Проблем в усилвателя на 730 е65...ПОМОШ!

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 11 Мар 2009, 19:13

pironkov написа:Немога да я гледам човече зимните месеци...цялата визия се променя... иначе си минаваш през дупките със 17-ките и не ти дреме... а с 20-ките я джанта 1500лв. броя...я гума 830лв. броя :)


Е нямаш ли застраховка ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 12 Мар 2009, 9:56

pironkov написа:Немога да я гледам човече зимните месеци...цялата визия се променя... иначе си минаваш през дупките със 17-ките и не ти дреме... а с 20-ките я джанта 1500лв. броя...я гума 830лв. броя :)

Боли сърце, болииии ... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 12 Мар 2009, 10:33

Имам пълно каско...като ходих преди година към Варна и ремонтираха прохода...и рязали от асвалта и като минах със 100-тина километра и ми се пръсна едната гума + балон на другата... по късно се появи и луфт в рейката. Два месеца ме мъкнеха по сервизи на БМВ в Пловдив и София за да установят дали се е повредила от удара или просто се е повредила. БМВ пък няма ли практика за да разглобят този детаил...което значи че няма как да се разбере от какво е.
И аз попаднал в един омагьосан кръг...макарче имах и гаранция по това време и все някой трябваше да я плати 5000лв. И накрая след 2 месеца Армеец ми платиха 2 гуми и ми отказаха рейката под претекст че неможе да се установи повредата въпреки че имах протокол от КАТ. :)
Накрая ми смениха рейката от БМВ от гаранцията. :mhihi:
Така че колега не разчитай на Каска...
btw. Армеец редовно те прецакват... другата ми седмица катастрофира на морето челно със 150км. в дърво...беше 4 месеца в БМВ Бургас и накрая казаха, че спират да описват защото щетите надхвърлят застрахователната стойност и е ТОТАЛНА ЩЕТА... и накрая ни платиха 73 000 и ни върнаха 1 здрава врата и 2 седалки за 40 000лв.
Много некоректно... Така че неразчитайте на каско...шофирайте внимателно! :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 12 Мар 2009, 21:47

Мдааа, и аз съм чувал подобни неща за армеец от други източници ... Абе като цяло май май всички застрахователи подхождат така към клиенти, които са физически лица - правят се на интересни, ужас. Отношението към лизинговите компании е съвсем различно - там им е ясно, че ако чупят много номера, накрая може да изгубят фирмата като клиент заедно с всичките им превозни средства ...
Май май здраво :OT: :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 13 Мар 2009, 0:18

Ние имаме няколко луксозни автомобила и много автобуси и камиони застраховани... все тая...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 13 Мар 2009, 0:20

Днес се чух с момчетата на които оставих модула да го погледнат... :confused:
казаха че работата била прецакана и се мучат да го оправят.... :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 15 Мар 2009, 12:19

Дано да ти се размине смяната!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 27 Мар 2009, 11:29

Колеги през какво ли не минах с този модул...колко ли не пробвах и ремонт няма...няма и безопастно сработване с 2-ра ръка такъв...
2-ра ръка модул се продава по 600-700лв. Значи като се свърже от друга кола към вашата не работи както трябва...или неработат колини...или пък звука не е както трябва...все нещо има. За да се програмира един 2-ра употреба модул трябва да се препрограмира абсолютно целият автомобил..това е много рисково защото може да изгори някои друг модул при процеса или пък да не се сработи той...все пак програмирането е над 6 часа. А новият модул от БМВ който идва направен за вашата кола с 2г. гаранция е 1500лв. с ДДС като върнете вашият счупен. За 700лв. разлика примерно не си заслужава рискът да стане нещо с платката за скоростите която е в пъти по-скъпа или с някой друг модул.
Затова и реших да не рискувам и да си поръчам и аз самият НОВ модул.
Верно за едно CD това са много пари...но идва с гаранцията поне а и той комбинира и разпределя звука от цялата кола. Все пак един "Pioneer" хубав е 1500лв.

Така че не си губете времето за експерименти а си вземете НОВО.
Мен ми отне 1 месец разкарване насам и на там и 100лв. за експерименти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 01 Апр 2009, 23:34

Олееее майко! Ако знаете какво ми се случи...
Обаждат ми се от М-кар че е дошъл модула и да ми насрочат час за монтаж след 2 дни...отивам аз с един мой приател като от разговорите ни преди това ми обясниха ясно,че това идва програмирано за моят автомобил от Германия...и аз останах с впечатлението че за 1ч. ще е монтиран и вече ще съм на работа. Познайте какво стана...
Отивам аз днес в 9:30ч. сутринта в М-кар див и щастлив... взимат ми колата и сядам с един мой приател да пием по едно кафе докато стане...
Минава час...после 2-ри и ние още чакаме като постоянно ни се казва,че скоро ще стане. Стана 12ч. и решихме да отскочим до града с друг познат който ангажирахме да дойде да ни вземе, като ни бе заявено за пореден път че до час ще е готова. Връщаме се ние към 1:30ч. и познайте...още не е готова. Като ни казаха че след 10 мин ще е готова... да ама НЕ! Мина още един час... и пак нищо... по едно време идва приемчикат и казва..."заключихме колата да заспи и да видим дали ще е ок..." да и мина още един час... и пак нищо...започнах да се питам да не би да е изпаднала в някаква кома и да не могат да я събудят?!? Като вече изморени и изнервени от почти 8 часово чакане се появява към 5ч. и казва че е готова и да я пробваме. Сядаме в колата и пускам музиката...и кво да чуят ушите ми...басовете не работят...само някакви високи и пълен ужас! И ония ми вика...ето работи...само че НЕЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СРАБОТИ С УСИЛВАТЕЛЯ И ТАЗИ ФУНКЦИЯ ЗА Pro Logic 7 не работи и еквалайзера...хаха и аз избухнах в пълен смях и го попитах за това ли платих 1500лв...то е по зле! И му викам ако иска да се качим в някоя 7-ца да чуе как трябва да звучи и го наврях в на кучето газа! Абсолутно некомпетентни и некадърни хора!
Който явно нямат представа от нищо освен смяна на накладки и масло!
Неможах да повярвам че ми изгубиха цял ден за нищо...да бяха казали че ще си правят експерименти и да не вися там. Сега оставих и колата да я правят до утре...и категорично им заявих че си правят експерименти с колите на хората! Като днес имаше поне 3-ма човека който чакаха за някакви неща почти целият ден с нас.
Също така ми каза че можело да се наложи да се препрограмира целият автомобил, като седмица преди това сам ми каза че не е препоръчително да се програмира целият автомобил. Ако е така защо тогава ме набутаха 1500лв. за нов модул като можеще с 2-ра ръка да я препрограмират и да ми спестят една камара пари?!?
Направо побеснях. А ме лъгаха че тук не се програмирал само модула...а нов си идвал програмиран от там... и днес дръга песен че тук се програмирали.

Немога да повярвам че това се случва с БМВ!
Сега даже незнам какво ще я правят но знам че се осраха яко и ако трябва ще пиша на БМВ-България!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 04 Апр 2009, 22:29

pironkov написа:Немога да повярвам че това се случва с БМВ!
Сега даже незнам какво ще я правят но знам че се осраха яко и ако трябва ще пиша на БМВ-България!


Направо отивай при шефа на МКар и действай... ако не стане с него - отиваш нагоре... и така до немците... тва си е направо подигравка... :roll: аз на твое място щях да искам да ми възстановят не само колата в изряден вид, но и да ми върнат 1500лв, дето са ме набутали, щото явно "новият препрограмиран модул" нещо не си върши както трябва работата... да не говорим за нерви и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от X5 E70 » 04 Апр 2009, 22:44

pironkov написа:Олееее майко! Ако знаете какво ми се случи...
Обаждат ми се от М-кар че е дошъл модула и да ми насрочат час за монтаж след 2 дни...отивам аз с един мой приател като от разговорите ни преди това ми обясниха ясно,че това идва програмирано за моят автомобил от Германия...и аз останах с впечатлението че за 1ч. ще е монтиран и вече ще съм на работа. Познайте какво стана...
Отивам аз днес в 9:30ч. сутринта в М-кар див и щастлив... взимат ми колата и сядам с един мой приател да пием по едно кафе докато стане...
Минава час...после 2-ри и ние още чакаме като постоянно ни се казва,че скоро ще стане. Стана 12ч. и решихме да отскочим до града с друг познат който ангажирахме да дойде да ни вземе, като ни бе заявено за пореден път че до час ще е готова. Връщаме се ние към 1:30ч. и познайте...още не е готова. Като ни казаха че след 10 мин ще е готова... да ама НЕ! Мина още един час... и пак нищо... по едно време идва приемчикат и казва..."заключихме колата да заспи и да видим дали ще е ок..." да и мина още един час... и пак нищо...започнах да се питам да не би да е изпаднала в някаква кома и да не могат да я събудят?!? Като вече изморени и изнервени от почти 8 часово чакане се появява към 5ч. и казва че е готова и да я пробваме. Сядаме в колата и пускам музиката...и кво да чуят ушите ми...басовете не работят...само някакви високи и пълен ужас! И ония ми вика...ето работи...само че НЕЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СРАБОТИ С УСИЛВАТЕЛЯ И ТАЗИ ФУНКЦИЯ ЗА Pro Logic 7 не работи и еквалайзера...хаха и аз избухнах в пълен смях и го попитах за това ли платих 1500лв...то е по зле! И му викам ако иска да се качим в някоя 7-ца да чуе как трябва да звучи и го наврях в на кучето газа! Абсолутно некомпетентни и некадърни хора!
Който явно нямат представа от нищо освен смяна на накладки и масло!
Неможах да повярвам че ми изгубиха цял ден за нищо...да бяха казали че ще си правят експерименти и да не вися там. Сега оставих и колата да я правят до утре...и категорично им заявих че си правят експерименти с колите на хората! Като днес имаше поне 3-ма човека който чакаха за някакви неща почти целият ден с нас.
Също така ми каза че можело да се наложи да се препрограмира целият автомобил, като седмица преди това сам ми каза че не е препоръчително да се програмира целият автомобил. Ако е така защо тогава ме набутаха 1500лв. за нов модул като можеще с 2-ра ръка да я препрограмират и да ми спестят една камара пари?!?
Направо побеснях. А ме лъгаха че тук не се програмирал само модула...а нов си идвал програмиран от там... и днес дръга песен че тук се програмирали.

Немога да повярвам че това се случва с БМВ!
Сега даже незнам какво ще я правят но знам че се осраха яко и ако трябва ще пиша на БМВ-България!


Нали ти дадох телефона баш на човека в БМВ-България.
Кво стана? Говори ли с него?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 06 Апр 2009, 8:45

Да...говорих но не бих казал че ми помогна с нещо. Обясни ми само да си пусна жалба ако смятам че имам притенции. Говореше ми че чакали немците да пробвали да програмират онлайн CD-модула или усилвателя аз така и неразбрах. Само разбрах че некъдърниците са изтрили някакъв софтуеар. Немога да разбера как може да се учат на хората на колите...за една музика вече седмица съм без кола! И отгоре на всичко ми взимат парите. До колкото разбрах БЕЗ ДА ИСКАТ са изтрили и софтуеара на усилвателя.
А колегата от БМВ незнам дали защитава сервизите или клиентите на БМВ. Според мен беше крайно неполезен. Сега незнам кой с какво и как ще ме компенсира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 09 Апр 2009, 9:22

Здравейте...относно темата след ден-два най-после може би ще дойде краят на моите мъки! :) и ще ви кажа какво е станало... :shock:
Искам да благодаря на X5 E70 - Десислав В. за помоща! :winky:
...и на БМВ-България за пасивното съдействие... :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: Plovdiv

Мнение от koko29 » 12 Апр 2009, 16:53

Колега, пиши моля те какво е станали с автомобила ти, че ме заинтригува, все пак ти си единствения който хвърли толкова много слюнка по М Кар. И интересно защо плюеш оторизирания сервиз, а другите при които си бил и не знаеш какво са "творили" ги приемаш за професионалисти, още повече техните "творения" биха могли да доведат до описаните проблеми? Не си ли се замислял над това?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 12 Апр 2009, 16:58

koko29 написа:Колега, пиши моля те какво е станали с автомобила ти, че ме заинтригува, все пак ти си единствения който хвърли толкова много слюнка по М Кар. И интересно защо плюеш оторизирания сервиз, а другите при които си бил и не знаеш какво са "творили" ги приемаш за професионалисти, още повече техните "творения" биха могли да доведат до описаните проблеми? Не си ли се замислял над това?



Аз ще ти кажа, М кар не са сервиз за аудио техника, както предполагам, че дори и в германия да идеш пак няма да могат д ти оправят нещо специфично. Затова нещо което не разбират как се поправя да кажем някои компонент от аудио системата - просто се заменя с нов.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook