Active Sound Design и при М135i!!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от DrivinGGoD » 04 Яну 2013, 10:52

Собственик на станалото сензационно М135i съвсем случайно се натъква на "шашма" :mhihi: ала F10 M5, която модулира звука на TwinPower Turbo двигателя :shock: :kuku: достигащ до интериора на автомобила и показва нагледно разликата :clap:

С изключена напълно аудио система:


С оптимално функцонираща такава:


Ето и това, което той сам е написал по въпроса:
http://f20.1addicts.com/forums/showthread.php?t=786318

Малко почват да ми идват в повече тия работи... още повече, че тук това нещо никъде не е официално споменато, а е скрито от потребителите и феновете :censored:

Нищо, че М135i е силна и бърза и тупа и 4х4 бегачки на пистата:


Да не говорим, че е и адски грозна :roll: Лично аз тая тайно някакви надежди, че М2 ще е нещо различно, подобно на 1 М Coupe - красива кола с хубав мотор, натурален звук, шпер... :roll:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от martoto » 04 Яну 2013, 12:32

Тия две видеота не демонстрират ситуацията особенно коректно. Правени са по съвсем различно време и различни условия. Ако се поразтърсиш малко ще видиш че други собственици също са експериментирали и казват че разликата въобще не е такава, и "изкуственият" звук помага за настроението на шофьора само в ниските обороти. Самите BMW казаха че едва 10% от това което се чува в салона не е директно звук от дигателя. Само казвам...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Добрич/Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320 coupe
Мечтае да кара: Lancia Delta Integrale evo2

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Liubomirski » 04 Яну 2013, 14:02

На мен също не ми харесва тази система...отнема много от характера на БМВ. В темата на човека заснел клипа с изключена система имаше един много уместен ,макар и ироничен коментар, който напълно описва ситуацията: "So, will improving the speakers be as important as upgrading the exhaust?"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от K_Ilkov » 04 Яну 2013, 14:50

Е кво толкова вместо Ремус, Суперспринт и тем подобни тенекета през Авител и Тояга за едни нови говорители и газ :mhihi:

:banghead: :banghead: :banghead:

Още малко и ще го докараме до момента, в който усещането от някой 3D PlayStation ще е на кантар с М-ките ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Яну 2013, 15:16

Ако "само 10% от достигащия звук е тонколоните", нямаше толкова народ да го усеща.
Но карай, на всичко отгоре тази кола ми е топ фаворита за грозно БМВ след Е46 компакт и първата Х3. Едва ли някога бих си я купил докато старата 1-ца изглежда доста по-добре, въпреки малкия размер.
Служело за ниските обороти, на кой му е притрябвало това? Като не ти харесва звука, сменяш ауспуха или си купуваш друга кола.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от martoto » 04 Яну 2013, 19:38

Хмм, всъщност никой не го усеща. Няма начин да кажеш каква част от звука идва през тонколоните и каква през ауспуха. Специално за М135i тая екстра я откриха хора разглеждайки realoem каталога понеже BMW не направиха грешката да я обявят официално :)

И между другото нали не си представяте че М5 и М135i отвън звучат като тойота приус пък вътре като V12. Това което прави тая система е да докарва автентичен звук от двигателя до кабината без компромиси с шумоизолацията или с нервите на съседа ти. Същото което куп други производители правят от години с най-разнообрани средства (включително и специални тонколони само за това). Това което е съществено е че като си взема М5, бой рейсърчето в съседната лента със закачения кюнец няма да ми се налага да го чувам. Освен това никога няма да мога да отлича кое е "истински" и кое е през колоните звук - толкова добре работи системата. Викате да смения ауспуха като не ми стига сила на звука - да ама "по пътя до морето" ще ми гръмне главата после :D

М135i TopGear я обявиха за спортна кола на годината. Извадиха я дори от класа на хетчбеците където иначе и е мястото и спечели пред Порше Бокстер. Та явно не им е била чак толкоз грозна май, май :mhihi: Но все пак дизайна е субективно нещо така че всеки си има право на мнение. Хубаво е обаче първо да я скивате на живо, да покарате поне малко и после да говорим кое е автентично или фалшиво, хубаво или грозно, или пък завой в традицийте. Имаше много негативизъм и към М5 ама същите тия хора дето я плюха като покараха и проговориха други неща...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 23.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е91 320d, e46 325i
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от kinetism » 04 Яну 2013, 20:18

BMWPOWERRR_ACM написа:Ако "Но карай, на всичко отгоре тази кола ми е топ фаворита за грозно БМВ след Е46 компакт и първата Х3. Едва ли някога бих си я купил докато старата 1-ца изглежда доста по-добре, въпреки малкия размер.

Да и аз едва ли бих си я купил... не за друго, а нямам парите да го направя. Джеръми Кларксън от Топ Гиър я обяви за колата, която ти носи най-голямо удоволствие от шофиране и я избра пред коли като McLaren MP4-12C, Lamborghini Aventador, Ferrari 458 и т.н.
На 3-то клипче показа, че на пистата сме справя по-добре от Subaro WRX STI, кола която я известна с много добрия си handling (не ми идва дума на български, която да описва добре английската).
За външният вид, не знам какво не и харесва, но това си е въпрос на вкус (иначе за E46 компакт съм съгласен).

Сега остава да кажеш, че и М5 F10 не ти харесва, щот вече не е атмосферка и звука не е същият :D

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Яну 2013, 21:00

Това в единичката са неща, които не се харесват на всички, трудно ли е да го разбереш? Въпрос на вкус. А че има изкривяване на някои неща превърнати в религия през годините е факт. Трябва ли да се правя, че ми харесва само защото е произведено от БМВ?
За М5 пък трябва ли да ми харесва това, че звука КУЦА, което се признава дори от хората в БМВ като ти пускат звук през колоните по подобие на дизелово Ауди?
А че предпочитах 6.0 атмосферен в това М5 вместо турбиниран 4.4 пак си е мой вкус. Не виждам защо трябва да го крия и едва ли не да се чувствам виновен за предпочитанията си.
Има и други неща в М5 Ф10, които не ми допадат, но няма да ги споделям за да не бъда линчуван. :mhihi:

П.п: Не отричам спортните характеристики на единицата, нито пък казвам, че Ф10 М5 не ми харесва, тя си е кола мечта. Просто споделих неща, които не ми харесват.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от acho.rs » 04 Яну 2013, 22:08

И между другото нали не си представяте че М5 и М135i отвън звучат като тойота приус пък вътре като V12.

Това сериозно ли го написа ??? Ако да - тва е изцепката на 2013та :kuku: Чувал съм Ф10 М5 и ми звучи като стария 5,4 Компресор на АМГ . Чувал съм и 1М на живо и много добре си реве количката , като за в класа .
Това което прави тая система е да докарва автентичен звук от двигателя до кабината без компромиси с шумоизолацията или с нервите на съседа ти. Същото което куп други производители правят от години с най-разнообрани средства (включително и специални тонколони само за това). Това което е съществено е че като си взема М5, бой рейсърчето в съседната лента със закачения кюнец няма да ми се налага да го чувам. Освен това никога няма да мога да отлича кое е "истински" и кое е през колоните звук - толкова добре работи системата. Викате да смения ауспуха като не ми стига сила на звука - да ама "по пътя до морето" ще ми гръмне главата после

- на абсолютно същото мнение
martoto написа:Тия две видеота не демонстрират ситуацията особенно коректно. Правени са по съвсем различно време и различни условия. Ако се поразтърсиш малко ще видиш че други собственици също са експериментирали и казват че разликата въобще не е такава, и "изкуственият" звук помага за настроението на шофьора само в ниските обороти. Самите BMW казаха че едва 10% от това което се чува в салона не е директно звук от дигателя. Само казвам...

Абсолютно . При второто видео, тихия глас на хората вътре направо гърми . Явно обаче, автора е постигнал целта си - сензация . Как и със измисленото време на ринга .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от martoto » 04 Яну 2013, 23:18

acho.rs написа:
И между другото нали не си представяте че М5 и М135i отвън звучат като тойота приус пък вътре като V12.

Това сериозно ли го написа ??? Ако да - тва е изцепката на 2013та :kuku: Чувал съм Ф10 М5 и ми звучи като стария 5,4 Компресор на АМГ . Чувал съм и 1М на живо и много добре си реве количката , като за в класа .
Не си ме разбрал май? Исках да кажа че и М5 и М135i звучат яко отвън. И звука вътре съответства, няма разочарование като си свалиш джама и почнеш да чуваш ауспуха по отчетливо.
Изображение

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Turturelo » 05 Яну 2013, 0:59

апропо M135i xDrive е феноменално откачена кола ... :bowdown:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2013, 8:26

Наистина това нещо ще върви брутално. :shock: :mhihi:
Ама нямаше ли възможност да е само задно? :conf:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от DrivinGGoD » 05 Яну 2013, 11:05

Има и само със задно, колата на клипа със Субаруто е такава :yes:

Що се отнася до звука - нека го правят, въпреки, че за мен симулиране на звук в М или M Performance коли е напълно смешна история... но както при М5 бе обявено, трябваше да направят същото и с М135i, защото така излиза, че правят на балъци клиентите си :ranting:

Ще вземат един ден да изолират отварянето на капака и да симулират изкуствен звук пък да набутат някакви странни мотори вътре и хората да си мислят, че карат М-ки...

Продължавам да твърдя, че технологиите са се развили достатъчно, че да направят генерация, която да е тиха когато се возите и шумна и издаваща натуралния звук на ИСТИНСКИТЕ, поне за сега, двигатели...

Ясно е, че пазара изисква комерсиализиране на продуктите на марката и създаване на такива, които да покриват хиляди прищявки на съвременния свят, ама нещата които винаги са отличавали марката от другия пълнеж на пазара трябва да се запазят поне в М моделите...

Продължавам да твърдя, че звука на М5 въобще не ми харесва, камоли като се замисля, че отпред има V8 с 560к.с.... просто не звучи и наполовина толкова драматично колкото предполагат цифрите :roll:

1 М Coupe, М135i, Z4 35is и другите коли с редовия мотор с две турбини или една TwinScroll ми харесва много как звучат и дори не съм очаквал, че може да помислят, за Active Sound Design...

А новата единица, ако ще и да лети все още ми е адски грозна и отвън и отвътре :confused: Сигурен съм, че се кара жестоко и върви супер, защото поне това още си е както е било винаги... ама :roll:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от BMW_RIDER » 05 Яну 2013, 11:13

DrivinGGoD написа:
Продължавам да твърдя, че технологиите са се развили достатъчно, че да направят генерация, която да е тиха когато се возите и шумна и издаваща натуралния звук на ИСТИНСКИТЕ, поне за сега, двигатели...




Могат, ама е доста по скъпо... А в крайна сметка гонят печалби.

А тоя актив саунд, сори ама ми като да го туриш на мъж, само ,че той да писка като жена...
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Active Sound Design и при М135i!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2013, 13:13

Уместно сравнение. :mhihi:
Някой нагоре беше казал, че ако имало истински звук през гърнетата, щяло да ти надуе главата до морето. Това е много далеч от истината. От опит го казвам, не само от хорски мнения.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook