E90 320д AGR Ventil

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 10.12.2005
Пол: Мъж
Кара: 3er E90

E90 320д AGR Ventil

Мнение от Naiob » 16 Яну 2010, 20:56

Здравейте колеги, сутринта ми светна на дисплея Check Engine - Higher emissions. Бях на диагностика в АТУ (аз съм в Германия в момента) и оттам ми казаха , че АГР вентилът е развалени и стои постоянно отворен. Според тях не е проблем и ако искам мога и така да си карам. Не ми се ходи тука в БМВ сервиз за смяна, а ще се прибирам към БГ след 2 седмици и въпросът ми е дали според вас мога да си карам засега така или трябва да го сменя веднага? Какво всъщност значи, че стои постоянно отворен. Минах 300км днес не усетих промяна в мощността. Помагайте какво да правя :help:

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от naskoksan » 16 Яну 2010, 21:13

AGR клапан се използва за рециркулация на
изгорели газове в двигателя, демек
връща допълнително газове за доизгаряне
в двигателя. Това се прави с оглед на
намаляване на вредни емисии.
Няма никакъв проблем да си караш така...
Доста хора всъност го изолират този клапан ;)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от VRPerformance » 17 Яну 2010, 23:07

Да изолират го,но това означава да не влизат никакви газове обратно в мотора :idea: а когато остане отворен за по-дълго време става така :arrow: Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 10.12.2005
Пол: Мъж
Кара: 3er E90

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от Naiob » 18 Яну 2010, 8:13

Кофти гледка наистина, а за колекторите или за самия двигател какви са опасностите ако стои постоянно отворен? Че ще го сменям то е ясно, но искам в БГ, а не тук и докато се прибера имам 2 седмици и около 2500 км. Ще имам ли ядове после ако чак след толкова километри го сменя, а и мога ли от компа или I-Drive да нулирам само грешката, за да не ми свети на таблото отвратителната иконка на Check Engine? Благодаря Ви за отговорите до тук

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от VRPerformance » 18 Яну 2010, 11:32

за толкова малко километри няма проблеми,а грешката само на диагностика може да се изчисти и ти при оправен проблем

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10484
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от Leon » 18 Яну 2010, 11:33

И да работи, и да не работи клапана, колекторите пак изглеждат така... Няма проблем да се прибереш с отворен клапан, а на дълъг път ще поизгори малко нагара и ще имаш по-малко за чистене като го отвориш тук ;)
Never mistake motion for action...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от Zagy » 18 Яну 2010, 11:46

Leon написа:И да работи, и да не работи клапана, колекторите пак изглеждат така... Няма проблем да се прибереш с отворен клапан, а на дълъг път ще поизгори малко нагара и ще имаш по-малко за чистене като го отвориш тук ;)

Тука не си прав. Ако клапана е блокиран, колектора си седи чистичък.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 10.12.2005
Пол: Мъж
Кара: 3er E90

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от Naiob » 18 Яну 2010, 11:52

Благодаря Ви за бързите отговори, а само да попитам оЩе неЩо,според вас Щом вентилът е застанал постоянно отворен може ли да бъде отремонтиран, има ли вероятност приЧината да е примерно спукана или откаЧена вакуум тръбиЧка или неЩо подобно, което не изискава подмяната на целия вентил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от LUCIFER'S » 18 Яну 2010, 12:07

Naiob написа:Благодаря Ви за бързите отговори, а само да попитам оЩе неЩо,според вас Щом вентилът е застанал постоянно отворен може ли да бъде отремонтиран, има ли вероятност приЧината да е примерно спукана или откаЧена вакуум тръбиЧка или неЩо подобно, което не изискава подмяната на целия вентил.


Да има такава възможност, ако си с вакума той се управлява от клапан както турбото, или по новите с ел отваряне и затваряне.... ако е спукана вакумна тръбичка и ли прецакан клапан самия АГР остава затворен!!!.... аз си мисля, че трябва да го свалиш и да го изчистиш и да пробваш да раздвижиш оста на клапана на ръка. Предполагам, ако не си с електронен АГР от нагар е запецнала оста му. Друг въпрос е ако ти се е скъсала вакумната мембрана на АГРа, но ако оста му не е запекла, той ше си стои затворен. Успех

В крайна сметка с ел АГР и турбо ли си или с вакумно управление са?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 10.12.2005
Пол: Мъж
Кара: 3er E90

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от Naiob » 18 Яну 2010, 12:37

Доколкото в РеалОем разглеждах, май съм с вакуумно управление, но ти казваШ, че ако съ с вакуум трябва да стои постоянно затворен, а на мен на диагностиката ми казаха обратното, но нека колегите, които се занимавали с подобен проблем се произнесат, аз се сблъсках с тоя вентил едва преди няколко дни :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от LUCIFER'S » 18 Яну 2010, 12:58

Щом си с вакум и ти стои отворен АГРа т.е. постоянно вкарва изг газове,1- то оста на клапана е запекла или 2 вакумния клапан подава постоянно вакум и държи отворен АГРа във втория случай трябва да смениш вакум клапана, за първия вариант, - сваляй го и го раздвижи, но не ползвай разяждащи препарати заради вакумната клапа на АГРа, че е гумена....Успех още веднъж.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от BiTurbo » 19 Яну 2010, 9:56

Боян, идвай в събота ше го отворим и ше го почистим, верно може от боклуци да е останал отворен или както каза и Влади може просто да не реагира достатъчно добре (пак в следствие на боклуците).

значи до колкото и аз го гледам в РЕАЛоем излиза, че е с вакумно управление. А щом трябва да остава затворен ако вакуума се загуби, значи пружината по дифоулт го връща в затворено положение, а вакуума го регулира колко да е отворен, така ли да го разбирам ?

ей го и самия шит номер 14>
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=40

И още едно питане от къде АГР клапана взима вакуума за управлението ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 10.12.2005
Пол: Мъж
Кара: 3er E90

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от Naiob » 19 Яну 2010, 10:51

Тоя АГР почна да си прави каквото си иска, сутринта като я 3апалих и никаква греШка нямаШе вече, лампата на таблото беШе и3гаснала. Карах 10км и не светна, та си мисля че проблема може да не е толко серио3ен та да се сменя целия вентил, а да 3аяжда понякога от мръсотия. Най вероятно с едно почистване да се оправи а?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от BiTurbo » 19 Яну 2010, 11:05

ми като гледам май натам вървят нещата, явно се е позацапало там, ми в събота ше си поиграем малко и ше стане перфект. Ти ся на връщане може да пробвш да я поизръчкаш малко щом е загаснала лампата да видим ше светне ли пак, че нали ит тва ни бяха опасенията......
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: E90 320д AGR Ventil

Мнение от BiTurbo » 19 Яну 2010, 12:11

намерих сумати материал как се чисти тоя АГР, свалянето му е 10мин. работа :)

само да запитам с какво е найъ добре да се почисти ?
Че тука по немските форуми разправят с бензин или със спирачна течност, дори метода със спирачната течност го дават да го потопиш и да пренощува така и после да подсушаваш и да слагаш обратно ?
Изображение

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook