Компетентен съвет за избор на Е38?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от amgpower » 05 Апр 2015, 21:17

Когато искаш да караш Е38 и да е наистина Е38,ще дадеш и повече.Автомобила на колегата от форума е доста добър,има сравнително много екстри който не се срещат често,затова цената е по-висока.Всяко качествено и запазено нещо струва повече от останалите подобни на вид и състояние.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от ///M Power » 05 Апр 2015, 21:51

Mollov написа:Не е лесно да се дадат 10 бона за Е38... ;) Затова все още седи...


То рано или късно, ще стъпи на толкова а може и повече (дали защото е купил по-скъпата или защото после ги е дал за ремонти)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 05 Апр 2015, 22:19

Повечето хора определено НЕ дават всички допълнителни пари, че да си направят колата перфектна и си я карат с разни забележки... но и без сериозни инвестиции ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 06 Апр 2015, 0:52

Колата от форума изглежда супер, но не мога да кажа нещо повече за нея. Колегата я е описал достатъчно добре. Аз не съм се интересувал, когато търсих моята, защото цената ми идва извън вскакъв бюджет...
От моя гледна точка това окачване би следвало да вози по-твърдо, а мен ме интересува по-меката возия. Но всеки с предпочитанията си. Както за мен липсата на газ е -, за други е +
Относно цената на тази с бежовия салон - на мен лично ми се вижда висока. А относно самия бежов салон - не е май голяма оферта. На снимки е супер, но на живо изглежда доста по-зле, ако не си разглеждал. Трудно според мен ще попаднеш на толкова запазен светъл салон, че да не дразни. И аз търсих бежов, но в крайна сметка взех черен и не съжалявам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от ///M Power » 06 Апр 2015, 8:02

Mollov написа:Повечето хора определено НЕ дават всички допълнителни пари, че да си направят колата перфектна и си я карат с разни забележки... но и без сериозни инвестиции ;)


То за перфектна за 10к с покупката няма и как да стане...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 06 Апр 2015, 9:34

Зависи... ако се вземе сравнително евтино и съумееш да се събереш в 5-6к ремонти... кой знае ;)


aristocrat написа: Трудно според мен ще попаднеш на толкова запазен светъл салон, че да не дразни. И аз търсих бежов, но в крайна сметка взех черен и не съжалявам.


Факт... бежовият салон единственото му по-готино нещо е цвета... от там нататък...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.04.2014
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от kostadine21@mail.bg » 07 Апр 2015, 9:40

Здравейте колеги понеже съм във шарк сектора сега вече искам да си взема и нещо което да го карам всеки ден реших да попитам вас става въпрос за бмв е38. Някой ходил ли е на оглед на тази кола доста добре изглежда малко цената е висока имате ли някакви наблюдения около нея освен че волана е тапициран Благодаря ви предварително http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9bj816

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от datchko » 07 Апр 2015, 16:00


Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 07 Апр 2015, 16:18

Това 740d изглежда малко евтино, та задължително трябва да се провери в сервиз, освен огледа на място... на тия снимки на дискове, накладки и амортесьори много-много не вярвай, преди да се убедиш, че наистина са сложени на колата... че мога да ти наснимам бая неща, ама това не значи задължително, че да сложени на колата ;)

Колкото до 735-цата... според мен тая цена е прекалено висока за това, което колата предлага...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 07 Апр 2015, 17:29

Изглежда съмнително евтина дизеловата. Не, че искам да влизам в излишни полемики, но това 740д, ако започне да се чупи, не е хич оферта... На дизела всичко му е по-скъпо. И скоростите да ти се развалят - погледни цените на бензиновите и дизеловите, които се продават на части. Иначе колата изглежда добре и има доста екстри.
740д ще идва дебело откъм разход, ако си го караш редовно. Помисли за бензин + газ. Просто ми е трудно да повярвам, че ще си купиш кола за 6000 лв, а парите за гориво не са проблем. Ако караш малко - по-добре бензин. Ако е повече - по-добре бензин + газ. Аз карам малко и пак си карам на газ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Просто съвет от мен, без да се сърдим. Ако имах пари, щях да карам поне е65 и по-новите модели. Странно ми е някой, който кара над 20-годишен модел на БМВ (като единствена семейна кола) и се подиграва на останалите, които си карат на газ, че били бедни и са объркали модела...
735-цата отдавна се продава и май беше на още по-висока цена. Тия обяви с "всички екстри за модела" ужасно ме дразнят, още повече, че на първата интериорна снимка си личи, че половината екстри уж ги има, ама явно в Германия са забравили да ги сложат... Скъпа е...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 07 Апр 2015, 17:32

aristocrat написа:Просто съвет от мен, без да се сърдим. Ако имах пари, щях да карам поне е65 и по-новите модели.


Да сравняваш Е38 с Е65 си е кощунство... Е65-цата никога няма да може да стъпи и на "малкия пръст" на Е38... аз ако имам 12 бона пак ще взема Е38 и никога Е65... така мислят още доста хора, та примера ти не е много добър... без да се сърдим ;)


Иначе 740d привлича с дизеловото си V8 и възможността за чипс... но мисълта за 2 турбини и разни други дизелови проблеми е доста по-отблъскваща :D :D :D А и не винаги хората, каращи дизел, сипват на стандартната нафтова цена... и поради това търсят дизел, пък бил той и 740d... а и самата нафта си има фенове като цяло...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 07 Апр 2015, 19:52

Кое по-точно е по-добро на е38 пред една фейсова е65, освен че евентуално е65 ще е трошлива и скъпа за ремонти. Не съм запознат с е65 и нямам лични наблюдения, но ми е трудно да се съглася. И не говорим за избор между два модела на еднаква цена, както ти се изказа. Говорим за е38 за 6-7 хилки и за е65 над 20... Нали изхождаме от това, че в случая парите не са проблем, макар че ако е съвсем така, ще сравняваме е38 с последната 7-ца, където вече трябва да си върл фен на транспортьора :D

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 07 Апр 2015, 19:56

Да, ако Е65-цата е 3 пъти по-скъпа, тогава не е сравнение... аз говорех за сравнението на много яка Е38-ца срещу "няква" Е65-ца, и двете с цена 10-12к лева... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от ///M Power » 07 Апр 2015, 22:00

Понякога имам чувството, че аз съм сбъркан, аз прилична е65-ца под 16к лв.(даже не говоря за лифтираните) не мога да видя. Е38-цата е хубава, здрава и сравнително евтина за подръжка (за такъв клас кола), но дори и тя си струва определени пари, за 6000 лв мисля много рядко може да изкочи нещо прилично без големи или много забележки. По темата - аз лично бих бягал от 740д, пък от евтините още повече, ако се търси дизел, 30-ката е по оферта, но като гледам цените им ДЕ , нещо ме съмняват да дойде някоя под 500к за 8000 лв в БГ.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от doomy525 » 11 Апр 2015, 0:10

Колеги някой може ли да каже някакво мнение за BMW 757 ? Така се води в Америка и отзад на багажника така пише (може би се води 760, но отзад пише 757 :roll: ) и ще бъде вкарано в България. Нашия бензин дали е различен с техния и най-вече дали ще навреди на двигателя?
Не знам дали Е38 се води или по друг начин и се извинявам, ако е на грешното място :oops:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook