пускам тази тема ...

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 17.01.2002

пускам тази тема ...

Мнение от ///MPowered » 22 Мар 2002, 9:29

щот едно момче от дир.бг се оплаква че неможе да се регистрира ...

ето му и питането
Boys,
доста се борих да се регистрирам в страницата ви BMWPOWER,ама не успях, явно този
дето я е правил е положил доста усилия за да я направи трудно достъпна,...както и да
е...сега на въпроса.

Кажете си мнението - имам възможност за около 2500 да купя едно 318и (май е 115
коня), модел 1985 г на 185 хил. км, гаражна, ламарините са в отлично
състояние.Компресията на двигателя е мерена и е 10.
Състоянието и е отлично и няма нищо скрито, защото е от човек на когото вярвам
100%.
Въпроса е дали си струва , вижда ми се малко старичка и дали има надежди в скоро
време да ми създаде проблеми двигател или нещо друго, което да ми излезе после
солено.(напр. на колко км може да стане нужда за основен ремонт, колко може да ми
струва слагането на една газова уредба).

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::пускам тази тема ...

Мнение от LandShark » 22 Мар 2002, 9:43

Boys,
доста се борих да се регистрирам в страницата ви BMWPOWER,ама не успях, явно този дето я е правил е положил доста усилия за да я направи трудно достъпна,...както и да е...сега на въпроса.


Съжалявам за това. Ще ти пиша майл за да разберем точно каква е причината...

Кажете си мнението - имам възможност за около 2500 да купя едно 318и (май е 115 коня), модел 1985 г на 185 хил. км, гаражна, ламарините са в отлично състояние.Компресията на двигателя е мерена и е 10. Състоянието и е отлично и няма нищо скрито, защото е от човек на когото вярвам 100%. Въпроса е дали си струва , вижда ми се малко старичка и дали има надежди в скоро време да ми създаде проблеми двигател или нещо друго, което да ми излезе после солено.(напр. на колко км може да стане нужда за основен ремонт, колко може да ми струва слагането на една газова уредба).

Ако е '85 година наистина то колата не е 115, а 105 коня. За това че е на 185хил.км - не бих разчитал на това, и не заради това че човека от който я купуваш те менти, а по-скоро понеже когато е купувал едва ли е била на реални км. Просто много е малко вероятно да намериш Е30-ска на тези км. Но ако всичко на колата е перфектно, както казваш то едва ли ще ти създаде проблеми скоро. Мотора е много издражлив, и ако не си го скапеш сам спокойно може да изкара поне 400-500К км без основен ремонт. Чува ли се тракане на клапаните? Това се появява рано или късно на всеки мотор М10. Не е болка за умиране, но за да го оправиш обикновено трябва нов вал + кобилици, за което ще връкне хилядарка може би. За газовата уредба - повечето в този форум май сме против, т.е. ще ти препоръчаме да се въздържиш от такова чудо. Всъщност ако е карбураторно, или с механичен инжекцион (понеже е по-старичко все пак) може и да се пробваш, но ако се поразровиш из по-старите теми, ще видиш че повечето хора не са доволни от газта. Надявам се това да е от помощ, а ако има още с което може да помогнем - питай.

Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 21.03.2002

отг::пускам тази тема ...

Мнение от inserta » 22 Мар 2002, 9:56

благодаря за отговора.
Мисля че километрите са реални защото човека от когото я вземам е внесе от германия преди 6-7 години и останалите км ги е навъртял той.
Така че нямам никакви притеснения за това което той ми казва, въпроса е да не изникнат проблеми след това.

УСПЯХ да се регистрирам ;-)
Проблема е бил в бавната мрежа и това че паролите идвали с огромно закъснение, тая сутрин дойде бързо и се справих.
Но в самата страница за регистрация има един ред най-отгоре които не е кирилизиран, а той явно дава съобщението какво е станало, но не може да се разбере и аз действувах слепешката.

press ctrl-alt-del to continue ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

по въпроса за газта . . .

Мнение от batDancho » 22 Мар 2002, 10:36

Аз имам газова уредба LOVATO, така вземах колата, не съм я слагал аз - БМВ 316i '93 E36
досега не съм имал проблеми - на газ е по-слаба колата определено, обаче на дълго ми харчи 9 /100 газ при скорост 110 - 130 км - това е 6 лв /100 км. - коментара мисля е излишен. Уредбата е от по-стария модел, не от тези, които пръскат газта директно в цилиндрите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::пускам тази тема ...

Мнение от PARADOX_sf » 22 Мар 2002, 17:10

Znachi po-izgodno ot lovato e landi ne znam dali se kazvashe taka. Gazovata yretba e pulen inzekcion i e frash elektronika. Suglasyva rabotata s kompiutara na inzekciona i niama abslolutno nikakva razlika v moshnosta. E kazaha mi she sum izgybil okolo 0.2% ot moshnosta koeto e pod 1 konska sila?!Goliam pras ako pitash mene! Zashto landi (ne znam dali taka se pishe) do kolkoto znam pri lovato gazovite yretbi koito sa pulen inzekkcion se poruchva chip za dadenata kola koito sryva okolo 200-1000 marki i ne moze da stane za nikoia dryga dokato pri landi e sus smeniaem software i prakticheski stava za vseki avotmobil. Slaga se software spored markata modela na dvigatelia i t.n. Koeto oznachava che ako ti haresa si ia slagash i na sledvashtoto vozilo samo che ste triava da ti ia preprogramirat. E plashtash 10lv ama ne e kato 500marki nali? Drygoto hybavo neshto che e pulen avtomat. Kogato dvigatelia dostigne T po-goliama ot 45 gradysa i motora mine nad 2000rpm avtomatichno se minava na gas. Pone e taka pri semeinoto vozilo.

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::пускам тази тема ...

Мнение от LandShark » 22 Мар 2002, 18:08

Dobre, moje li da kajesh kolko gore-dolu struwa takawa gazowa uredba? I kyde w sofia primerno gi ima?

Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::пускам тази тема ...

Мнение от PARADOX_sf » 22 Мар 2002, 21:41

Za gazovite oretbi triava da se obadite na:
Tanio Videv
046 643 96 namira se v grad Iambol. Brat my vuv Sofia gi slaga namira se niakude po Mladost, a tova e vnositelia im.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

отг::пускам тази тема ...

Мнение от batDancho » 23 Мар 2002, 19:43

Около 600 лева - предишния собственик ми каза, че е горе - долу толкова - не знам дали е вярно, мои колеги казаха, че са по-евтини.
Не мога да кажа къде в София ги има, мога да кажа във Велико Търново къде съм виждал табела на LOVATO - срещу КАТ.
Моята уредба също автоматично превключва на газ при достигане на определена температура и обороти. По принцип и аз не бях привърженик на газовите уредби, защото мой познат след гърмеж на газова уредба се разтовари над 600 марки за ремонт.Когато вземах колата, трябваше да избирам между две коли, и това на газ вървеше повече от другото на бензин, явно онова е било много зле.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook