Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10478
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 30 Апр 2024, 13:17

rhase написа:Коланги,
От както съм купил колата не ми работи Bluetooth за разговори и не виждах смисъл да търся проблема, защото не обичам да говоря на високоговорител. Но сега ми изпадна един Mulf2 high и се разрових в багажника да видя какво е положението. Сега има монтиран обикновения Мулф, но и висят два кабела свободно.
Има ли как да разбера, дали преди мен някой е сменял модул и са сложили каквото има, или си е такъв и има заготовка за по-високите версии?
По вин излиза с $633A PREPARATION MOBILE PHONE BUSINESS
Имам SOS бутон и voice command на волана.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Тия кабели не стърчат така свободно за подготовка, според мен някой ти е сменил оригиналния модул и си е ъпгрейднал колата.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от rhase » 30 Апр 2024, 18:05

Leon написа:
rhase написа:Коланги,
От както съм купил колата не ми работи Bluetooth за разговори и не виждах смисъл да търся проблема, защото не обичам да говоря на високоговорител. Но сега ми изпадна един Mulf2 high и се разрових в багажника да видя какво е положението. Сега има монтиран обикновения Мулф, но и висят два кабела свободно.
Има ли как да разбера, дали преди мен някой е сменял модул и са сложили каквото има, или си е такъв и има заготовка за по-високите версии?
По вин излиза с $633A PREPARATION MOBILE PHONE BUSINESS
Имам SOS бутон и voice command на волана.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Тия кабели не стърчат така свободно за подготовка, според мен някой ти е сменил оригиналния модул и си е ъпгрейднал колата.
И аз така си мислих. Или оригиналният е бил изгорял и са сложили каквото има. В крайна сметка си сложих Mulf2-Hi и тръгна без да пипам нищо. Само изпилих 2 зъбчета на буксата, защото новият модул беше със синя букса, а оригинално колата е с бяла. Блутут се свърза с телефона и си работи без проблеми. Сега остана почивните дни да се помъча да кодирам VIN-а и да си отключа USB.
Мерси


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от xapubg » 07 Май 2024, 23:28

ivoaudi написа:Както казах измерете налягането човек, това си е правилното и логично начало. Иначе знаеш - проба, грешка и е скъпо.
И трите вероятности, които ти изброих по-горе ще се проявят по начина, по който описваш нещата. Точно като ти се постопли мотора(след баир и гонка, напън) и маслото се втечни повечко. Сам споменаваш, че след смяна на маслото пак го има проблема, тоест маслото отпада

Първо се извинявам, че бутам толкова стар пост - проблема вероятно отдавна е решен по един или друг начин, но колега пропуснал си няй вероятната причина, която определено не включва разкостване на зелия двигател. А именно цедката на маслената помпа, която като нищо може да се е задръстила от "добавката" или други боклуци! Точно така прави като се запуши тая цедка, лесно се почиства, но е по-лесно да ти вземат пари за основен ремонт ако ме разбираш ...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 25.05.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 325i N52
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Djaniko0o » 08 Май 2024, 16:39

Здравейте! Искам да попитам при смяна на волан от такъв без бутони с такъв с бутони при е90 само с кодиране ли става или трябва да се сменя още нещо? С автопилот съм и с автоматични чистачки ако има значение
"Бавно" е субективно понятие, което само ти си знаеш какво означава :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.05.2024
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от minkoffski » 16 Май 2024, 22:08

Пичове, имам 320si с двигател N45B20. Колата беше спряна от движение. На стария талон пише без номер на двигателя.
От КАТ София обл. Отказват да ми я регистрират с аргумента, че трябва да докажа, че това е двигателя с който е излязла от завода.
Ходих до Дарукар и изкарах пълна сервизна история, както ми казаха да направя, но проблемът е, че в нея пише код, който нямам идея какво означава и къде да го открия по двигателя…
Може ли някой да ми даде съвет или помогне? В сервизната история пише:
двигател:N45, номер на двигателя: A514H74.
На самият двигател пише: N45B20A01A
Аз съм сигурен, че той не е сменян.

Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Anthony_J » 17 Май 2024, 19:45

Някой може ли да препоръча читав препарат за миене на автомобил с пароструйка? Искам безконтактен, който да е като на автомивките, а не да търкам като звяр. Сега ползвам на керхер, прави хубава пяна, но после трябва с четка да си играя сума ти време.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook