Помрачената априлска среща...

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Помрачената априлска среща...

Мнение от LandShark » 22 Апр 2002, 11:32

Направо нямам думи. Чудя се как да започна да описвам вчерашните събития. Просто сърцето ме боли като си спомням как жестоко пострада една изключително тройка, гледана с толкова грижи и любов. Като един от основните организатори няма как и да не се чувствам до голяма степен отговорен за инцидента, който силно помрачи нашия Баварски празник. За щастие човешки жертви нямаше и се разминахме само със стреса и лошото настроение...

А всичко започна така добре, така обещаващо! От 12:45 нататък започнаха един по един да прииждат всякакви баварци, мисля че се събрахме 15-тина БМВ-та и може 50+ души. Невероятна гледка беше. Определено доминираха Е30-ските, като няма как да не споменем че Любо Мегов се беше подготвил отлично и ни показа идеална Е30 325i-ца с бели мигачи, красива предна маска и почервени задни стопове. Но това са всъщност само част от новите подобрения, които видяхме по тази кола. Също така няма как да се пропусне 318is-ките на Da_Wolf и Любо, изключително красивата ///М3-ка на fxmaker, и множеството други красавици. За пълнота само ще отбележа че по-късно видяхме и редкия модел Е30 320is (с двулитров S14 M-Power двигател), както и една рядка красавица 635CSi. Моля тези който съм пропуснал и не съм споменал тук да се сърдят, просто денят беше толкова наситен със всякакви емоции! По-късно ще постна и снимките, мисля ще можете да видите част от красавиците сами. Няма как да пропуснем че нашето скромно мероприятие беше уважено и от голяма група пловдивски БМВ ентусиасти, но уви София не се оказа достатъчно гостоприемна за тях, изключително зле се представихме след като пострада именно едния от техните автомобили. Началото беше страхотно - настроението на шест, много нови и изключително приятни хора, който се бяха подготвили много добре за срещата и допринесоха изключително настроение още на самия старт. Няма начин да пропуснем Стоил-"Шестицата" който направо ни заби с подготовката си от две каси бира в багажника си, който за малко да останат неупотребени! Ангел-"Utah" се грижеше за снимките, Мегов беше уредил камерата, а за целия дух на срещата допринесаха ентусиасти като Сашо "Alpina", Мегов, Росен "fxmaker”, Добри “Astor", Илиян "Da_Wolf", Стоил "Шестицата", Ангел "Utah", Боби "BM_Boby”, Иво "Suzuki”, Сашо “idefix” и много други които ще ме извинят че съм пропуснал да ги спомена. Да не забравяме пловдивската група, Роската, Светльо, Иван и техните сподвижници, които специално ни уважиха и се вдигнаха да дойдат до София. Видяхме се дори с прословутия и супер известен мистър Парадокс, както и имахме 3-4 гости от Ауди клуба.


Искам да използвам случая да благодаря на всички, които след инцидента останаха, помогнаха за изместване на колата и се включиха в събирането на волни пожертвования за пострадалите, особено специално на Мегов, които откара пострадалите за преглед до Пирогов, за да се убедим че всичко все пак е наред. Момчета благодаря!


Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от DA WOLF » 22 Апр 2002, 14:45

Da naistina mnogo losh kasmet imahme tazi Nedelia, i kakto kaza Andro vinata do goliama stepen si e nasha! Triabvashe da se saberem niakade po-izvan Sofia ili da obmislim marshruta po-dobre (da ima samo desni zavoi naprimer, razdeliashti svetofari i t.n...) Men naprimer shtiaha de me udariat oshte na vtoria zavoi sled izlizane ot poligona i to po absoliutno sashtitiat nachin. Chovekat otpred na krastovishteto isakshe da si prodalji napravo (nadolu) kam NSA, a az v stremeja si da se dvija v kolonata i da ne ia razkasvame, minah parvi predi nego kato mu otneh predimstvoto v sluchaia... Prosto moje bi triabva da se razberem sled svetofar ili tejko krastovishte da se izchakvame, a ne da barzame vsichki i da stavat incidenti... Naprimer Megoff vodi kolkonata, cool, minava prez tejko krastovishte zaedno s parvite 3,4 moje i 5 koli, sled koeto, puska avariinite, otbiva v diasno i spira dokato vsichki presechat spokoino krastovishteto i saotvetno na avariini naspirat zad nego. Tova e mislia dosta prost i razumen variant.
Kolkoto do troikata sarce ne mi davashe da ia gledam... niamam dumi... Napravo edna ot nai-maniashkite mashini si beshe!!! Choveka dosta trud i liubov beshe hvarlil po neia a kakvo stana. Dobre che pone niamashe postradali. Po tozi povod iskam da predloja celiat club da saberem otnovo pari (veche po seriozno, po 5 ili 10 leva naprimer) i da mu pomognem da si ia opravi. Koito e "za" da postne. Az sam "za"!

E30 318iS '91

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от Astor » 22 Апр 2002, 15:54

Az sym za i ideqta mi dopada. A otnosno sluchiloto se smqtam da ne komentiram. :o(

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от LandShark » 22 Апр 2002, 16:01

I az sam "za"!

Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 17.01.2002

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от fxmaker » 22 Апр 2002, 16:05

пишете ме и мен
________________
'95 BMW M3 coupe
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2736
Регистриран на: 13.02.2002
Пол: Мъж

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от Любо Мегов » 22 Апр 2002, 16:11

puk na men mi triha sol na glavata ce sum karal
bavno na minalata sresta 17.03.2002
no se okaza ce sum karal s pravo po-bavno
da ni e za urok
i se nadiavam da ne se povtaria

/////MegOFF

Tullamore is my middle name
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: София

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от Utah » 22 Апр 2002, 16:15

I az sum za !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.04.2002
Местоположение: София

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от The_One » 22 Апр 2002, 17:11

Андро,
съжалявам за случилото се.
Видях снимката и разбрах от хората от Ауди клуба какво е станало.

Бих желал да препопръчам нещо за избегване на такива инциденти.
Свържете се със полицията или искайте съдействие от Дару Кар за ескорт и организиране на маршрут.
Мисля, че това е законното и най-правилно решение.

Другият вариянт е малко по-незаконен. Да си обезаопасявате Вие маршрута. Спирате 2-3 коли и запушвате кръстовището до изтегляне на последната кола. Рискувате скандалите и псувните, но все пак, ако сте 50 човека това не е толкова опасно.

Wipe them out! All of them!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от Astor » 22 Апр 2002, 17:12

Megoff i na men mi spomenaha, che sym karal bavno, taka che sme dvama :o)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от Astor » 22 Апр 2002, 17:20

The One: Ne e losho kato ideq, no tova e svyrzano s dopylnitelni razhodi, a nie ne sme hora, koito se chudqt kak da izharchat parite si po lesno. Inache e dosta bezopasno. Mislq che moge sreshtata da se organizira izvyn Sofia za da nqma incidenti i celta ni v grada da ne da sme edin zad drug na vsqka cena. Loshto ni e che kakto kazva Megoff: "sme ludi po celite glavi" i vseki gleda da ne razkysva kolnata, koeto e i greshkata ni. Misleh da ne komentiram, no taka se poluchi. Tova che sme BMW klub ne ni dava nikakvi predimstvo pred drugite shofiori, zashtot te ne znaqt za nas! :o(

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от Alpina » 22 Апр 2002, 18:43

И аз съм с вас!
Кой ще събира парите?

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от LandShark » 22 Апр 2002, 18:49

Nqmah predwid da wyrtish gumi na wsqko krastowishte, a prosto da ne se myknem s 40-50km/h na mesta kato tzarigradsko shose, pri polojenie che tam ne e chak tolkoz opasno da se kara i s 90km/h primerno. Problema beshe moje bi che ne obiasnihme dostatychno na horata za opasnite krastowista i za towa che ne e tolkowa wazno da ne se razkyswa kolona - wse pak ste se izchakwame. Kofti rabota se poluchi de, i ne mislq che beshe tolkoz zaradi samata skorost, kolkoto nesyobrazenoto ni i newyzmojno jelanie da ne se razkyswa kolonata. A che ne trqbwa da se prekalqwa sys skorostta towa syshto e qsno - wse pak se dwijim iz grada!

Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 25.03.2002
Местоположение: Sofia

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от idefix » 22 Апр 2002, 19:57

pishete me i men w kupa :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от PARADOX_sf » 22 Апр 2002, 20:04

Subirame po 10lv na chovek i tolkova!
Vinovni sme vsichki ako pitate mene!
Problema beshe v tova che vseki se stremeshe da dogoni prednia i ne gledashe kakvo stava okolo nego. Dvizehme se dosta burzo! Kazete mi kakvo stiahme da zagybime ako se dviuzehme po-bavno? Da nai-mnogo 15min! Stryvashe li si? Razbiram che vsichki biaha iako naduhani, no taka ne triava da stava! Predi trugvaneto triavashe da se ygovorime che s poveche ot 60km/h ne triavashe da se dvizim i da ne se pravime na SUPER DRIVER-i i t.n. izkluchenie pravat 2-3 i t.n. lentovite putishta... Stanaloto stanalo ne mozem da se vurnem nazad. Za v budeshte ste si imame edno na ym.
P.S. Predlagam ne pari da my dadem a napravo sus subranite pari da my kypim BMW 320i ako subereme i povechko pari moze i neshto po-dobro. Vie precenete davam samo mnenie.
Ei da ne pochnete sega vsichki da se bluskate :)?!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 13.02.2002
Местоположение: Bochum

отг::Помрачената априлска среща...

Мнение от wannabe » 22 Апр 2002, 20:43

sugeljawam iskrenno za choweka

wideh snimkite .....

losha rabota e towa da zagubish kolata, ej...
pomahajte che na wseki e mogelo da se sluchi ...


____________________________________
mess with da best - die like da rest

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook