Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

BM Boby
Аватар

Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от BM Boby » 24 Апр 2002, 17:29

Ami sled temata za Daru car iskam da popitam - kade shte mi preporachate da napravja smjana na semering(i) na diferencial i eventualno njakakav lager - neshto vie, sjakash otzad no oshte ne sam ja vodil da mi kajat kade tochno E 30-skata. Pri vsichki polojenija shte i vzema originalnite charkuljaci no parvo v Daru car iskat 50 kinta za smjanata na semeringa a za smjana na lager iskat 100 - 150 v zavisimost ot tochno koj e - i se chudja dali ne e po-dobre da si kupja chastite i da otida v D & N naprimer ili njakoi drug jak serviz - kazaha mi che smjanata na semeringa e tanka rabota pri naglasjaneto i zatova vse pak ne iskam da riskuvam s njakoi nekadarnici.A, i imate li predstava kolko shte poiskat za smenite :-))? tx momcheta

Tullamore is my middle name
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: София

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от Utah » 24 Апр 2002, 17:56

Triabwa da ti kaja 4e 4uwam dobri ne6ta za D & N. Mislia da hodia da smeniam tam lager. Kolegi kazwat 4e e ewtino. (primerno 10lw. za smiana na nosa4)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: Sofia

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от Harry Potter » 25 Апр 2002, 8:28

V D&N sa dobri-dovolen sam mnogo-smenial sam tam tova onova i naistina e evtino.Pak i si gledam kakvo praviat po kolata -a ne kato v Dary da ne znam kakvo stava.Mojesh da si vzemesh i chastite ot tiah naprimer-vnasiat samo na dobri firmi i e dosta po evtino.

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от LandShark » 25 Апр 2002, 11:02

Ами аз преди малко говорих с един приятел: регистриран във форума под ник "Formula1". Временно няма достъп до нета, затова от негово име предавам информацията (мисля че Utah му беше задал въпрос към него също). Припомням само, че миналата седмица той постна въпрос за проблем с предния ляв лагер на Е30. Ходил е в D&N, откъде си е купил нов SKF за 144 лева, плюс шарнир за 34.44 лв, направили са му го за 30 мин (той им е споменал че бърза) и за работа са му взели 25 лв. Доволен е. Който иска може да му види темата в форума Е30.


Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

BM Boby
Аватар

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от BM Boby » 25 Апр 2002, 11:15

super, a Andro spored teb koe e po-dobrija variant da si vzema originalen lager ot Daru car Magazina ili da vzema primerno SKF ili drugo (obrashtam vnimanie che ne znam dali originalnite lageri na BMW to sa ili ne sa SKF ;-))

Tullamore is my middle name
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: София

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от Utah » 25 Апр 2002, 14:10

Originalnite mai sa FAG, a 6arnirite mai biaha onowa sus sowi4kata ama ne moga da se setia kak se pi6e6e....

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.04.2002
Местоположение: София

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от The_One » 25 Апр 2002, 15:07

Това което ти казват за D&Н e истина.
Добри са момчетата, бързо работят и евтино взимат.
10 лева на гума, каквото и да правят.
Лично аз съм бил там и съм доволен.

Що се отнася до лагера.
Лагери не пряви НИТО ЕДИН европейски производител. Всички ползват 3rd party лагери, само дето ги продават под свое име.

Обади се на D&N и си запиши час. Задължително е, иначе може и да не те приемат.
Имат сайт в нета, немога да се сетя как беше. Там им има телефона. Ако неможеш да го намериш, пиши тук, ще фго публикувам.
Wipe them out! All of them!

BM Boby
Аватар

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от BM Boby » 25 Апр 2002, 15:23

O taka i shte napravja ! samo - iskam da popitam - poneje ne e jasno koj lager tochno vie te shte napravjat li vjarna diagnostika predi tova - da ne mi smenjat nekoi zdrav :-)) A za telefona - Land shark go beshe publikuval na edno mjasto i go imam ottam - shte gi preslusham po praznicite zashtoto predi tova njama da moga.

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от LandShark » 25 Апр 2002, 16:08

Абе незнам. За мен, макар и да си призная че за някои неща съм клиент на Дарукар, просто за някои части не си струва - примерно този същия лагер за който стана въпрос в Дарукар е над 280 лв. Ако си голям ентусиасти и искаш сичко да ти е 100% оригинал може и да се пробваш, ама не винаги има смисъл. Още повече че както посочва и The One, BMW не произвеждат всичко - за някои части използват външни доставчици и просто те товарят допълнително.
Между другото, мисля че наскоро последно на Utah го дадох този линк, ама е много полезен за всеки БМВ (и не само) ентусиаст:
http://catalog.exist.ru/bmw

Там можеш да разгледаш онлайн версия на ЕТК, но готиното е че накрая можеш да видиш цени (в $, макар и за Русия), а също и алтернативи от други производители. Примерно аз така открих че освен БМВ глава за моята кола се произвежда и от немската фирма Kolbenschmidt и то на доста по-ниска цена.


Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

BM Boby
Аватар

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от BM Boby » 25 Апр 2002, 16:12

I AZ TAKA MISLJA - MAJ NJAMA SMISAL - shte mina prez D and H next week
mersi za linka Shark sega shte go vidja.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.04.2002
Местоположение: София

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от The_One » 26 Апр 2002, 9:36

Ами незнам точно дали правят лагерите. Питай ги!
Но, ако правят - ще го открият.
И вероятността да те излъжат колни към нула!
Аз и мойте колеги само там ходим за ремонт на ходови части. Кой с рено, кой с голф, кой с вектра или форд.
Досега никой не се е оплакал. Всички са доволни!

Абе препоръчвам ти го. Нека да не звучи като реклама, ама това са мненията на около 5-6 човека.

Wipe them out! All of them!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 25.03.2002
Местоположение: Sofia

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от idefix » 26 Апр 2002, 9:45

daite neshto koordinati na toq serwiz .. che opredeleno imam dosta nuvda da mi poglednat hodowata chast :((
rgdz

BM Boby
Аватар

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от BM Boby » 26 Апр 2002, 9:59

za momenta imam samo telefona 9461947v akkto kazah LandShark go beshe postnal v edna rubrika
oshte ne sam im zvanjal no mislja da go napravja next week, by the way ako e samo za diagnostika i reglaj na hodova chast sam dovolen ot
centara na FULDA sreshtu zooparka - tam e 15 kinta reglaj i diagnostika no imat strahotni mashini za hodova chast

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 6.02.2002
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: 1.8TQ, C3204M, mk7.5 4M

re:отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от HITMAN » 26 Апр 2002, 10:18

daite neshto koordinati na toq serwiz .. che opredeleno imam dosta nuvda da mi poglednat hodowata chast :((
rgdz


http://www.dn-bg.com
Imat 2 seviza edinia v Ovcha Kupel, drugia do Poduene


(__]==OOOO==[__)
WWell BE COOL
HITMAN

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.04.2002
Местоположение: София

отг::Togava koj serviz shte mi preporachate za...

Мнение от The_One » 26 Апр 2002, 12:57

Друго място за което съм чувал добри отзвуци от колеги и приятели за реглаж на предница е "Диана".
Намира се на околовръстното преди Симеоновско Шосе в дясно, по посока Младост.

Имат и доста видове гуми и консумативи.

Но реглаж на предница е скъпичък, около 20-30 лева.

Wipe them out! All of them!

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Slavkorav

Последни теми
Facebook