Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от lancerpor » 09 Апр 2014, 9:09

Сигурно като други колеги във форума и аз си мия колата сам на разни автомивки. Имам в предвид тези които са на самообслужване, дето пускаш левче и еди си колко време ти пуска препарат или вода. По принцип не обичам да търкам колата с тези четки които са по мивките, но след последните дъждове ми се стори, че няма да се измие само с накисване и чакане както правя по принцип. Колкото и да мия четката предварително и след търкането на всеки детайл да я изплаквам отново пак остават следи от четката. Супер грозно седи да си погледнеш колата на слънце... чиста и блестяща и като се загледаш детайлно виждаш така наречената "паяжина". Има ли някакъв начин да се заличи без цялостно пастиране при майстор? Имам един препарат в нас на Turtle на който на гърба му пише полираща паста и е течен. Дали ще се оправи с него? Вие как си миете колите сами? Без гъба и кофа, защото не всички живеем в къщи. :mhihi:

Изображение
Изображение

Ето този препарат имам
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от ивчо » 09 Апр 2014, 9:17

Не че много ще ти помогна - въпросните "кръгове" са от бърсането след автомивка ...
За да изчезнат си трябва професионално пастиране ..
Може и ти да се пробваш, но ефекта ще е "пастирах си колата" ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от lancerpor » 09 Апр 2014, 9:33

Колата не я бърша след мивка. Пръскам я с вакса и така я оставям да си изсъхне :paranoid: Мисля, че и на снимката се вижда, че не са кръгове. Аз така или иначе ще я мина с препарата, просто исках да питам дали е подходящ. Да не се окаже просто някаква вакса за блясък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от rhase » 09 Апр 2014, 9:51

За да има ефект трябва да се пипне с ръка. При всички положения, дори да има ефект той ще е късотраен. А защо не подсушаваш след миене? Ваксата направо върху мокра кола ли я нанасяш?
Вземи си някаква хубава кърпа за подсушаване и след мивка си я минавай. С кърпата не натискай докато търкаш. Хващаш два края и само я прекарваш през детайла. Ако остават петна значи колата не е измита :mhihi: Другия вариянт е т.нар. "tapping" - не търкаш кърпата а само я топкаш, за да не се получават следите които си снимал.
Аз избягвам да мия с гъба, само с чиста четка с мек косъм и миене след всеки детайл.
:bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от lancerpor » 09 Апр 2014, 10:02

Имам хубава едновремешна истинска гюдерия но точно поради причината с надраскването не бърша колата. Използвам си я за стъклата само. На автомивките на които ходя си има в програмата "полираща вакса" или "полиране". Пръскам я веднага след изплакването на колата. Прилича на нещо като сапунена вода, остават бели капки и след като си изсъхне не остава нищо. При първия дъжд, се образуват големи капки и така се стичат. Забелязал съм, че и сякаш по малко се цапа. Не съм някакъв ултра фен на мега поддържането и заглеждането в детайли... ама тези "деруги" ме дразнят. Ще пробвам днес след работа ако ми остане време да мина поне задния капак, че е по-малък и ще споделя за ефекта.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от M10 » 09 Апр 2014, 10:20

Вземи си няколко хубави микрофибърни кърпи и я бърши. Подсушаването е важна част от измиването. В никакъв случай не ползвай силиконови пера!
Последна промяна M10 на 09 Апр 2014, 10:39, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от kener » 09 Апр 2014, 10:26

Това е само вакса. В най-добрия случай помага да се заличат петна от замърсители, които след измиване не падат и/или се виждат само под определен ъгъл. Пази колата по-чиста и по-лесно се мие след това. Аз бих ти препоръчал Turtle Wax Car Extreme Nano Tech Polishing Wax, при условие, че колата не ти е полирана скоро или по-точно не са използвани пълнители за заличаване на драскотини. Този продукт ще ги премахне, но той не полира(не премахва лака). Ако с него няма желания ефект ще трябва полиране. Задължително се обърни към специалист. Колата можеш да си я лъскаш с вакса буквално след всяко миене, но полирането е за специалисти. Аз мойта веднъж месечно и полагам вакса.
40653

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от lancerpor » 09 Апр 2014, 10:40

Ако с това което имам не се заличат, отивам и си купувам 300грама 3M™ 09376 Perfect-it III Hochglanz- politur. Ако и с него не стане си продавам колата :mhihi: Старая се да е държа чиста, но в дъждовете като карам сам разбираш с какви лайна се омазва цялата кола.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от randity » 09 Апр 2014, 10:49

Колегата @Mollov ще ти даде най-добрия съвет! Като цяло, аз никога не бих си пуснал колата на въпросните четки. Мия я само на безконтактно /изпитана автомивка, чийто препарат е хубав/ или с гъба и шампоан, като гъбата я вадя нова от пакета /от де да знам кой келеш е мил със старата преди мен/.

Успех и дано се махнат тези гадости, че са много неприятни за окото
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от host » 09 Апр 2014, 12:33

Безконтактното в 90% от случаите прецаква лака. Само ръчно, със собствен шампоан и после подсушаване с мокра, но изтискана кърпа.
Последна промяна host на 09 Апр 2014, 16:30, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от GecataBMW-E46 » 09 Апр 2014, 15:15

Жълтата паста на 3М и светва като нова. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от lancerpor » 10 Апр 2014, 8:42

Жълта паста или жълтата капачка? :bowdown: С този търтъл сякаш се позаличиха, днес на слънце ще погледа пак където съм търкал. Обаче забелязах нов по сериозен проблем. Или аз по някакъв начин или някой друг ми е драл бронята под стопа. Деругата се усеща с нокът и де до грунд май. Седи бяла деруга. Да я мацна ли с боя и тънка четка, после водна и после с 3М паста?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от GecataBMW-E46 » 10 Апр 2014, 8:53

lancerpor написа:Жълта паста или жълтата капачка? :bowdown: С този търтъл сякаш се позаличиха, днес на слънце ще погледа пак където съм търкал. Обаче забелязах нов по сериозен проблем. Или аз по някакъв начин или някой друг ми е драл бронята под стопа. Деругата се усеща с нокът и де до грунд май. Седи бяла деруга. Да я мацна ли с боя и тънка четка, после водна и после с 3М паста?

С жълта капачка,пастата е финна и сваля съвсем малък слой от лака до толкова колкото да излезнат баш тия драскотини от четките.А за по-дълбоката деруга вече трябва да се разходиш до бояджията и той ще ти каже как да се направи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: София/Троян
Пол: Мъж
Кара: Котлон
Мечтае да кара: e30 М3 на планински проход с нов асфалт :)
Детайли за колата: E38 740i

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от Icooo » 10 Апр 2014, 9:09

Здравейте,
И при мен има лека паяжина, но не е нещо фрапиращо. Мия си колата на жетонки по следния начин: безконтактно без никакво търкане. Изчаквам 2-3 мин. Изплаквам, след което нанасям вакса(от самата автомивка програмата). Отново обилно изплакване. Подсушавам с гюдерия от тези искуствените, като задължително е иазпрана преди това. Избягвам да натискам. Всяко следващо миене е по-лесно заради ваксата от предходното.

Относно паяжината. Единствения гарантиран вариант за премахването и, който съм установил е пастиране с първи и втори номер.

Който е с черна кола да му мисли :D

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Премахване на следите от четките по автомивките - Как?

Мнение от lancerpor » 10 Апр 2014, 9:40



Какъв е този праймър дето го слага преди боята?
Изображение

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook