HHO система

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: HHO система

Мнение от Zagy » 14 Авг 2012, 13:57

Като гледам тая тема приключи безславно и системата явно не е много убедителна в достойнствата си :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: HHO система

Мнение от K_Ilkov » 14 Авг 2012, 14:53

сигурно от топлото време честотата на бълбукане не е нужната :yes:
Недей да бързаш са ще се правят настройки тва онова ...

Пък и тая тема рано или късно пак ще избълбука с нова сила :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 14 Авг 2012, 15:36

Свалих въпросното чудо - нищо не става. Който има някакви въпроси и се чуди дали иска да сложи ако иска да ми звънка на 0895 355 785

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: HHO система

Мнение от K_Ilkov » 14 Авг 2012, 16:11

Да не си мислиш, че ти давам наклон ама ...
мисля, че е редно да споделиш тук пред всички впечатленията си
едва ли ще ти отнеме толкова време, и ще предпазиш други от тая схема :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: HHO система

Мнение от kirililiev » 14 Авг 2012, 16:39

и в заглавието на темата напишете,"не работи-мошенници" :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 14 Авг 2012, 16:48

Значи с въпросния купувач се разбрахме да монтира системата безплатно и да пробвам - ако съм доволен я плащам. Монтираха я и карах около 1300км. общо. Зареждах на няколко пъти до горе резервоара минавам по 300-400км и нищо - абсолютно никакъв ефект. Разход не е паднал и с 200гр/100. Трябваше тази седмица да монтира и някаква електроника с която щяло да има ефект, но чип на колата аз мога да си сложа. Идеята беше дали работи въпросната клетка. Та последно като я засекох за около 500-600км. изхарчи 100-120гр. вода. Мисля, че това е доста недостатачно за да има някакъв ефект. От моя страна бях съгласен на всякакви тестове, но просто нявъртях доста километри и това мисля, че е абсолютно показателно ефект НУЛА. Винаги пълнех и засичах по колонка. Последният път пробвах с включена система и след това с изключена по един и същи маршрут и разлика никаква. ПРОСТО НЯКОЙ АКО СЕ ДВОУМИ ЗА ТАКОВА НЕЩО КОЛЕГИ НЯМА КАКВО ДА МУ МИСЛИ НЕ СТАВА.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: HHO система

Мнение от Zagy » 14 Авг 2012, 17:51

Можеш ли да обясниш малко по-подробно имаше ли промяна в работата на мотора, димеше ли повече или по-малко, имаше ли промяна в мириса на изгорелите газове... такива неща.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 14 Авг 2012, 20:18

Zagy написа:Можеш ли да обясниш малко по-подробно имаше ли промяна в работата на мотора, димеше ли повече или по-малко, имаше ли промяна в мириса на изгорелите газове... такива неща.

Според мене нямаше абсолютно никаква промяна. Нито в мощността нито в работата на мотора. Направи си сметка каква промяна може да се очаква от 100мл. вода за 500-600км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 14 Авг 2012, 20:24

Между другото мисля че продавача наистина вярва че има икономия от тези неща, но при неговото БМВ 328C мисля, че ако караш икономично и как си трябва може да се получи доста голяма разлика в разхода и от там да се е заблудил. ВАЖНОТО Е ЧЕ ПРОСТО ХОРАТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВРЪЗВАТ НА ТАКИВА НЕЩА, ЗАЩОТО СИ ХВЪРЛЯТ ПАРИТЕ НА ВЯТЪРА.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: HHO система

Мнение от Zagy » 14 Авг 2012, 22:15

Преди време имаше тема за една бяла Е30ка 318и с ННО система, но там бяха монтирани няколко клетки (4 или 5) и бяха допълнително модифицирани за производителност - количеството браунов газ беше голямо двуцифрено число литри в минута... та може би е имало ефект. С малка купешка клетка явно е пълен та*ак.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: HHO система

Мнение от Jordana » 15 Авг 2012, 0:47

Тия ННО вече са остаряла технология.Направо си заникъде с тия допотопни балбукатори.Сега на мода е генератора на Пантон -Пауел.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: HHO система

Мнение от steeN » 15 Авг 2012, 1:45

то само по-тънко масло да си сложиш и има икономия...

един 2 литров двигател при 2000 оборота в минута гълта 1000х2 = 2000 литра в минута
1/15.7 гориво. 1 литър въздух според гугъл е 1.204 грама. т.е. 2000 литра въздух са 2000х1.204 = 2408 грама.

2408 / 15.7 = 153.37 грама гориво.

двуцифрено число литри водород при нормално атмосферно налягане и темп и двуцифрено вземаме 99 (което е МЕГА оптимистично).
99 литра водород * 0.09 грама = 8.91 грама на минута.

към 10 литра вода са необходими за 1 кг водород. начи за 10 грама водород са необходими 100 мл вода.
начи 100мл на минута :) т.е. ако караш 1 час със 90 км/ч... за 90 км ти трябват 6 литра вода.

9. Какъв тип рутинна поддръжка е включена? Допълване на резервоара с дестилирана вода е задължително. На всеки 1000 km ще трябва 1 литър вода. На всеки 3-6 месеца в зависимост от размера на употреба, се препоръчва да се отцеди и промие системата и да се заменя с прясно дестилирана вода и електролитен катализатор.


BUUUUUUULLSHIIIIIIT :)

тва го сметнах за 5 мин. може и да има някакви неточности, ама който иска да се занимава да проверява :)
общо взето не само отричаме законите на физиката, а ми и лъжем за всичко останало...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 4.10.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: X3 E83
Мечтае да кара: Каквото и да е с индекс "M"

Re: HHO система

Мнение от Steve70 » 15 Авг 2012, 19:40

adovet написа:Между другото мисля че продавача наистина вярва че има икономия от тези неща, но при неговото БМВ 328C мисля, че ако караш икономично и как си трябва може да се получи доста голяма разлика в разхода и от там да се е заблудил. ВАЖНОТО Е ЧЕ ПРОСТО ХОРАТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВРЪЗВАТ НА ТАКИВА НЕЩА, ЗАЩОТО СИ ХВЪРЛЯТ ПАРИТЕ НА ВЯТЪРА.


Тц, :nono: :nono: :nono: не се е заблудил колегата. Той е висшист и е учил физика, тя казва че това дето го твърди той, не може да стане, няма начин поне с досегашните физични закони :D , ама никакъв. Просто е изпечен лъжец, и те е заблудил. Поддържа два сайта дето продават набулбатори. Ето част от отговора, на компрометираш въпрос относно твоя случай във фейсбук
автомобилът на доктора не се разпознава от компютърът на колата, че се вкарва повече гориво за да намали подаването на нафтата и от там да дойде икономията. Разговарях с производителя и той каза, че трябва да се сложи допълнителна електроника която изчаквах да ми я пратят.
Това изречение е изпълнено с противоречия :lol: С една дума като ти подмени някой от датчиците, ще излъже компа и ще ти намали и разхода, е то и мощността ще падне ама ти 10 коня няма да ги усетиш :D. Те и другите негови "колеги" така правят, закачат се на компа уж за допълнителни настройки по софтуера на колата. От там разхода и мощността надолу според мощността на колата да не я скопят много и да се усетиш :mhihi: . Затова не искат на Дино, щото там веднага излиза измамата :bang: :bang: . Има едно в София дето хваща разликата в мощността и разхода само като си пуснеш дългите, а пък тоя Набулбатор с неговите 20 ампера ще срине графиката направо :D . Те и това знаят, затова бягат от това Дино като дявол от тамян :yes: . Ясно му е че е мошеник, и се прави на ударен с мокър парцал. Нали е с платена обява, и сега може и луната да продава, няма кой да го спре. Добре че поне не ти е взел пари, защото сега щеше да се чудиш кой път да хванеш. И нито ред в неговата обява за подмяна на датчици или настройки по софтуера. Това въвежда потребителя в заблуждение. :banghead: И сертификатите дето ми обеща, не видяха бял свят :?: .

:OT: “Егати държавата, щом аз съм й вицепремиер” Нейчо Неев
Никога не казвай никога, защото няма начин да няма начин.
СПРЕТЕ да се оплаквате от държавата, ПРОМЕНЕТЕ Я.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: HHO система

Мнение от Делян » 15 Авг 2012, 20:11

Явно не е случил на някой кибритлия да му напрай главата като войнишко канче :mhihi: То не е късно де :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Чакам г

Мнение от adovet » 15 Авг 2012, 21:32

Steve70 написа:
adovet написа:Между другото мисля че продавача наистина вярва че има икономия от тези неща, но при неговото БМВ 328C мисля, че ако караш икономично и как си трябва може да се получи доста голяма разлика в разхода и от там да се е заблудил. ВАЖНОТО Е ЧЕ ПРОСТО ХОРАТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВРЪЗВАТ НА ТАКИВА НЕЩА, ЗАЩОТО СИ ХВЪРЛЯТ ПАРИТЕ НА ВЯТЪРА.


Тц, :nono: :nono: :nono: не се е заблудил колегата. Той е висшист и е учил физика, тя казва че това дето го твърди той, не може да стане, няма начин поне с досегашните физични закони :D , ама никакъв. Просто е изпечен лъжец, и те е заблудил. Поддържа два сайта дето продават набулбатори. Ето част от отговора, на компрометираш въпрос относно твоя случай във фейсбук
автомобилът на доктора не се разпознава от компютърът на колата, че се вкарва повече гориво за да намали подаването на нафтата и от там да дойде икономията. Разговарях с производителя и той каза, че трябва да се сложи допълнителна електроника която изчаквах да ми я пратят.
Това изречение е изпълнено с противоречия :lol: С една дума като ти подмени някой от датчиците, ще излъже компа и ще ти намали и разхода, е то и мощността ще падне ама ти 10 коня няма да ги усетиш :D. Те и другите негови "колеги" така правят, закачат се на компа уж за допълнителни настройки по софтуера на колата. От там разхода и мощността надолу според мощността на колата да не я скопят много и да се усетиш :mhihi: . Затова не искат на Дино, щото там веднага излиза измамата :bang: :bang: . Има едно в София дето хваща разликата в мощността и разхода само като си пуснеш дългите, а пък тоя Набулбатор с неговите 20 ампера ще срине графиката направо :D . Те и това знаят, затова бягат от това Дино като дявол от тамян :yes: . Ясно му е че е мошеник, и се прави на ударен с мокър парцал. Нали е с платена обява, и сега може и луната да продава, няма кой да го спре. Добре че поне не ти е взел пари, защото сега щеше да се чудиш кой път да хванеш. И нито ред в неговата обява за подмяна на датчици или настройки по софтуера. Това въвежда потребителя в заблуждение. :banghead: И сертификатите дето ми обеща, не видяха бял свят :?: .

:OT: “Егати държавата, щом аз съм й вицепремиер” Нейчо Неев

Toва от къде го копира щото и аз съм доктор? Ако е така и усетя, че нещо ме бъзика ще има разговор на по високо ниво. До сега му вярвах на момчето, но усета ли че ме бъзика ще стане кофти работа. Чакам го и да се обади да си вземе балбукатора ама нещо никакъв го няма.

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook