Тресене при е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Тресене при е90

Мнение от borisov1979 » 06 Мар 2010, 17:53

Ами, за съжаление е започнал да се разбива и шарнирният болт, така че ще сменям целите носачи, но засега има малък луфт
отляво и още по-малък отдясно, така че ще изкарам още няколко месеца - да позакърпят дупките. То едва ли има кола във
Варна, която да я вдигнат на стенда и да и е перфектна ходовата част. То немецът така е направил сглобката, че уж с полуразбити
носачи и колата не мърда от пътя. Дори и с по-висока скорост нищо не се усеща. А дисковете най-вероятно ще са
http://www.autoteile-owl.de/Ersatz-und- ... 35542.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Тресене при е90

Мнение от pkw08 » 07 Мар 2010, 9:50

borisov1979 написа:Здравейте, върнах се от сервиза. Резултата е изкривени дискове и предни долни носачи.
Но носачите "имало още хляб" :lol: и затова ще карам с тях още 3-4 месеца да позакърпят малко дупките,
че тук във Варна пътищата са ужас. А дисковете ще ги поръчам от София. Майстора ми вика, че трябва и накладките да сменя,
със дисковете, ама аз ги сменях преди 1000 км, така че само дискове. Дано да не окаже влияние нови дискове със стари накладки.

В ръководствата го дават при смяна на дискове задължително нови накладки, но ...няма да имаш проблеми и със старите щом са на 1000км. :driving: :driving: само им трябва 300-400км внимателно каране да си улегнат по дисковете. На новите им препоръчват 200-300км до на 100% функционалност.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Тресене при е90

Мнение от borisov1979 » 07 Мар 2010, 10:51

И аз мисля така, първите около 300-400 км внимателно каране, т.е. без висока скорост и рязко натискане на спирачка, защото
спирачните дискове идват "сурови", без термообработка или най-много с отвръщане за сваляне на напреженията. Затова реално
термообработката им прави шофьора като натиска спирачката.
Мисля, че темата е изчерпана благодаря на всички. :wave: , дано е полезна и на някой друг. Като ги сменя ще пиша и за цената
в другия раздел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Тресене при е90

Мнение от LUCIFER'S » 07 Мар 2010, 13:04

Гледай най-важното във дупки, неравности, които блъскат здраво СЪС НАТИСНАТА СПИРАЧКА ДА НЕ ВЛИЗАШ!!!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Тресене при е90

Мнение от borisov1979 » 07 Мар 2010, 13:22

Гледай най-важното във дупки, неравности, които блъскат здраво СЪС НАТИСНАТА СПИРАЧКА ДА НЕ ВЛИЗАШ!!!

Да така е от както съм шофьор винаги гледам това да го спазвам, много е важно. На жена ми също съм го казвал. Като видя, че
влизам в дупка или по-голяма неравност винаги отпускам спирачката. Но мисля, че това всеки средно интелигентен шофьор го
знае - друг е въпроса дали се изпълнява. В Бг си е трудно с наще пътища. Сега докато пристигнат дисковете ще търкалям Опела.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Тресене при е90

Мнение от borisov1979 » 08 Мар 2010, 12:36

Днес звънях във Варна карс, да разбера колко ще струват дисковете със смяната - просто информативно, а от там ми казват, че задължително като се сменят спирачни дискове се сменят и накладки, защото старите накладки щели да деформират или надерат новите дискове. Дали е така? Че въобще не ми се сменят накладките, които са ми на по-малко от 1000км.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Тресене при е90

Мнение от Mollov » 08 Мар 2010, 15:13

По принцип са прави, да... накладките вече са "улегнали" по настоящите ти дискове и ако смениш само дискове може и да стане "меча услуга". Добре е да смениш и накладките с дисковете. Смяна на дискове с накладки не е голяма философия за тия модели, така че не е зор да се ръсиш яко в оторизиран сервиз. По-добре погледни офертите в "Магазини, Сервизи, Автоцентрове...", ще ти дадат много добри цени за дискове с накладки, а някъде при вас ще ти ги сменят за 30-50лв...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: Тресене при е90

Мнение от S_GonzaLes » 08 Мар 2010, 15:20

А и никак не е трудно да си ги смениш сам трябват ти 2 инструмента.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: Тресене при е90

Мнение от armen » 08 Мар 2010, 16:27

:) Колегата може ако желае след смяната на дисковете да ни осветли колко са му излезли дисковете и колко са му взели за работа ... :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Тресене при е90

Мнение от borisov1979 » 08 Мар 2010, 17:49

:) Колегата може ако желае след смяната на дисковете да ни осветли колко са му излезли дисковете и колко са му взели за работа ... :yes:

Цената е спирачни дискове - 200лв. + смяна - 50лв. общо 250лв.
Спирачните дискове са http://www.autoteile-owl.de/Ersatz-und- ... 35542.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Тресене при е90

Мнение от pkw08 » 08 Мар 2010, 20:07

Преди да си купя първото БМВ имах полски Фиат 125п, та то беше единствената соц. кола с дискови спирачки и на 4-те колела и пълнеше километража до край 175-180км/ч, но за кратко време. Та мисълта ми е,че от липса на части съм качвал всякакви накладки лява,дясна от различен производител и т.н., само съм спазвал каквото е на моста да е еднакво с ляво и дясно колело. Колата беше модел 1983г. и не съм имал проблем с дискове кривини,износване и т.н. Искам да кажа колега, че във фирмения сервиз може да ти кажат да смениш и главините..., и моста ,нищо чудно ако ти предложат и ново БМВ и няма да ти тресе вече, но в крайна сметка ти си гледай теб си. Смени си само дисковете и си ок.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Тресене при е90

Мнение от borisov1979 » 08 Мар 2010, 22:24

Искам да кажа колега, че във фирмения сервиз може да ти кажат да смениш и главините..., и моста ,нищо чудно ако ти предложат и ново БМВ и няма да ти тресе вече, но в крайна сметка ти си гледай теб си. Смени си само дисковете и си ок.

Така е, днес разговарях с управителя на сервиза, в който ще сменям дисковете и той ме увери, че няма да има проблеми с напасването на стари (почти нови накладки) към новите спирачни дискове. Само да вметна, че във Варна карс обявената цена за нови дискове+нови накладки+труд=830лв. А в по горните ми постове се вижда цената на спирачните дискове. Но всеки си знае - така е. Все пак колата не е гаранционна вече и нищо не ме задължава да я обслужвам в оторизиран сервиз.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: 528
Мечтае да кара: 540
Детайли за колата: черна перла,чип,генерация ремус,лети джанти 18''с перспектива за 19''

Re: Тресене при е90

Мнение от power4o » 12 Мар 2010, 12:44

borisov1979 написа:
Искам да кажа колега, че във фирмения сервиз може да ти кажат да смениш и главините..., и моста ,нищо чудно ако ти предложат и ново БМВ и няма да ти тресе вече, но в крайна сметка ти си гледай теб си. Смени си само дисковете и си ок.

Така е, днес разговарях с управителя на сервиза, в който ще сменям дисковете и той ме увери, че няма да има проблеми с напасването на стари (почти нови накладки) към новите спирачни дискове. Само да вметна, че във Варна карс обявената цена за нови дискове+нови накладки+труд=830лв. А в по горните ми постове се вижда цената на спирачните дискове. Но всеки си знае - така е. Все пак колата не е гаранционна вече и нищо не ме задължава да я обслужвам в оторизиран сервиз.
преди 2 месеца поръчах от германия за един приятел дискове и накладки ате вентилирани и нарязани,пристигнаха за 540лв с доставката.
0988853655

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Тресене при е90

Мнение от gkgeorgiev » 12 Мар 2010, 12:55

power4o написа:
borisov1979 написа:
Искам да кажа колега, че във фирмения сервиз може да ти кажат да смениш и главините..., и моста ,нищо чудно ако ти предложат и ново БМВ и няма да ти тресе вече, но в крайна сметка ти си гледай теб си. Смени си само дисковете и си ок.

Така е, днес разговарях с управителя на сервиза, в който ще сменям дисковете и той ме увери, че няма да има проблеми с напасването на стари (почти нови накладки) към новите спирачни дискове. Само да вметна, че във Варна карс обявената цена за нови дискове+нови накладки+труд=830лв. А в по горните ми постове се вижда цената на спирачните дискове. Но всеки си знае - така е. Все пак колата не е гаранционна вече и нищо не ме задължава да я обслужвам в оторизиран сервиз.
преди 2 месеца поръчах от германия за един приятел дискове и накладки ате вентилирани и нарязани,пристигнаха за 540лв с доставката.


Тези не изпилват ли много по-бързо накладките (освен че верно са много ефективни)?
Изображение

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook