325ix ужас

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

325ix ужас

Мнение от Evelin Cotsev » 05 Фев 2009, 16:33

Вчера патувах до хижа здравец и реших да натисна колата до горе по завоите , та да разбера има ли кяр от тея 218 кс и това 4х4 и останах доста разочарован. Влизаш в завоя , навиваш волана а тя си върви напред - дооооста лошо недозавиване , излизаме от завоя давам гас до дупка , тогава обаче тъпите скорости (автомат) докато разберат какво става аз забравям че карам. Половината път карах с включени системи , още по голям ужас. Влизам с гас в обратен завои , тръгва леко да заняся , тамън се изкефя и свършва всичко , имам чувството че системите връщат гаста и се мъчат да изправят колата и пак недозавиване. После ги спрях и беше малко по добре. А мотора за тея 218 к.с. трябва да върви доста повече , сега повече бучи отколкото да върви. Спирачките като загряха също не се представиха добре , накрая спираха плавно като реис :evil: общо взето уж си купуваш 218кс кола с нещо спортно в нея , а накрая единственното спортно е да вдигнеш 200 по магистралата :mrgreen: така че за завои само задно + ръчка иначе е ташак работа. Доста се ядосах вчера та реших да споделя мъките си :!:
It`s party time !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 05 Фев 2009, 16:57

Нали се сещаш, че за недозавивеното голяма роля играят и гумите ;)
На мен само със зимните ми е недозавивала веднъж и то с висока скорост завъртях волана много рязко... и така...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: в работата, в интернет и в колата...
Пол: Мъж
Кара: E90 318i 143PS
Мечтае да кара: 516xd ако го изобретят

Мнение от kubica » 05 Фев 2009, 16:58

колега, пробвай другия път в режим DTC, малко по яко е...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 05 Фев 2009, 17:04

1. Изключи автоматика - карай на ръчна DS
2. Изключи DSC и DTC (и двете)
3. Ако не стига сложи летни гуми и дърпай ръчната :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 05 Фев 2009, 17:20

карам с зимни мишелин пилот нови 1ви сезон 255 / 40 / 17. Карах на ds , ама ръчката си е ръчка :)
It`s party time !

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Мнение от OPASNO LUD » 05 Фев 2009, 23:21

Че е бавна като ускорение, бавна е.И това е кола за магистрала-влиза с такива скорости по завоите,че направо не ти се вярва

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 05 Фев 2009, 23:25

дам по магистралата е добре.
It`s party time !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 05 Фев 2009, 23:42

еми кат е 218коня на тия кила и задвижване,кво очакваш?треа се оплачеш на този,който я е купувал,ама май той няма такива проблеми

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Мнение от acer » 06 Фев 2009, 9:18

Не е лесно да завиждаш, а? :mhihi:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Мнение от El Diablo » 06 Фев 2009, 9:33

вземи си М3 млад човек си , не се подлъгваи с тия пенсионерски 325 :mhihi: ,или като колегата с кабриото 335 :>

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 06 Фев 2009, 10:23

Проблема не е в конете и в гумите, а в X-drive .... нали са го направили интелигентен и постоянно сменя тягата между осите, от което не можеш един свестен дрифт да направиш. Лошото е че не се изключва ... Изпитах го преди седмица същото положение с едно Х6 ... много е неприятно - като спънат кон си :roll:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Мнение от rosen.kolarov » 06 Фев 2009, 10:24

BMW-E39 написа:вземи си М3 млад човек си ...

Той колегата си има М3 (ако още не са го продали) :winky:
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 06 Фев 2009, 10:24

Евелине , аз те разбирам напълно човек :)
Миналата зима на пистата на Божурище ,когато имаше адски много сняг в почти цяла България , Роската Коларов ми звънна човека (да е жив и здрав) и ми каза "Хайде да ходим на Божурище, Лъчо Ландикар с Импресата (бог да го прОсти) и още едно момче с Лансър Ево 8 ,ринат снега и пързалят,страхотно било" ... речено сторено - взехме и Шаро попътно той с Мката и като влязохме на пистата просто полудях :shock: 7,8 коли които се пързаляха страхотно ... Започна се - Шаро ми даде бяса ,съжали ме (кой знае как съм гледал жално ,като дете - загхарно петле хахаха ... ///М3-ката ми се видя уникален автомобил ,щом един автомобил дава голяма свобода на сняг,лед и най-общо настилки с много малко сцепление ,значи за мен това е невероятно добре изчислен и балансиран автомобил.Да ,неговата кола е такава ,но липсата на трети педал вляво просто убива всичко на което би могла да е способна тази адска машина ... Това с което си се качил да караш и да си правиш кефа за мен е една от последните автомобили на БМВ за тази цел :evil:

После Роската ми даде петицата с двете турбини - пак ме изкефи колата ,но отново автоматика ограничаваше това на което вероятно може да бъде способна във вариант с механични предавки , колата няма лаг ,силна е ,много добре балансирана ...

После Ицо Фанатик-а ми даде своята Е46 320д с механични предавки - там изобщо не ми хареса автомобила за такива изпълнения и каране ,има много лаг ,къс ий е работния диапазон в който човек може да разчита на мощност (аз като човек свикнал на бензинов мотор се убедих за себе си ,че тези автомобили са за хора ,които искат само да се развозват с БМВ)

Коя беше колата ,която ми напълни душата ли ?

:arrow: ето тази :arrow:
Изображение

Перфектен баланс , механични предавки , бензинов двигател ,никакви системи за контрол на сцеплението , една нормална Е36 320i купе даде възможност за контролируеми дрифтове с 100 км/ч по цялата писта :D Никакви хиксове,никакви системи и п**ки майни :!: На двете снимки с купето забележи какъв лед е отдолу и заради перфектния баланс,не особенно високото тегло и съединителя ,колата не се завъртя нито веднъж ,просто класа :!:

п.с. На тези снимки аз съм азд волана на автомобилите ,на Шаро с Мката само няма снимка ...

Burningparis ми повели неговата кола ,за което съм му много благодарен :D
Изображение

Аз на волана на Росен в дизеловия F-16 :twisted:
Изображение

Ицето Фанатик-а в акция :twisted:
Изображение


Георги Пенчев
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 06 Фев 2009, 12:01

Като почнете с тия системи много сте ми интересни... Винаги те са ви виновни :mhihi:


CheGevara написа:Проблема не е в конете и в гумите, а в X-drive .... нали са го направили интелигентен и постоянно сменя тягата между осите, от което не можеш един свестен дрифт да направиш. Лошото е че не се изключва ... Изпитах го преди седмица същото положение с едно Х6 ... много е неприятно - като спънат кон си :roll:


Аз пък не мога да кажа такова нещо за Х5. Зимата на снега много яко си се пързаля, вярно докато свикнеш в началото е кофти, но после се управлява много добре.
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 06 Фев 2009, 12:48

Ами така си е ...
Само да ти кажа нещо - за да встъпи една такава система в действие в проектирания автомобил , от конструктивна гледна точка се нагаждат доста неща още в проектна фаза само заради тях , даже и от към цели възли по автомобила ... Количествени и качествени промени от механична гледна точка ако искаш заради тях и просто ... не се получава


Георги Пенчев
Изображение

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Kroki

Последни теми
Facebook