Матова боя - дискусия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Матова боя - дискусия

Мнение от Alek_SV » 04 Окт 2014, 8:09

Здравейте ,

Разгледах форума - няма адекватна тема по въпроса. След седмица влизам за пребоядисване . Имам да правя 5 детайла към момента . Колата ми е 475 Black Sapphire Metallic .
Изкушавам се да я направя с U91 Frozen Black Metallic - Low Gl/Frozen Black Metallic Matte .

http://www.automotivetouchup.com/touch-up-paint/bmw/2012/all-models/

Целта на темата е да разбера повече за този тип боя от хора , които имат РЕАЛНИ впечатления първа ръка , тоест или имат (са имали) матова кола или са виждали , проучили за какво става въпрос. Без тъпи изказвания в стил "матова боя всичко друго , ама да не черна" и офтопик и на кой какво му харесва , моля.
Колата ще я правя само външно (ако се реша да е мат) , защото да се боядиса като в завода трябва да се разкости тотално , а аз това няма да го правя , в моя случай смятам това няма да е пречка защото и двата цвята са черно , просто като отвориш врата ще се вижда металика на сглобките , което мен не ме притеснява.

Конкретните ми въпроси са :
1. Наистина ли като ти се изсере гугутка на боята и трябва да я зачистиш веднага иначе остава петно ?
2. Доколкото знам голямата драма е , ако/когато ти се появят драскотини . Не можело да се заличават както на нормалната боя. В такъв случай този спрей не бачка ли :
http://www.amazon.com/Sikkens-Frozen-Bl ... B00NLRCVBK
3. След боядисването искам да сложа защитно фолио на предния капак и броня , което да предпазва от камачета/едри насекоми и тн при висока скорост . В случай , че боядисам мат - това фолио дали ще лъщи ( което ще е грозно на фона на ефекта , които създава боята).
4. Как трябва да се мие на мивките колата ? BMW казват:
-Do not polish or wax the vehicle
-No mechanical means of cleaning the surface, such as buffing wheel should be used
-Remove insect remains , tar and other residues immediately
-avoid use of synthetic fiber cloths and towels.

Изглежда яко капризна цялата работа и това ме разколебава да се занимавам . Споделете опит , че трябва да взема решение до седмица :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 21.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X6
Мечтае да кара: BMW X6M
Детайли за колата: BMW X6 4.0D M-performance pack 2017 , black 313bhp N57D30TOP

Re: Матова боя - дискусия

Мнение от saleene » 04 Окт 2014, 12:55

Здр.колега , защо не я облепиш с фолио мат има всякакъв цвят а и като ти писне е много по лесно да се смени с друг парите
също са по-малко което не е за пренебрегване , отделно си остава оригиналната боя все пак .
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Матова боя - дискусия

Мнение от немо » 07 Окт 2014, 21:15

Alek_SV написа:Здравейте ,
----------------------------
Изглежда яко капризна цялата работа и това ме разколебава да се занимавам . Споделете опит , че трябва да взема решение до седмица :wave:


475 и U91 са много подобни цветове,по-добре си остави колата с 475.И матов лак отгоре,щом искаш мат.
т.1 Да!
т.2 По скоро да,без да съм категоричен..
т.3 Фолио не,променя визията.По скоро пластификатор в лака против камъчета,обаче той влияе на степента на матовост....кофти задача.
т.4 Не знам

Да,мат-лакът е капризен...за поддръжка не знам,но за нанасяне е по-капризен от нормален гланцов лак!
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Матова боя - дискусия

Мнение от axel.folu » 07 Окт 2014, 21:59

Облепянето не е добра идея по хубаво от истински цвят няма боята ти е хубава аз съм със същата black sapphire metalic и в скоро време ще я пребоядисвам в сегашния цвят при интерес мога да ти кажа дори цената


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook