Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 23.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е91 320d, e46 325i
Мечтае да кара: M3 E92

Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от kinetism » 24 Яну 2014, 21:20

Здравейте Колеги, някой от вас ползва ли апликейшън да си след разхода на гориво и колко е дал за поддръжка за колата.
Аз си ползвам един, даже си платих за пълната версия някой лев, че безплатната можеше само до 15 записа да са вкарват и съм си доволен.
Ползвам го 1 година вече и имам доста ясна представа колко точно ми гори колата и колко пари съм дал за нея. Това не знам до колко ми е полезно да го знам, ама пък не е лошо да знам по колко ми струва годишно екстрата кола.

За моята YES-ка, за година и половина (~30000 км) е долу горе 2500 лв за поддръжка (гуми, масло, спирачки, гражданска, винтекти и тн). И резултата от точно 1 година на апликейшъна за гориво е следният:
Газ - 10,6 л/100км - 13 ст/км
Бензин - 1,1 л/100 км - 3 ст/км
Поддръжка - около 8 ст/км
Демек, IS 93 година, ми излиза около 24ст/км. Може с флекса да резна 2 врати отзад и да въртя бакшиш в почивните дни :D

Някой друг ползва ли подобни апликейшъни и може ли да сподели. Темата не е колко ви гори колата, 10 или 15 минути, а колко ви излиза на километър реално. И ако може без хора, на които 328-цата е36 гори 5 на 100 градско, освен ако нямат грешно документирано за поне 10000 км назад :D

П.П.: Между другото апликейшъна дава доста реална представа за разликата в разхода на гориво, спрямо настроението :)
П.П.: Разликата в километрите и дните на бензина и на газта идва от там, че още не ми дошло време да долея бензин.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от cocosas » 24 Яну 2014, 21:40

аз опитах с 2 приложения и нищо неуспях да сътворя. Там разни дати ми исаше и неможах да подкарам нищо и си записвам по стария начин - на лист. Ти какво приложение ползваш ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 29.11.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2013 Mercedes-Benz GLK 250 Bluetech
Мечтае да кара: Porsche Panamera Turbo S
Детайли за колата: Track Package

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от Valve-tronic » 24 Яну 2014, 21:42

Готино! Как се казва това приложение? За какви операционни системи ги има? Тъпи въпроси, ама никога не съм се интересувал досега и не съм чувал. :ok:
88 E30 318i, 95 E36 318i, 97 E39 525tds, 02 E53 3.0d, 06 E83 3.0d, 08 W204; 12 W212

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 23.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е91 320d, e46 325i
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от kinetism » 24 Яну 2014, 21:56

Ами аз съм с Аднроид, не знам дали го има за други операционни системи. Приложението е FuelLog. С някаква оранжева иконка, с усмихната черна бензинова колонка вътре. Има го безплатно, което може да се дръпне, но то ти пази до 15 записа само. Аз първо него си дръпнах, после ми хареса и си платих за пълната версия, ама не помня кво беше, нещо от порядъка на 2-3 лв, ако не се лъжа. Не съм го търсил дали го има някъде кракнато, защото ми хареса и реших все пак да подкрепя хората, които са го правили, както смятам, че е редно за добър апликейшън на разумна цена.
Иначе май има доста други такива апликейшъни.
Иначе този може и някви графики да вади, на долу има още доста статистика, която изкарва. Като цяло си е зарибявка да си ръчкаш и гледаш от време на време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от georgivar » 24 Яну 2014, 22:17

Аз ползвам spritmonitor.de за абсолютно всички разходи - безплатно е. Има и апликейшън за андроид / айфон, но през него само зарежданията можеш да въвеждаш и гледаш.

Излизат ми засега разходите:
за горивото - 0,33лв./километър
със всичкото му части, гуми,ремонти, тунинзи и т.н. -1,26 лв./километър :shock: :mhihi:

малко ми става лошо като гледам статистиките, ама си е краста беемвизма - трябва да се чеше :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от rhase » 24 Яну 2014, 22:25

Мислил съм си и аз, теглих апликации, писах на хартия... случва се че забравя 1-2 пъти и ми минава мерака. С апликациите същата работа, 2-3 пъти записвам, после забравям или пък бързам и си казвам "айде по-късно" и така си остава.
Иначе е добра идеята :yes: Ще я пробвам
:driving:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3922
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от Kroki » 24 Яну 2014, 22:39

Аз ползвам ето този сайт http://www.carspending.com/bg/
От статистиката която вода последните 6500км, колата харчи 9 газ и общо с подръжката ми е стъпила на 13ст/км :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 23.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е91 320d, e46 325i
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от kinetism » 24 Яну 2014, 22:49

georgivar написа:Аз ползвам spritmonitor.de за абсолютно всички разходи - безплатно е. Има и апликейшън за андроид / айфон, но през него само зарежданията можеш да въвеждаш и гледаш.

Излизат ми засега разходите:
за горивото - 0,33лв./километър
със всичкото му части, гуми,ремонти, тунинзи и т.н. -1,26 лв./километър :shock: :mhihi:

малко ми става лошо като гледам статистиките, ама си е краста беемвизма - трябва да се чеше :mhihi:


Теб доста повече ти излиза поддръжката, но аз не тунинговам, само ремонти, данъци и винетки. Сигурно за това са ми по-малко разходите. И май Джантите не си бях слагам като поддръжка, че тва си е глезотийка, не задължение :)

rhase написа:Мислил съм си и аз, теглих апликации, писах на хартия... случва се че забравя 1-2 пъти и ми минава мерака. С апликациите същата работа, 2-3 пъти записвам, после забравям или пък бързам и си казвам "айде по-късно" и така си остава.
Иначе е добра идеята :yes: Ще я пробвам
:driving:


С телефона е удобно, тъй като винаги ти е под ръка. Стига да не загубиш мерак да го правиш де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от rhase » 24 Яну 2014, 22:59

Изтеглих приложението. Ще го пробвам, да видим какво ще излезе :) А как добавяш различните горива? Аз не намирам в настройките да има 2 вида гориво. Предполагам си го правиш като 2 fill up-а, но все пак да питам :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 23.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е91 320d, e46 325i
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от kinetism » 24 Яну 2014, 23:16

rhase написа:Изтеглих приложението. Ще го пробвам, да видим какво ще излезе :) А как добавяш различните горива? Аз не намирам в настройките да има 2 вида гориво. Предполагам си го правиш като 2 fill up-а, но все пак да питам :yes:

В настройки отиваш на vehicles и добавяш като нова кола. Аз така съм си го направил. И като зареждам газ слагам на едната, като зареждам бензин на другата. Май няма опция за избиране на горивото, което зареждаш или поне аз не съм видял. Което май е минус на програмката, ама 1 + 10 се справям за сега и без калкулатор да го сметна, като ми трябва общият разход :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от kdl » 24 Яну 2014, 23:46

Excel-чето си е най-благо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Ползвате ли апликейшъни да си следите разхода на колата?

Мнение от ///M Power » 25 Яну 2014, 6:34

Колеги пробвайте и приложението - аCar за Андроида , има разходи, подръжка, пътувания и общо взето всички разходи могат да се въвеждат, има и напомняния за проверка и смяна на всичко :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook