Разлика в поддръжката на E90 и E60?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: София / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 M3, Evo IX, TLC BJ73
Детайли за колата: E46 M3 '04
Lancer Evo IX '06
Toyota Land Cruiser BJ73 '87

Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от Sorrow » 14 Фев 2010, 11:40

Поразгледах из форума, но никъде не открих точно сравнение и за това пускам нова тема. По принцип съм се насочил към E90 330d, но предвид цените на 5-та серия някак оставам раздвоен. Ясно е, че колите от по-висок клас, които обикновено са й по-скъпи винаги обезценяват по-бързо и именно поддръжката е един от основните фактори за това. Та въпросът ми е като изключим стандартните обслужвания, как стоят нещата с всичко останало? Всякакви мнения са добре дошли, а в конкретния случай става дума за 330d vs. 530d.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от da6ip » 16 Фев 2010, 17:23

тая тема към момента печели палмата на първенството по безумни отговори.

според мен въпроса на колегата най-горе е съвсем валиден. цените на двата модела често се припокриват и наистина разликата в поддръжката е от значение финансово, ако така или иначе му харесват еднакво добре.

за съжаление не мога да дам конкретна информация, но ще е интересно ако някой тук има опит. теоретично поддръжката на двигателя би трябвало да е идентична. предполагам застраховка и данък може и сам да ги провери.

значи като разлики за поддръжка остават окачване и ск. кутия (може и тя да е идентична, не знам), като и разхода не трябва да се забравя.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от BMW120 » 16 Фев 2010, 19:26

Пич и аз така се чудех дали 320д или 525д и накрая си купих 120д :mhihi:
И да ти кажа съм супер доволен ако изключим момента когато се качват по 4-5 човека в колата и отзад им е доста тясно..
Зависи от финансовата ти възможност, но ако са ти високи доходите независимо че харесвам по-малки коли бих ти препоръчал 5-цата
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M5 F10
Детайли за колата: M5 F10 12' 750hp

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от ludiaalex » 16 Фев 2010, 19:41

Колега имаш ли конкретни автомобили, които си набелязал или се интересуваш по принцип как седи въпросът с поддръжката, защото понякога си е и до самия автомобил? Преди да подкарам Е93-ката, лично имам опит с Е90 330d преди и малко с модела след фейслифт. Опита ми с Е60 530d се свежда до там, че съм карал такава (няколко пъти) и съм се возил и заради това и не мога да дам най-компетентното мнение. Като усещане и динамика и двата автомобила с този двигател са на отлично ниво (типично за BMW), но 3-ката осезаемо е по-пъргава. Разлики между двете, мога да кажа, че 5-цата наистина е по-висок клас, повече глезотии има и е с по-голямо вътрешно пространство, но 3-ката има по-спортна натура като цяло. За поддръжка предполагам, че 5-цата може да е по-скъпа, дори и с малко (все пак автомобил от по-висок клас е), но това е само мое предположение. Тук някой колега с 5-ца трябва да каже колко му излиза смяна на масла и филтри на пример и неща от този сорт. За 3-ката аз лично мога да кажа, че е доста здрав и добър автомобил и дори и по нашите пътища се справя. Двигателя 330d е отличен, също от личен опит знам, а и това което съм чувал от други хора. Чел съм доста по списанията и 3-ката е печелила награди за най-издържлив автомобил в своя клас, a специално 330d e признат за най-добрия дизелов двигател в серията. За 5-цата съм чувал също доста и за съжаление доста повече негативни отзиви. Мой познат, който караше такава 530d му излезна златна накрая. Имаше доста проблеми специално по двигателя. Проблеми със системи за изгорели газове, турбини и т.н. Това разбира се може да не е при всеки така...всяко правило има изключения, а и начина на експлоатация също има голямо значение. Има хора, които не се оплакват от Е60, но мисля, че и доста хора могат да потвърдят за проблемите й. Аз лично преди да се спра на колата ми в момента, много се чудех между Е60 бензин, Е93 бензин или Е90 бензин с Хdrive. Това което ме наклони към автомобила, който карам в момента е точно мнението на хората относно качеството на 5-та и 3-та серия, двигателите и издръжливостта им и така везните наклониха доста към 3-ката, въпреки че честно казано имам повече симпатии към 5-цата спрямо външния вид :) . Ако определящо ти е качество и поддръжка, може би 3-ката е по-добре, но все пак избора е твой ;) . Това са общо взето моите лични наблюдения и впечатления над тези автомобили и двигатели. Надявам се да съм помогнал дори и с малко :P . Нека други колеги да споделят и своите впечатления :driving: . Успех с избора ;) .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от MaXimal » 17 Фев 2010, 18:29

Само не се чуди за поддръжката на двигателите - във всички модели са едни и същи :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от e39 FEN » 17 Фев 2010, 23:50

nase7o написа:Че по мощност са долу горе на едно по 230 коня някаде по лукс са еднакви въпрос на вкус според мен ! За мен лично Е90 по ми харесва и мисля че ще е по ефтиничка все пак е 2006 година а 5-цата до колкото си спомням е 2007 - 2008 година мога да греша :| А в поддръжката незнам доста скъпо ще е :lol: А пък не даи си боже да я удариш някаде :cop: :shock: :shock: С две думи трябва да имаш парички че да я поддържаш СПОРЕД МЕН УСПЕХ :yes: ;) :!:



Няма кво да му мислите тука и да си хабите думите, тои човека по горе в цитата които съм дал си го е казал много точно :mhihi: :mhihi: :mhihi: парички тряя да има паричкиии
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: София / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 M3, Evo IX, TLC BJ73
Детайли за колата: E46 M3 '04
Lancer Evo IX '06
Toyota Land Cruiser BJ73 '87

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от Sorrow » 18 Фев 2010, 10:27

ludiaalex, ами набелязал съм въпросните два модела (330d/530d) и наистина като цяло ме интерсуваше поддръжката. От mobile.bg като по часовник пуснаха статия точно за 5-та серия тук и честно казано не съм изненадан, но нещата започнаха да клонят повече към 3-ката.
Данъците и каското са ясни и ще бъдат по-ниски от това, което плащам в момента за нова кола. Маслата и филтрите също ми стана ясно колко идват, защото се разчетох из други теми, в които колеги споделят - извода е, че само в официалния сервиз ще дойде по-скъпо, но в момента плащам достатъчно, така че едва ли ще ми направи впечатление.
Проблемът при тройката за момента ми се струва вътрешното пространство... аз съм висок и не се чувствам особено конфортно, но това са впечатления от сравнително кратки "преживявания" и като стане време за купуване (надявам се пролетта/началото на лятото) ще има по-обстоен тест.
Петицата от своя страна си е преход към бизнес класата и някак не ми пасва, а и екстериора винаги ми е бил противоречив, но с този двигател съм готов да преглътна тези неща. Лошото е, че не за първи път чувам, че колата излиза "златна". А тъй като съм се насочил към бройки от 2004-2005 ми се струва, че годинките ще си проличат съвсем скоро след покупката.

Обмислям и вариант да вкарам нещо от Европа или Щатите, но срещнах няколко пречки. От Европа ми се иска да е през човек от форума, защото имам малко повече довереие, а и все още автокъщите държат прекалено високи цени, въпреки падането на акциза. Освен това държа колата да е на лизинг, така че ми трябва човек, който може да я пусне на лизинг през трето лице съответно. Не съм сигурен дали изобщо има такива хора, но нека това да се счита като въпрос :). В САЩ има прекрасни тройки, но за жалост там дизел не познават. Ако се пренебрегне този факт остава бруталният акциз, който за 330i идва над 10к някъде и донякъде обезмисля ниската цена.

Между другото, ludiaalex, интересно ми е какъв разход ти дава твоята?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от raduslaf » 21 Фев 2010, 1:56

Грабвай тройката.Този мотор е уникален самолет :) Между другото 245 или 231 е коня е?В сайта на БМВ е 245, а навсякъде по разни обяви е 231 :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от alx » 21 Фев 2010, 3:00

подръжката е еднаква. но така или иначе решението за 3ка или 5ца не трябва да се диктува от това кое ще ти струва повече за подръжка... ако това е определящо за тебе- мяташ се на коли които не са за тебе финансово.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: София / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 M3, Evo IX, TLC BJ73
Детайли за колата: E46 M3 '04
Lancer Evo IX '06
Toyota Land Cruiser BJ73 '87

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от Sorrow » 22 Фев 2010, 20:33

raduslaf, 231 коня. 245 мисля, че са след LCI, но така или иначе разликата е малка.

alx, а според теб кое трябва да диктува решението ми?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от @ndro » 02 Мар 2010, 13:57

според мен разходите за поддръжка ще са близки. след като говорим за един и същ двигател, то разходите по обслужването му ще са сходни. предполагам, че всички части ще са една идея по скъпи в полза на по-високия клас. но много зависи в какво състояние са конкретните автомобили, тоест какво ще се наложи да се подменя.
мисля, че определящото в случая не са разходите за поддръжка, а характерът и вкусът на бъдещия собственик :yes:
петицата е доста по-просторна отвътре и една идея по-тромава, а това че излиза "златна" не е особено вярно ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 545i

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от Sapa » 02 Мар 2010, 15:03

Нормално е подръжката на 5цата да е малко по-скъпа от на 3ката като изключим по двигателя (те тия коли имат и други части, съм чувал :) )

От друга страна, карал 3ка и 5ца определно ако са с един двигател бих препоръчал петицата - много по -комфортна, много лека (в сравнение с други коли от същия клас), а и визуално е много по-добре от Е90 преди LCI.

И все пак един съвет от мен - имам много познати работещи в сервизи на БМВ и те редовно разправят за проблемите по дизеловите двигатели на новите БМВ-та. Много хубави двигатели, но на малко повече км поддръжката става доста дебела. Нормално било да се сменят дюзи и дори често турбините сдавали багажа като колата клони към 200К км

Така че аз бих препоръчал бензинов двигател - твърдят че откъм подръжка на повечко км е много по-изгоден от дизела. А сега може да се вземе голям такъв двигател (напр. 3.0, или пък 4.4). Като гледам в Германия 530i и 545i са общо взето една цена, което иде да рече че подръжката на 530i е по-изгодна. Май малко се отклоних от темата...
Продавам тунинг кит за 335i на Vishnutuning (http://www.vishnutuning.com/RevIICAN.htm) - тестван 30 хил. км на 390 к.с. и 550 Нм

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Разлика в поддръжката на E90 и E60?

Мнение от flame » 02 Мар 2010, 15:17

Снощи тръгвам да се прибирам от работа и точно да затворя вратата чувам "Господине, господине!". Поглеждам как дотърчава един фен и вика "Може ли да ви поразпитам за колата?" :lol: И като почна... :mhihi: Основните въпроси бяха за разходите ;)

И като му казах, че градско зимата може и да 10 да качи и оня почна да цъка с език :lol:
Сигурен съм, че ако си купи колата и 12 разход да му дава пак няма да го е яд, защото кефът ще е несъразмерим :D
Обаче ей, на - как може за 50 ст. повече разход на ден човек да се стиска и да не си направи кефа...

Така че колеги (които ще пазарувате) - не се задълбавайте много в тия неща :D :wave:

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook