E65/Е66 - най-различни въпроси (и отговори)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 21 Апр 2012, 18:35

Мерси, Воденичаров! Точно за нещо такова говорех, но не съм забелязал такива индикации и затова попитах. Ще проверя пак.

Да не би да е само за бензиновите двигатели, защото тази е 3.0d?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от Воденичаров » 21 Апр 2012, 20:30

Не, за всички е така. Ако не ти изгасват циферблатите може да не ти загрява колата и да трябва да сминиш термостатите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 23 Апр 2012, 10:30

Всичко си е наред... таблото става черно :)

***

Друг въпрос свързан с GSM/SIM картата. 1-во в чекмеджето за телефон нямам телефон, но като сложа twin сим-картата - всичко си работи. ОБАЧЕ системата не иска да набира номера, които са записани в нормалния формат: +359*******.

На екрана ги показва като: +!359******* - слага удивителен знак и не иска да набира. Ако номера е записан като 088***** няма проблем. На Е38 всички номера са ми записани +359**** и си работи, защо на Е65 не става?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от Воденичаров » 23 Апр 2012, 13:23

Нямам представа. По-късно ще видя при мене как са и ще пиша, но съм почти сигурен че имам номера започващи с +359.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 23 Апр 2012, 14:59

Сега пробвах отново... Ако въведа номера ръчно от скритата клавиатура с "+359" - работи. Ако го набера от СИМ картата - не работи - показва го +!359. Ако в сим картата въведа номера като "00359...." пак работи.

Ще пробвам да изтрия цялата сим карта и да добавя номерата на компютъра (PC). На Е38 ги въвеждах през "слушалката" и нямам контакти в сим-картата, но сега като нямам слушалка няма как да ги въведа.

Забелязах, че като ми звъни някой (който го имам в СИМ картата) - не се изписва името, а само номера.... нещо не е наред :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Berlin/Sofia
Пол: Мъж
Кара: 760LI

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от bubi23 » 23 Апр 2012, 21:54

deank написа:Благодаря за разясненията, колеги!

Да се надявам, че ще ме возят 'комфортно' още известно време. :) Ако са от скъпите - ще се чуе след време.

Мислех, че возенето на Е38 няма равно, обаче Е65 е съвсем друго нещо - все едно не стъпва на пътя а се носи като ховъркрафт. Много съм доволен. :)



Здравей колега, мисля че са от скъпите амортисьори, аз ги сменях предните и 2та, излезе към 3,600 с работата, наистина вози супер но цената им е жестока, а да не се налага да сменяш задните там цената за един е колкото са предните 2. Това са цени в Камор Ауто. Карам 760Li от около 1 година но имам усещането че с нашите пътища ще се налага да се прави ходовата част доста често :( , дано да греша, сега имам за смяна предни носачи, цената на бройка в Камор ауто е 388лв. без ДДС.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 26 Апр 2012, 16:41

Воденичаров написа:Нямам представа. По-късно ще видя при мене как са и ще пиша, но съм почти сигурен че имам номера започващи с +359.


Не можах да се преборя с този проблем. В крайна сметка редактирах всички номера (БГ +359 го направих 0, а международните 00) и сега всичко си работи. От начало нямаше CLIP и като ми звъни някой показваше звездички (******), но звъннах в м-тел и се оказа, че са забравили една настройка - включиха я и сега си показва направо имената от телефонния указател.

Остана да разбера как се сменя ужасния 'ринг тон' на нещо по-нормално от 'цвърчене'. (Това май няма да стане, защото нямам слушалка в чекмеджето. Дали може да се смени чрез програмиране/закачане на компютър? Четох че има само 2 вида звънене, но 2рия е доста по-добре от стандартния.)

Имам чувството, че половината неща от E38 са орязани и ги няма в Е65 :(

И още един въпрос: има ли начин да се 'отключи' пускането на MP3 файлове, записани на CD? Гледах че има за по-новите модели и за по-старите 5-ци, но не видях за Е65.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от Воденичаров » 26 Апр 2012, 17:39

До колкото знам няма възможност да се смени рингтона. Аз имам слушалка в чекмеджето, но няма настройки за рингтон. С мп3 мисля, че също е невъзможно да звъни. Намаляш си силата на звънене и се примиряваш :)

Това, което мен ме дразни е, че за да намериш някой номер трябва да превъртиш целия указател с idriva. Не става като на нормален гсм да натиснеш буквичките от клавиатурата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 26 Апр 2012, 19:25

Воденичаров написа:До колкото знам няма възможност да се смени рингтона. Аз имам слушалка в чекмеджето, но няма настройки за рингтон. С мп3 мисля, че също е невъзможно да звъни. Намаляш си силата на звънене и се примиряваш :)

Това, което мен ме дразни е, че за да намериш някой номер трябва да превъртиш целия указател с idriva. Не става като на нормален гсм да натиснеш буквичките от клавиатурата.


За MP3 имах предвид да пуска МП3 песни записани на CD диск - не за ринг тон :). На Е38 може да си избираш 5-6 ринг-тона за GSM-а, което явно липсва в Е65. :(

А за бързото набиране: аз съм си запаметил най-често използваните номера на определени позиции в СИМ картата и ги набирам директно от клавиатурата (или на нормален GSM или от плъзгащата се клавиатура на колата). Примерно въвеждам "11#" и ми набира 11-тата позиция от сим картата. От 13-14 години ползвам определени позиции от СИМ-картата за определени хора и ми е много удобно.

Освен това ако телефона ти поддържа подреждане в СИМ, можеш да си наредиш най-използваните контакти от 1 до 15 (примерно) и в колата да ги набираш, когато си сортирал списъка по позиция (1,2,3). Иначе си прав за превъртането, аз затова изтрих всички които едва ли ще ползвам и ми останаха около 90 номера (от 2000), които може да ми се наложи да набера докато карам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от Воденичаров » 26 Апр 2012, 20:29

CD-то трябва да може да се прекодира да чете мп3. В упътването пише, че CD-changera, който е в таблото чете мп3, но моя е забил и още не съм го оправил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 26 Апр 2012, 20:47

Нямам cd-changer :( Днес нормалното CD устройство почна да издава едни странни тракащи звуци, но се оправи... но си чете само AUDIO-CD дискове и въпросът ми беше за него.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от Воденичаров » 26 Апр 2012, 22:20

В Бова ми казаха, че ще може да я направят да чете мп3. Мисля скоро да я оставя да ми я ъпдейтнат и да ми пуснат мп3. До колкото знам може и други работи да се правят. Аз примерно искам още дневни светлини, вдигане на огледалата като заключа колата и да ми направят войс команда на англииски, че сега е на немски.
Питай при дилара дали на твоята може да се пусне мп3-то.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 27 Апр 2012, 10:59

Воденичаров написа:Не, за всички е така. Ако не ти изгасват циферблатите може да не ти загрява колата и да трябва да сминиш термостатите.


Предполагам, че става дума за тази лента на оборотомера след 3000 оборота - това го снимах като пуснах теста на таблото, но не съм забелязвал като запаля колата да се появява. Иначе всичко става черно и изглежда наред.

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от Воденичаров » 27 Апр 2012, 17:46

Всичко трябва да стане черно след като загрее колата. Като е студена циферблатите светят оранжево както на снимката която си качил и има въпросната лента, сигурно не си обърнал внимание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Oil level sensor / Датчик за ниво масло (и други въпроси

Мнение от deank » 27 Апр 2012, 19:15

На предното стъкло имам стикер "BMW LIGHT TEST '09" - какво означава? Също на предното, но от вътрешната страна, има прозрачен стикер горе в дясно -предупредителни надписи и т.н. за airbag и са на български :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook