Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Ивайло Димов » 21 Юли 2023, 11:40

Колега чел съм доста постове за тоя феномен "криви" дискове и никъде не видях убедителни доказателства ,че са криви,изметнали се и прочие ......това е масова заблуда след неправилен монтаж и последвало неравномерно износване което води до такова усещане у шофера .Самия диск за да се разбере дали е крив трябва да се сложи на специален стенд ,да се измери дебелината му по цялата повърхност ..да се види дали има отклонение по хоризонтала при завъртане и т.н. Това "биене" във волана особено при спиране е неравномерно износване на диска и накладките .Чугуна е много здрав материал ,издържа на високи натоварвания и е единствения черен метал ,който докато старее му се подобряват характеристиките .Да, крехък е и при силен удар може да се напука или счупи . За да се изкриви тря го нажежиш до червено и го топнеш веднага във вода ,или материала да някакво китайско или не знам турско менте но е малко вероятно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от zaharia » 21 Юли 2023, 12:49

Не знам дали можем да прехвърлим цялата вина на майсторите, защото те по еднакъв начин слагат и оригиналните и алтернативните дискове, а статистиката - поне форумната такава - показва, че 99% проблеми има с алтернативните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от ildivvy » 21 Юли 2023, 12:52

Другия вариант е да има някаква конспирация и всеки да лъже, че алтернативите не стават и да ги сменят с оригинални..Като се набутват и с пари за това нещо! Аз имам двама познати, които минаха по този път. Единия беше дал шанс на Брембо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Guberkov » 21 Юли 2023, 13:34

Ивайло Димов написа:Хайде спрете да ги "кривите" тия дискове бре ,тва да не е кашкавал .....никой не обяснява как се криви 25 мм дебел чугун ,ама през локва като минел се изметнали ,смях и 200 вица тая локва тря да е половин метър дълбока ,а диска да е нагорещен при температури които могат да се постигнат само на писта с много агресивно каране и спиране .Специално при спирачките им много строги стандарти които се покриват при тестове ,стига с тез гаражни митологии като за пресичащи се смесени моторни масла от различни класове и вискозитети ,или избиране на антифриз по цвят .


Не бе колега , те повечето хора си мислят че като е БМВ е космическа-совалка -Край-Само Оригинал ! - останалите брандове нищо не правят и са им менте частите, колкото да мамят и вземат парите на хората :)

БМВ далеч не е най-великата марка, просто хората явно тука повечето се опитват да се правят на маркови и паралии , кой е по-по-най и кой ще пороби повече пари от другия по 20-годишният си Чурук дето марковото му е само кръглата емблема отпред с 3-те букви :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Guberkov » 21 Юли 2023, 13:39

sspeed написа:
Ивайло Димов написа:Още ли я чоплите тая тема за тези дискове :mrgreen: ,ще кажеш че тази кола ще се състезава в 24 часа на Льо Ман че и требет некви спиЦиални дискове .ТиЯ ОЕМ спирачки не ги дялат в завода на БМВ ,а вероятно са произведени от АТЕ .


И аз съм чувал,че АТЕ правят оригиналните на бмв,но не искам АТЕ дискове,защото мой приятел с Е60 преди година сложи такива и се изкривиха след 300км. Разбира се е визможно да е попаднал на ментета.

Дискове вече поръчах,EBC обикновените,без никакви шарки по тях. Както казах,като ги монторам и покарам малко, специално ще влзена пак да ви дам отвизи и да знаете дали са ОК за компромисен вариянт спрямо оригиналните.

Благодарности на всички отговорили на питаниците ми! :have one:



Всички се мъчат да оплюват ATE , и само споменават марката, но никой не опоменава точно кои дискове на ATE визират и оплюват - защото ATE имат от най-ефтиният бюджетен сегмент дискове през среден клас дискове и цени до най-високият си клас като качество и цена !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от In_Memoriam » 21 Юли 2023, 14:00

Загубих фокуса на спора ви, но OEM replacement EBC диск е на почти същата цена като оригинален BMW диск (без отстъпки). Имат и по-скъпи перформънс варианти, за който има нужда.

330mm
https://ebcbrakes.bg/auto-discs-front-e ... ment-d1360

Изображение

348mm
https://ebcbrakes.bg/auto-discs-front-e ... ment-d1512

Изображение

Аз лично предпочитам EBC, защото ги комбинирах с накладки Green stuff, които са доста по-добри от стокови ОЕМ. Но вече в никакъв случай не бих взел друга марка различна от EBC, точно поради множеството ментета при ширпотребата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Ивайло Димов » 21 Юли 2023, 15:33

Водим нормален диалог има ли такова животно "крив" спирачен диск и как се случва и при какви ситуации .Важно е да се намери истината ,колеги - дори да има някаква специфика при поставяне на тези дискове и от това да зависи тяхното дълголетие това са масови коли и би следвало техниката да е ясна на повечето сервизи .Колкото до това дали да се вземе ОЕ части -аз винаги съм твърдял ,че определени детайли по колата си заслужават по-високата цена за брандиран фирмен продукт .Но пък едва ли са някакви извънземни като изработка и технология та афтърмаркет производителите да не могат да направят такива със същата издържливост .Винаги гледайте маркировката на накладките/не всички я поставят/ две букви от сорта на GG/FG/GF и т.н първата е за твърдост на феродото при околна температура ,а втората твърдост при работна температура ,накладките трябва да са меки и да не правят ръб на диска ...да по-бързо се износват но пък се запазва диска .Колкото до това дали има нужда да са перфорирани или нарязани или и двете ,плюсовете са по-добро спиране /тези дупки и нарези действат като ренде/ по-добро линейно разширение на метала ,и естествено по-добра визия и по-малко феродов прах по джантата.Минусите са естествено цената и по-бързото износване на накладките .За типична градска кола едва ли е необходимо,освен за красота .

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3920
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Kroki » 24 Юли 2023, 14:21

sspeed написа:Не знам къде ги гледаш тези оригинални дискове за 300лв бройката.


ivanski_2 написа:Eй така като почнете да се изказвате така сте много ........ ;) :help: ;) :winky:


Още в началото на темата, споделих, че мога да съдействам за ОЕМ на хубави цени. То човек да иска да помогне и секвате всякакво удоволствие...оправяйте се, щом се изказвам много много :conf:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook