Паразитни шумове (решения)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Паразитни шумове (решения)

Мнение от da6ip » 12 Апр 2010, 8:45

g.petrow написа:
MaXimal написа:Тази тема я позабравихме малко...


На е93то имам странен шум от седалката. Като карам бавно(5-10км/ч) по доста неравен път се чува някакво тропане от шофьорската седалка, все едно нещо се е разглобило и се търкаля вътре. Някой да има подобен проблем?


Имам същия проблем на моето е60, само че на седалката на пасажера - от време на време изчезва. Най-дразнищия звук на света идва от километража - скърза, пищи ... аман!!!


четох някъде че такова скърцане от таблото идва от стъклото на километража. просто цялата рамка се мести наляво надясно и скърца. хората слагат примерно една клечка за зъби в процепа в единия край за да се фиксира да не мърда, и ако тогава изчезне шума, значи е от там. в такъв случай разглабяш тва нещо (вадиш стъклото или май то е целия километраж) и слагаш примерно парчета черен плат отстрани, и така.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Паразитни шумове (решения)

Мнение от da6ip » 12 Апр 2010, 9:04

S_GonzaLes написа:
g.petrow написа:
MaXimal написа:Тази тема я позабравихме малко...


На е93то имам странен шум от седалката. Като карам бавно(5-10км/ч) по доста неравен път се чува някакво тропане от шофьорската седалка, все едно нещо се е разглобило и се търкаля вътре. Някой да има подобен проблем?


Имам същия проблем на моето е60, само че на седалката на пасажера - от време на време изчезва. Най-дразнищия звук на света идва от километража - скърза, пищи ... аман!!!


Как така ти скърца таблото бе ? Можеш ли да опишеш кога се получава и на какво прилича че ми е доста странно.


аз имам тамън два супердразнещи шума от таблото, плюс едно изпукване в основата на дясната а-колона при първата неравност сутрин - явно се намества нещо. поне е само едно изпукване.

първия шум е едно прискърцване на малки пластмасови части някъде зад кормилото отвътре. ама не е километража - проверих го.

другото е едно странно пукане като карам по павета, все едно радиото не е на станция и пука от централния говорител. ама като пусна радиото и тва си продължава паралелно с музиката, така че ме съмнява да е от говорителя. много е дразнещо и ме притеснява да не дава някоя жица на късо или нещо такова, ама няма как да проверя. иначе има доста случаи при Е60 на пукане от сглобката на разпънката към файъруола - тогава трябва да се развият двата винта, да се завият и затегнат отново и това решава проблема. ама при мене не е от това щото като минавам през дупки, които са по-сериозно натоварване от паветата, и го няма това пукане.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook