Авточасти от масата новоизлюпени онлайн магазини?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Авточасти от масата новоизлюпени онлайн магазини?

Мнение от georgivar » 24 Сеп 2013, 20:46

Въпроса си е риторичен направо :) Аз по същата причина и от повечето офлайн магазини в бг не пазарувам. Ужасът е пълен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Авточасти от масата новоизлюпени онлайн магазини?

Мнение от немо » 24 Сеп 2013, 21:40

Авточастите са с много голяма търговска надценка,защото са бавно оборотна стока,като в същото време инвестициите за поддържане на адекватна складова наличност са много големи.Първото е свързано със второто и обратно!
Аз съм купувал ориг.рез.части от "някакъв" магазин на цена близо 40% по-ниска от офертата на официалният вносител на марката.
На онлайн магазините им трябва сайт+поддръжка,няколко компа,телефони и 2-3 ма души,дето разбират.Пари не затварят(или поне не много и не за дълго),склад нямат,транспорт нямат!Що да не прехвърлят през 20%,а не през 50%?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: 330д
Мечтае да кара: Е24S

Re: Авточасти от масата новоизлюпени онлайн магазини?

Мнение от VanDal » 26 Сеп 2013, 22:34

Така е, обаче ако има 2-3 души които не разбират то можеш да получиш ролка за ангренаж ама не за твоя мотор. Аман от професионалисти дето уж работили дълги години като продавачи на части, а не знаят даже основни неща.
Лично аз за момента, а и за доста години напред, смятам да си ходя в истинските магазини, където всичко може да се пипне и види :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Авточасти от масата новоизлюпени онлайн магазини?

Мнение от stankata777 » 27 Сеп 2013, 2:51

VanDal написа:Така е, обаче ако има 2-3 души които не разбират то можеш да получиш ролка за ангренаж ама не за твоя мотор. Аман от професионалисти дето уж работили дълги години като продавачи на части, а не знаят даже основни неща.
Лично аз за момента, а и за доста години напред, смятам да си ходя в истинските магазини, където всичко може да се пипне и види :paranoid:

Колега,ти ме развесели :mhihi: Ти си мислиш че ги гледат ли?Всичко си има парт номера за тази цел,а тези в магазина колко от тях може да знаят повече от базата данни на повече автомобилни брандове?
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Авточасти от масата новоизлюпени онлайн магазини?

Мнение от bmw325tds » 27 Сеп 2013, 9:46

Пазаруването онлайн е лесно, бързо и по-евтино.
Разглеждаш бързо много магазини, сравняваш цените на всичките без да имаш разходи да обикаляш, не се занимаваш с продавачи, които не разбират и т.н.
Може да пазаруваш от BG или от другия край на света.
Вече много хора пазаруват дрехи, авточасти, автоаксесоари, детски стоки от чужбина. Свикнеш ли веднъж спираш да ходиш като гламав по кварталните магазинчета.

VanDal написа:...смятам да си ходя в истинските магазини, където всичко може да се пипне и види :paranoid:
Случвало ли ти се е да нямат часта налична, при което трябва да я поръчаш, да оставиш капаро и след 4 дни пак да ходиш в магазина да си я вземеш? И ако не е това което искаш какво се случва?

Много рядко се попада на читави продавачи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Авточасти от масата новоизлюпени онлайн магазини?

Мнение от kikko » 30 Сеп 2013, 18:13

немо написа:Авточастите са с много голяма търговска надценка,защото са бавно оборотна стока,като в същото време инвестициите за поддържане на адекватна складова наличност са много големи.Първото е свързано със второто и обратно!
Аз съм купувал ориг.рез.части от "някакъв" магазин на цена близо 40% по-ниска от офертата на официалният вносител на марката.
На онлайн магазините им трябва сайт+поддръжка,няколко компа,телефони и 2-3 ма души,дето разбират.Пари не затварят(или поне не много и не за дълго),склад нямат,транспорт нямат!Що да не прехвърлят през 20%,а не през 50%?


Така е.Надценките по магазините за много големи.При онлайн търговията разходите са по-малко и могат да си позволят по-ниски цени.А иначе пазара одавна е пълен с "ментаци" или както е модерно да им казват сега-"реплики". :mhihi:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook