Kak vi se struva ,novata sedmica?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 6.03.2002
Местоположение: София
Кара: 406HDI

Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от ivokaza » 28 Мар 2002, 23:40

Честно казано доста съм разочарован. По принцип любима ми е третата серия,но се надявах, че баварците ще извадят добра лимузина. Съжалявам, но трябва да признаем, че новата седмица има малко азиатски вид - прилича на техните лимузини. Като че ли БМВ изпуснаха малко конкуренцията - заклет фен съм на БМВ , но май този път в Щутгарт са по напред. Виж новите тройки равни нямат!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 17.01.2002

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от fxmaker » 28 Мар 2002, 23:50

незнам дали си виждал на живо новата седмица, но аз съм и определено ми хареса повече от колкото на снимките които бях видял преди това.
според мен изглежда доста добре. единствената ми забележка е към задницата -нещо тия ленти дето минават през задня капак не ми се нравят.

а доколкото разбрах се държи и много добре да пътя. изобщо не се чувства, че караш голяма кола, никакъв bodyroll, много добре се ускорявала и двигателя бил много еластичен.
________________
'95 BMW M3 coupe
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Роската » 28 Мар 2002, 23:51

На мен лично ми хареса 1 заглавие от пресата
"НОВАТА СЕДМИЦА-ОСМОТО ЧУДО НА СВЕТА".
Смятам че то казва всичко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Breyton » 29 Мар 2002, 0:03

Az ia razglegdah podrobno otvutre i mislia 4e kolite na Stuttgartzi sa svetlinni godini nazad otnosno extrite i dizaina na interiora.A sedmicata sum ia vigdal kak poteglia,koeto e po skoro katapultirane.Abe super si e osmoto 4udo!:)))

A motora mi e Kawasaki!!!

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Роската » 29 Мар 2002, 0:58

....и 50 години в ляво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: Sofia

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Harry Potter » 29 Мар 2002, 9:37

Mislia che sedmicata e super-e ima i neshta drazneshti no sa mnogo malko.No ne bih podcenil i kolite ot Shtutgart.Kajete chesno kakvo mislite za novia roadster SL 500 ili 55 AMG.Edin poznat ot Blagoevgrad naskoro si zakupi AMG varianta i triabva da priznaia che dizaina na kolata napravo me ubi.Na jivo e neshto neveroiatno.Abe to si e kola sled koiato i slepia shte se obarne.Niakoi znae li zashto BMW se zanemari taka v posledno vreme v sportnite modeli?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 17.01.2002

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от fxmaker » 29 Мар 2002, 9:50

изчаква конкуренцията да си изиграе козовете т.е. да си изкара катафалките и после сме ние и ги разбиваме :) както винаги става всъщтност.
нали знаеш който се смее последен се смее най добре
________________
'95 BMW M3 coupe
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: Sofia

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Harry Potter » 29 Мар 2002, 9:54

I az se nadiavam da e taka.Shtoto tova SL me izplashi napravo kakvo beshe

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Роската » 29 Мар 2002, 12:12

Абе ти БМВ фен ли си или какво?Относно дизаина ще ти дам един пример.Виждал ли си в магазините за бяла техника новата Lux серия на Gorenie с дизаинер Pinifarina.Oooo красива работа.Сега да сложим до него най-тъпия и грозен Bosch,Siemens или AEG.Ще ти кажа че Горенето прохожда като дете на годинка,а онези не се чуват,нито помръдват. Щутгартци винаги са копирали БМВ,особено в клас Big Coupe.Aкаква идиотщина видях преди месец,представяте ли си S-класа пура 89. год.,двувалка със....KARBURATOR....Вижте Норберт Хауг-дебел,ояден тлъст плужек-олицетворение на Мерцедес.Хайде да видим трите лъча.1-ви лъч въздух-тотално превъзходство за БМВ,като започнем от Месершмит и стигнем до най-якия Боинг с двигатели BMW-ROLLSROYS.2-Лъч земя-Ако през сезон 2003 достигнат характеристиките на двигателя ни от сезон 2001 трябва да бъдат много щастливи.Имат късмет че шасито ни е пълен ковчег иначе...3Лъч вода-не съм чул и там да са се изявили.
Какво значи занемарили?БМВ никога никога не са имали за цел да навлизат в пазарния сектор на спортните каручки.Те правятAВТОМОБИЛИ.Маркетинговия отдел почти винаги е спирал проектите на ///М за спортен автомобил още в зародиш/пример виж М8 -наречен още Ferrari Killer/.Обече това не попречи на McLaren да вземе този агрегатS70/2 и да направи най-бързата кола в света .0-100 км/ч-3.2 сек.+световен рекорд за скорост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: Sofia

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Harry Potter » 29 Мар 2002, 14:15

Abe vij az sam fen na BMW ama sam i shte mnogo drugi raboti.Pak ti kazvam ne moga da otricham iavnite neshta.Ne vijdam za kakvo triabva da se stiga do smeshnoto polojenie da se obijda po takav nachin edin chovek kato Norbert Haug ot drug chovek,koito nito mu e na polojenieto nito na vazmojnostite.Glupavo e razberi-ti govorish kato bolen chovek.BMW i Mercedes sa dve legendi-kato ednata ne otricha drugata i kakto niamat nishto obshto pomejdu si.Sigurno praveiki parvata kola v sveta vaobshte Daimler pak e kopiral ot BMW.Sravnenieto s el.uredite e oshte po glupavo-ne razbrah koe s koe sravniavash i zashto go sravniavash.Ne me razbirai pogreshno-nishto ne mi prechi da obicham BMW i da se kefia na drugi neshta.Vchera edin ot shefovete mi si dokara chisto novichko RS4 s dopalnitelen chip tuning do 543 konia.E kak moje da kaja che tazi kola ne struva sled kato ia karah i e neveroiatna.Radvai se na jivota i extrite v nego bez da se samoozlobiavash kam daden chovek kola i dr.Razbiram che BMW ti e v kravta i razbirash mnogo ot dvigateli chasti tuningi i tn i tn pak az sam samo edin redovi fen no vse pak ne gledai neshtata ot edna strana-vredno e za razvitieto.
A zabravih i za F1-Ami kade beshe BMW i Mercedes kogato Reno machkashe vsichki nared i biaha bogove?Niama nishto vechno i merodavno-kakto sega BMW sa nai-dobrite dvigateli sled niakoia godina niama da sa a shte sa primerno Toyota.I ne vijdam tragediata v tova neshto

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от LandShark » 29 Мар 2002, 16:36

HarryPotter, виждаш ми се разумен човек, но не и фен. Няма начин да разбереш логиката на истинския фен. Да оценяваме направеното и от другите автомобилни производители, харесваме някои неща и на други марки. Но всички те имат един проблем - не са BMW!!! Винаги липсва нещо от духа на Баварските машини. Затова колкото и да признаваме и другите марки, ние истинските фенове винаги се връщаме при нашия корен - синьо-белия пропелер! А специално за Мерцедес - каквито и тунинги да се правят, колкото и да се стараят те просто не могат да се сравняват и на малкия пръст на BMW. Философията им е такава че поради една или друга причина не правят спортни автомобили - луксозни коли, да, но нямат нито един модел който да може да привлече ентусиасти като нас. Заа да стане един Мерцедес както трябва да да му се смени двигателя (с Беемвейски Емпауър), скоростите (аман от автоматичи, искам сам, искам сам!), окачването... Абе... Всъщност какво ще си играем - просто взимаме готово БМВ. Мерцедес като луксозни коли си имат качества, но лично мен това не ме удовлетворява.

Накракто: BMW - това е диагноза! :)

Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от PARADOX_sf » 29 Мар 2002, 16:47

Pich ne mogat da te razberat. TE SA BOLNI! Abe ne sum suglasen za Toyota vish Honda vadat 120 konia na litur bez tyrbo kompresor i tova za serien avtomobil bez tuning. Abe normalna kola... Toyota sega tepurva razrabotvat podobie na vtec ili vanus mai beshe pri bmw... Moze i da gresha dali se kazvashe Vanus.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: Sofia

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Harry Potter » 29 Мар 2002, 17:16

Fen sam no iavno ne tolkova goliam kato teb naprimer.I vse pak saglasi se che da stigash do smeshnoto polojenie da oprilichavash Norbert Haug na дебел,ояден тлъст плужек e po pristoino za niakoi futbolen mach ili naprimer za razgovor mejdu montiori.Niakoi moje da oprilichi Berger na vechnia nekadarnik i bezdarnik v F1 a sir Frank Williams na kuco sakato neshtastno starche.Tova sa horata razvivashti tozi biznes i zaradi koito nie si pishem tuk i komentirame.Prosto az sam za tolerantnost i neotricanie na konkurenciata-bezmisleno e da se sedi tuk i da si pishem kolko mnogo sa veliki i kak vsichki sa na svetlinni godini ot BMW kato ne e taka.

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Роската » 29 Мар 2002, 17:16

Забрави да споменеш заради кого забраниха едно време турбо моторите и кой стана шампион за 630 дена.Едно е важно да разбереш,че Мерцедес не е най-добрата кола в света/не казвам че е лоша/.Те не заслужават белия хляб който ядат,защото от преди Втората световна война насам Германския народ буквално насила им пълни гушите,навсичкото отгоре винаги са били дотирани от държавата.Имам чувството че има закон за закрила на Мерцедес.Докато има фирми като БМВ,Ауди и тн.,които се борят за оцеляването си.Ако следиш Авто Билд/много трезво техно весниче/ще видиш че почти не остава неоплют модел на Мер.Пишат го Германски инженери него пиша аз.
А че двигателите им провалиха великия тим Макларън не можеш да го отречеш.Яд ме е че БМВ нямаха концепция за Ф1,когато McLaren подписаха с "майсторите на дизела" и отдавна всичко ще ше да си е на мястото.Дали Макларън ще ше да предпочете Мерцедес пред БМВ,ти как мислиш?

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Kak vi se struva ,novata sedmica?

Мнение от Роската » 29 Мар 2002, 17:29

БМВ Vanosa го извадиха 1991год.Кажи ми кога твойте марки ще извадят Valvetronic-революцията на десетилетието.И ми кажи както казва Land Shark къде точно им е Върящия момент.Но ти маи не знаеш какво точно е това животно.

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook