичното Околовръстно шосе ще бъде затворена в събота и неделя, за да се кърпи. Това съобщи пред "Монитор" столичният кмет Бойко Борисов.
Става дума за участъка от Драгалевци до Симеоново, който е осеян с огромни трапове. Запълването им обаче ще се осъществи през идния уикенд, ако времето позволи.
През затворената отсечка ще се пускат само рейсовете на градския транспорт, а колите ще минават по обходни маршрути, обясни Ели Александрова от дирекция "Транспортна инфраструктура" в кметството.
Останалата част от южната дъга ще бъде отворена за движение.
Дупките ще се пълнят по най-икономичния начин, тъй като се очаква през юни да започне цялостна реконструкция на отсечката от Бояна до Симеоново.
Поетапно от следващата седмица ще се кърпят и други участъци на шосето, но още не е ясно дали и те ще се затварят.
Вчера започна ремонт на Околовръстното в района на "Царско село" и при Авторемонтния завод в "Люлин". Екипи на "Пътища и съоръжения" аварийно запълваха и траповете при блок 43 в жк. "Младост", Александров мост и булевард "Първа българска армия", съобщиха от общината. Оттам припомниха, че вече е изкърпен бул. "Брюксел" и най-големите ями по "Цариградско шосе".
От 1 май картите за градския транспорт на пенсионерите над 68 години няма да важат от 7 до 9 и от 16 до 18 часа. Това ще стане, ако общинският съвет одобри предложението на зам.-кмета Велизар Стоилов за промени в транспортната наредба

М40 Forever
Аватар
Мнения: 2550
Регистриран на: 4.11.2003
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: M

Мнение от Малкия » 23 Мар 2006, 19:50

МАМА ...... АМАМАМА :evil: :evil: :evil: ТВА НЕ СА ПЪТИЩА :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

RE:

Мнение от turboto » 23 Мар 2006, 19:55

Пичове... (че от другия пол почти не виждам :mhihi: ) за Н-ти път ще спомена че идеята ми беше не всеки самосиндикално да съди някоя община... а генерално да подходим, мнооооооого с протоколи в общ иск и шум в медийте. Да видим дали 'ше смеят да ни отсвирят. Стига с това всеки сам. Видяхме до къде стигнахме като сме разединени....


Евала на Бургазлий.

П.С. Тая тема е от миналата година още... и във форума на аЛди съм я пуснал...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1293
Регистриран на: 4.07.2005
Местоположение: Сливен О.С :))
Пол: Мъж
Кара: дизелaка да пропушва
Мечтае да кара: НА БАБА ЯГА МЕТЛАТА :D:D

Мнение от LAST RIDE » 23 Мар 2006, 23:51

Кучетата си лаят кервана си върви :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Митоди яде мисо
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Methodius » 24 Мар 2006, 23:20

Има шанс .. мой познат осъди държавата, като падна в дупка и му замина предната броня ... но кяр от тая работа неможе да се види .. 1200лв. взе , от които 1000 отиват за адвокат .. :confused:

Фюрера
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 23.01.2006
Местоположение: София

Мнение от sieg » 25 Мар 2006, 13:05

По принцип съм ЗА, защото и на мен ми идва нанагорно да карам в тия ями. Но имам някои съображения:
1. Когато някоя политическа институция не си върши работата, било заради некадърност, било заради курупция, трябва да се извърши политическа промяна. А това не е работа на автоклубовете. Българска работа е всеки да разбира от всичко.
2. Държавата в лицето на общината, кмета и всички отговарящи за това, изобщо не се плаши да я съдите, защото не плаща от джобовете си тези искове, а ги плаща от данъците, които ние плащаме. Така че, ако няма финансов "кяр" от тази процедура, тя е напълно безсмислена. Ако някой се надява да се наложат глоби на служители - това е слабовероятно, защото глобите ги налагат техните шефове, а всички заедно са в "измамата". А за да се сменят шефовете - виж т.1.

Единственото, което може да ги плаши са медиите, заради идващите избори. И това не е защото в България било еди-как си, това е така навсякъде, където има демокрация. Средството за контрол са изборите - значи то плаши. Така че, едно автошествия от 200+ коли всеки път когато се разбият пътищата из центъра на София би дало ефект според мен...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2317
Регистриран на: 16.12.2003
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: е30, е36, e39
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: Nuclear Touring

Мнение от Nucl3arDru1D » 27 Мар 2006, 10:59

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

RE:

Мнение от turboto » 27 Мар 2006, 11:27

Nucl3arDru1D написа:http://www.dupkite.com

:confused:


Виж последния ми пост на предишната страница! Чети преди да пускаш нещо!!! :evil: ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2317
Регистриран на: 16.12.2003
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: е30, е36, e39
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: Nuclear Touring

Мнение от Nucl3arDru1D » 27 Мар 2006, 13:31

:uups: сори, ма ми се е изплъзнало. :uups:

syberly yours,

Nucl3arDru1D ;)
Изображение
Изображение

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Мнение от The 5th element » 27 Мар 2006, 18:11

Колеги....................много малка светлинка в тунела..........както и bam-bam написа-пооправили са поне 1 участък от околовръстното...........страх ме е да се зарадвам.............даано да продължат :!:
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

РЕ:

Мнение от turboto » 27 Мар 2006, 20:20

The 5th element написа:Колеги....................много малка светлинка в тунела..........както и bam-bam написа-пооправили са поне 1 участък от околовръстното...........страх ме е да се зарадвам.............даано да продължат :!:


Да видим колко ще изкара.... :evil:

Е ся преди малко минах през Петрохан.... и познайте... сменявах гума, не съм карал с повече от 40км/ч. :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2317
Регистриран на: 16.12.2003
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: е30, е36, e39
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: Nuclear Touring

Мнение от Nucl3arDru1D » 28 Мар 2006, 7:51

снощи карах гума за един френд на Цариградско :evil: и там са се подострили съвсем вече кратерите :evil:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 933
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: O.C.
Пол: Мъж
Кара: Е36

Мнение от Escape » 28 Мар 2006, 21:13

Току що гледах по телевизията за един пич от Плодив, който пука гума в дупка, вика КАТ за протокол и после съди общината и естествено печели. Тъпото е че ги е осъдил за 400лв, а то за тея пари не си струва нервите :(

Ама все пак има начин да се осъди общината заради кратерите :ranting:

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 29 Мар 2006, 1:04

Jointer.X написа:само знаете да мрънкате, ако всеки беше запълнил по една дупка, вместо да пише във форума, нямаше да има дупки по Българските Пътища :!:


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

скарай им се пич ама де .... само хлечат като малки деца :mhihi:
от сега насетне ... секи път на Екото в неделя секи с по една кофа асфалт и лопатка и почвате да завивате дупките :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook