Питания за е32 V12?

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от Митко Стоянов » 09 Мар 2010, 21:41

Нено Б. написа:Нека оттук нататък да пишат само хора, които са имали съприкосновение с е32 750.
Ще трябва да потърсиш в чужбина, че тук май никой не отоваря на изискванията ти :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Иначе за газифицирането на М70 - подигравка с вечния и легендарен мотор.
Последна промяна Митко Стоянов на 09 Мар 2010, 21:51, променена общо 1 път
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 664
Регистриран на: 16.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i
Детайли за колата: M43B19TU

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от TheKiller » 09 Мар 2010, 21:42

Аз да кажа,че не намирам особена разлика във вървежа на е32 740 и 750 и звука на осмака ми харесва повече от 12-така :mhihi: според мен по добрия вариант е 740 и като поддръжка и като всичко,но колегата щом се е палнал да влиза във филма,наистина 740 е много по лесна за газифициране,пиниза е,че газовите за 12-таците са доста по скъпи от 8-маците,който ми намери под 5 бона уредба да казва,ама да не е волтран :lol: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
/// 6>4
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 09 Мар 2010, 21:58

BULL3T написа:
Нено Б. написа:
_65536_kb_sec_ написа:
Нено Б. написа:22/100 е приемлив разход, предвид колата(мощност,маса и год.на произв.).
Наистина 8 бона за ГИ са много, а 2 бона за осмак ми изглежда подозрително :shock:
Когато търсех ГИ за моята 6-цил. омега, ми направиха оферта от 1800 лв в BRC.
TheKiller, някакви приблизителни цени на консумативи знаеш ли?


г/д като изключим по голямото количесто флуиди в мотора, свещи и кабели е същото като М50, горе-долу същите цени на 2-та ремъка, с обтегачите и ролките.
Свещите не е нужно да са кой знае какво имайки в предвид че мотора е сравнително дефорсиран.
От там нататъка се внимава с маслото с какъв визкозитет е, защото си имаме 12 хидравлични повдигача, които лееекинко са one-of-a-kind и си искат своето.
Смяната на консумативите като цяло е една малка нощна музика, за тихи луди, но с подходящи инструменти не е проблем. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Сериозен проблем е ако се скапе стартер или алтернатор, не за друго а защото е трудоемка смяната и в сервиз за монтаж-демонтаж под 50 лева цена не виждам.
Също така редовен номер е прегарянето на изолацията на силовия кабел м-у стартера и алтернатора, което води до утечки, и се дължи на факта че минава под изпускателните колектори.
Редовен проблем са и електронните дроселови клапи които според състоянието си най-често подлежат на ремонт. Другото е че те след всяко откачане на акумулатор да се изпълни една процедура за синхронизацията им иначе мотора ще работи супер неравномерно.
Дебитомерите също са им слабо място ако се използват некачествени въздушни филтри.
Ако има още въпроси с радост ще ви отговоря.

Значи освен да "сипваш", можело и да си полезен.
Значи...фанатици сте и сте издигнали този двигател на пиедестал, само защото е 12-ак. Технически той не блести с нищо-дори не е вентилиран(2 клапана на цил.), а съгласете се, 80% от "гения" на един двигател е в главата.
Не сме във ферари форум, този двигател не е състезателен, оборотен...въобще е далеч от спорта. Предназначен е да задвижва лимузина, не совалка.
Ша върви на газ, не ами и гуми ще къса.
Значи за шестак няма проблем, ама за дванайсетицата не може-защо, каква ви е техническата обосновка? Предразсъдъците и високомерието го оставете за сервитьорката в кварталното кафе.
Естествено, че всмукателят ще се смени преди разпробиване...що за опасения ми изтъкваш :kuku: Аз дросела като чистих ония ден го свалях, та...
slatanic написа:За метан не си ли мислил?Хем икономия,хем много нютони!Как мислите колеги? :mhihi:

Общо взето, мисля каквото си искам.


Бате как ще ти сипе не само той скоро. Сложи си метан ако искаш на В12,и след 1 година ще пускаш и ти теми като мене в страхотни истории.А после ще ти се смеят както ми се смяхте на мен. То хората с м20б20 имат проблеми като са боднали метан а ти с в12 ще караш и ще пееш.Айде моля те като ти се кара В12 хляб и сол 1 година събери няколко хилки за бензин и тогава карай такъв мотор а не да си боцкаш метани и газчици после да пишеш теми къде да си опраа колата.Тая тема е за катинар и мисля че ако не се заключи скоро ще се изпишат много глупости.


Абе всички готвачи станахте и зехте да сипвате , земете да сипете малко бензин и да покарате
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от BULL3T » 09 Мар 2010, 22:06

Господин магаре в канавка,не знам на какво караш,ама ще ти кажа само едно! Карам и служебната и 525цата на бензин и не мисля да минавам на АГУ-та.Мился да си купя атмосферен дизел който харчи 5 на 100 и не е капризен.

Така че моля не ми казвай какво да правя ,ами извади магарето от дупката, че сигурно е умряло от скука вече.

п.п. Няма ли кой да заключи тая тема?!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от @2bar » 09 Мар 2010, 22:10

а дали има някой, който да каже нещо смислено по темата? май и това няма.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 09 Мар 2010, 22:14

BULL3T написа:Господин магаре в канавка,не знам на какво караш,ама ще ти кажа само едно! Карам и служебната и 525цата на бензин и не мисля да минавам на АГУ-та.Мился да си купя атмосферен дизел който харчи 5 на 100 и не е капризен.

Така че моля не ми казвай какво да правя ,ами извади магарето от дупката, че сигурно е умряло от скука вече.

п.п. Няма ли кой да заключи тая тема?!



Г-н Предифеисова петица, вземнете си сложете една газова като хората и ще забравите за горивото наречено бензин.Знам кога си купихте колата , какви беха драмите покрай нея ит.н. , крайате си на каквото искате , а това какво мислите вие ни най малко не ме вълнува , ако щете си купете и велосипед - по непретенциозно ПС няма от него .Ако желаете на магарето да не му е скучно заповядайте при него , ще ви се зарадва.

След малко на колегата ще му кажа колко ще му струва 12 цилиндровия газов инжекцион НЕ _Волтран и на цена различна от 5000лева.
Последна промяна ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ на 09 Мар 2010, 22:16, променена общо 1 път
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от cod-cdbp » 09 Мар 2010, 22:16

Знаете ли как гърми е тоя, като такси на светофар :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

А на какво преличаха дебитомерите и дроселите ум да ти зайде :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от Митко Стоянов » 09 Мар 2010, 22:18

Тая ли се продаваше за 2500?
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от BULL3T » 09 Мар 2010, 22:20

JIKI_RACER написа:
BULL3T написа:Господин магаре в канавка,не знам на какво караш,ама ще ти кажа само едно! Карам и служебната и 525цата на бензин и не мисля да минавам на АГУ-та.Мился да си купя атмосферен дизел който харчи 5 на 100 и не е капризен.

Така че моля не ми казвай какво да правя ,ами извади магарето от дупката, че сигурно е умряло от скука вече.

п.п. Няма ли кой да заключи тая тема?!



Г-н Предифеисова петица, вземнете си сложете една газова като хората и ще забравите за горивото наречено бензин.Знам кога си купихте колата , какви беха драмите покрай нея ит.н. , крайате си на каквото искате , а това какво мислите вие ни най малко не ме вълнува , ако щете си купете и велосипед - по непретенциозно ПС няма от него .Ако желаете на магарето да не му е скучно заповядайте при него , ще ви се зарадва.

След малко на колегата ще му кажа колко ще му струва 12 цилиндровия газов инжекцион НЕ _Волтран и на цена различна от 5000лева.


Еми кво да се прай колега,не само че съм преди фейсов ами съм и м20 ама поне б25 а не б 20.

А иначе не се бии сам по главата като казваш от какво съм имал проблеми,точно от газта и метана имах проблеми,като запушени дюзи и скапан дебитомер и това е само малка част от проблемите които имах.
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 09 Мар 2010, 22:28

За ПЪРВИЯТ пожелал газова инжекция на 12цилиндъра - цената е 2499лв , Тамона Газ + Бутилка .
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 09 Мар 2010, 22:35

Малко офф.....

Аз проблем със дюзи и дебитомер нямам, пак заради газта , а това че си с б25...ако искаш мое да ги пуснем да сравним?

аз съм с б20 , па после ще видим кой ще черпи бирата .

Проблемите идват не от газта , а от майстора на газта преди тебе и от шофера преди тебе.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от BULL3T » 09 Мар 2010, 22:37

Хаде братя хаде на примоцията,чивека дава газ брат ми. Хаде сички от факултето! Ши караме V12 на газ, братя и ще сме гъзари.

Сорри брат мойта е смърт я има я няма 120 коня,заради ваще газове и метани ай сиктир!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 718
Регистриран на: 14.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е55

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от ZLATEN » 09 Мар 2010, 22:46

те тези теми са откакто форума съществува и все едни и същи, преди акциза пречеше,
сега пък разхода, като стане бенизна по 0,50 лв, пък подръжката скъпа и така до 2099та :mhihi:

или казано по друг начин икономията е майка на мизерията :mhihi:
Има си тяга 740i -> http://www.youtube.com/watch?v=Nt_ZPIrCdEg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от @2bar » 09 Мар 2010, 23:04

т'ва ще е уникален сериал - газаджии аджамии, неизвестна марка газова и 12 цилиндъра. ще следя с интерес.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Питания за е32 V12?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 09 Мар 2010, 23:12

@2bar написа:т'ва ще е уникален сериал - газаджии аджамии, неизвестна марка газова и 12 цилиндъра. ще следя с интерес.


Кой визираш че не ти разбрах тънкио намек ?? Това че марката не ти е известна на ТЕБ не означава нищо !

Мога и да ти напиша за 10 марки тръби полиетилен и това че не ис ги чувал ТИ значи ли автоматично да не се ползват ?

Ай амана ще кажа пак от философи и разбирачи и сеирджии.

http://www.tamona.lt - за инфо .
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ПредишнаСледваща

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook