Въпрос за продажба на автомобил.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 11.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 318is

Въпрос за продажба на автомобил.

Мнение от Doviciozo » 12 Окт 2014, 16:15

От 3 години съм сабственик на колата но по талон не е на мое име,а на предишният собственик.Имам договор за покупко продажба с него заверен при нотариус но така и не смених талона иначе съм я зачислил в данъчното и си плащам данъците.Сега ще я продавам и не искам да сменям номерата и талона а да дам на купувача копие от договора ми с предишният собственик, и договор между нас двамата които да представи в кат като си я регистрира на негово име.Дали човека ще има проблем с регистрацията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Въпрос за продажба на автомобил.

Мнение от barty » 12 Окт 2014, 16:21

Как така е обявена в данъчното а не е сменен талона? Без талона да е на твое име едва ли ще можеш да я прехвърлиш.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 11.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 318is

Re: Въпрос за продажба на автомобил.

Мнение от Doviciozo » 12 Окт 2014, 16:30

Талона не е документ за собственост,а договора.А в данъчното я зачислих като им казах че в кат ми искат документ за данъкза да сменя талона,и веднага им платих 50 лв данък напред с уговорката че на другия ден ще им занеса вече новия талон и ще променят номерата на колата.но така и не смених талона.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 11.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 318is

Re: Въпрос за продажба на автомобил.

Мнение от Doviciozo » 12 Окт 2014, 16:34

Преди 5 години така си купих мотор,а преди две така продадох друг мотор,но не знам дали има изменения в закона.Преди можеше през един човек да продаваш,но през двама не.Ако някой скоро е продавал така да каже,че човека който ще я купува ще дойде от 500км.


Аватар
Мнения: 627
Регистриран на: 4.03.2005
Местоположение: София-Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E90 330xd
Детайли за колата: Черен фолиран седан.

Re: Въпрос за продажба на автомобил.

Мнение от body » 28 Окт 2014, 22:56

През договор става.София Люлин.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook