Active Sound Design и при М135i!!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от steeN » 12 Яну 2013, 3:37

Те може да са набухали много софтуер, но контрола си остава една въртялка. Върти на ляво, върти на дясно. Ще поживеем и ще видим в каква посока ще еволюира iDrive ;) До колкото знам сега ще сложат тъч пад като при Ауди (iDrive Touch). Не знам защо германците толкова се съпротивляват, но ако не сложат екран реагиращ на докосване, много скоро ще изпаднат от играта. За сега просто минават между капките заради средната възраст на хората, които ги карат тия коли ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от acho.rs » 12 Яну 2013, 8:25

steeN написа:Те може да са набухали много софтуер, но контрола си остава една въртялка. Върти на ляво, върти на дясно. Ще поживеем и ще видим в каква посока ще еволюира iDrive ;) До колкото знам сега ще сложат тъч пад като при Ауди (iDrive Touch). Не знам защо германците толкова се съпротивляват, но ако не сложат екран реагиращ на докосване, много скоро ще изпаднат от играта. За сега просто минават между капките заради средната възраст на хората, които ги карат тия коли ;)

Честно човек, спри се с изцепките - не ти прилича :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.11.2007

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от azotos » 12 Яну 2013, 9:56

Turturelo написа:.... зависи от поколението. Ако говориш за Е65 със сигурност не е най-добрата, но по същото време, по което тя бе лансирана, всички останали слагаха за всяка функция -> копче. ...


:yes:

Преди време бях чел ,че БМВ патентова управлението на Idrive с каскадното разположение на менюта , но предостава патента за "безплатно " ползване на Ауди и Мерцедес за техните си инфо-ентъртеймънт системи ,с цел по-бързо привикване на потенциалните бъдещи клиенти към технологията.
Това е по времето на Е65 ,не съм наясно как са нещата сега и за какъв срок от време са тези патенти.
...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от The7omahawk » 12 Яну 2013, 11:47

steeN написа:Те може да са набухали много софтуер, но контрола си остава една въртялка. Върти на ляво, върти на дясно. Ще поживеем и ще видим в каква посока ще еволюира iDrive ;) До колкото знам сега ще сложат тъч пад като при Ауди (iDrive Touch). Не знам защо германците толкова се съпротивляват, но ако не сложат екран реагиращ на докосване, много скоро ще изпаднат от играта. За сега просто минават между капките заради средната възраст на хората, които ги карат тия коли ;)


Чакай ти BMW , MB и Audi да изпаднат от играта, заради айпадоподобния Кадилак... Тъч технологията може и да бъде много удобна, но не и в тази форма - само се замисли каква част от концентрацията по време на шофиране отнема. Система тип тъча на Ауди + head-up display на мен лично ми се вижда най-удачна.

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от GaD » 12 Яну 2013, 15:02

Аз лично смятам, че няма по-голяма глупост от това да имаш тъч екран в кола! От към инфотеймънт система Кадилак са толкова назад, че няма на къде...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Boyadjiev » 12 Яну 2013, 15:26

GaD написа:Аз лично смятам, че няма по-голяма глупост от това да имаш тъч екран в кола! От към инфотеймънт система Кадилак са толкова назад, че няма на къде...

:yes: :yes: :yes: Няма по-голяма глупост от тъч скрийн в колата... Имах плеър с тъч скрийн в колата и беше трагично пътя ли да гледам, лелката която ме засича, или къде на скапания дисплей точно е бутона за следваща песен ?!А ако трябва да си пусна климатика с тъч бутон или да си увелича музиката плъзгайки пръст по някакъв диспей...пффф... Не случайно БМВ са с врътки на климатика за температурата, врътка на радиото, защото просто по-удобно няма как да се направи. Тая мода с Ай простотиите и тия тъч скрийнове които се бутат навсякъде без грам мисъл и само защото е модерно ми е толкова антипатична... :no:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от acho.rs » 12 Яну 2013, 20:17

Система тип тъча на Ауди + head-up display на мен лично ми се вижда най-удачна.

И аз така мисля . + това че при Ауди може да изписваш текстовете (задаване на адреси ) на тъчпада . Аз не мога да си представя по-ергономично от това . А това дали дисплея е капацитивен или резистивен - почти никаква реална разлика . Ако някой нарича този преход революция :kuku: ... Толкова ниско разположен тъч скрийн , е нещо от което всички нормални производители се отказаха преди 10+ години .
А иначе кади-то изглежда добре . Никой обаче не говори за това, че минаха от 3.5-3.6л работен обема на 4цил 2.0л миксер (в някои модели) . Това връзва ли се с представата за Кадилак, производител известен с грамадните си двигатели? Някой да повдигна тая тема ? ... защото за отклоненията от традициите на БМВ се изписва тонове , като в същото време все ни се дават за пример Американите - е хайде да говорим обективно !? По-евтини ли са кадилак - вече не . Държат ли на традиции - вече не . Адекватна ли им е инфо-развлекателната система - очевдино не , освен на паркинга може би .
И понеже темата е за актив саунд дизайн - аз чух само ЕДНО мнение на човек с тази система и той каза, че изкуствен звук не усеща . Където и да е истината , няма да мине много време преди да видим тази система и в американските автомобили .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от BMW_RIDER » 12 Яну 2013, 21:33

acho.rs написа: А иначе кади-то изглежда добре . Никой обаче не говори за това, че минаха от 3.5-3.6л работен обема на 4цил 2.0л миксер (в някои модели) . Това връзва ли се с представата за Кадилак, производител известен с грамадните си двигатели? Някой да повдигна тая тема ? ... защото за отклоненията от традициите на БМВ се изписва тонове , като в същото време все ни се дават за пример Американите - е хайде да говорим обективно !? По-евтини ли са кадилак - вече не . Държат ли на традиции - вече не . Адекватна ли им е инфо-развлекателната система - очевдино не , освен на паркинга може би .
И понеже темата е за актив саунд дизайн - аз чух само ЕДНО мнение на човек с тази система и той каза, че изкуствен звук не усеща . Където и да е истината , няма да мине много време преди да видим тази система и в американските автомобили .


Ми първо уж сме форум за БМВ и тях ги коментираме и караме пердимно. Кадилака дори и да го коментираме е в другата тема. За системата не знам кое е по добре не съм ползвал тая на кадилак , но тая на БМВ дето я плюят, на мен ми е удобна.
Относно двигателя и минването към 2 литра, те тоя мотор го имат много преди манията с даунсайзинга, просто я използваха да го сложат. Освен това не мисля ,че дори и нас феновете на американските коли - ни интересува кадилак 2 литра. НЕ, ама виж тия по 6-7 литра, американците ще им сложат звук през колоните, само ако на мястото на говорителя излиза ауспуха.
И дори да неможе да усетиш разликата или да е много хубав звука, дълбоко си занеш ,че е ФАЛШИВ, не е звука механично чудо с 8 бутала, а на някой авто DJ

Така,че нямам нищо против актив саунд и даунсайзинг и незнам си кво, по начина по който Turtrelo го обясни за 90% от моделите на БМВ. ЗА тях е идеален. Ама за М5цата или друга ultimate driving machine да ми излиза звука от джубокса като на някав пернишки "самолет" не мерси...
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Turturelo » 12 Яну 2013, 23:36

steeN написа:Те може да са набухали много софтуер, но контрола си остава една въртялка. Върти на ляво, върти на дясно. Ще поживеем и ще видим в каква посока ще еволюира iDrive ;) До колкото знам сега ще сложат тъч пад като при Ауди (iDrive Touch). Не знам защо германците толкова се съпротивляват, но ако не сложат екран реагиращ на докосване, много скоро ще изпаднат от играта. За сега просто минават между капките заради средната възраст на хората, които ги карат тия коли ;)


Бъркаш. Сравни Е65 с F01 LCI и ще намериш огромно количество разлики .. отзад стои 1.3 Ghz процесор и най-силната графична обработка появявала се в инфотеймънт система при автомобил от серийно производство. Графиката на NBT и бързината, бързината на обработка и възможностите са невероятни. Аз знам какво ще стане с BMW ConnectedDrive много скоро ... така че повярвай ми ще се развие и ще го доживеем ;) Между другото touch iDrive контролера го има от доста време, но е само за китайския пазар заради "азбуката им"..


@azotos принципно повечето подобни технологични патенти са с 10 години давност, след което заради законови изисквания биват пуснати за "свободна употреба" обвързана с финансови рестрикции. Напр. BMW xDrive системата и изтича патента тази година.

.. и апропо iDrive при CIC, който излезе на E9x LCI е съвместно проектиран с Apple.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от steeN » 13 Яну 2013, 9:33

Чак път отдавна ;) (4-5 месеца) Аз говорех за нашите пазари където със сигурност ще дойде.
Ама добре да приключим темата за сега и да се върнем към нея след 2-3 години (живот и здраве както се казва) :yes:

Ето я тая базикня, за който не я е виждал.

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Nickelback » 13 Яну 2013, 12:42

Хм, много яко :D Досега не бях виждал как работи, струва ми се адски удобно :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Turturelo » 19 Яну 2013, 0:28

Днес вложих неимоверно старание в откриване на разлики ... откровено ви казвам или аз съм глух, или тази тема е за триене

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от martoto » 19 Яну 2013, 0:38

Разлики в кое?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Sharo » 19 Яну 2013, 2:17

Turturelo написа:Днес вложих неимоверно старание в откриване на разлики ... откровено ви казвам или аз съм глух, или тази тема е за триене

Изображение

двама глухи станахме..
аз даже миналата седмица една вечер само включвах,изключвах, пробвах и да запиша звук ама неще мноо бях усилил микрофона и много шумове...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от The7omahawk » 19 Яну 2013, 9:37

Иии какъв е извода? BMW са си свършили брилянтно работата. Каква новина :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook