Какви са проблемите на BMW F10?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 8.08.2011
Пол: Мъж
Кара: 525D xDrive

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от vasil67 » 23 Фев 2015, 20:38

Да се включа и аз, макар че само от шест месеца
я имам и има няма 12 хил съм навъртял.
1. Проблем с луфт на волана, който се реши със смяна на
някакъв шарнир преди волана, който често се разбивал,
че даже му сменили и партидния номер с нов.
2. Друго беше някаква по груба работа на двигателя
при завой на ляво, което след няколко неуспешни опита
за смяна на различни неща, се оказа тампон да двигателя.
3. В процес съм на решаване на пореден проблем свързан
с бутоните за бърз достъп тия от 1 - 8.

Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от mrlargo » 23 Фев 2015, 22:28

Проблеми имах само с навигацията, изоставаше при позиционирането. В аутобавария го оправиха гаранционно - софтуерно. Като я преглеждаха за навигацията казаха, че и кормилния прът се е разбил и е за смяна, смениха го и него гаранционно.
Други проблеми няма засега. Моделът е доста солиден, доволен съм от изработката. Общо колата ми е на 38 хиляди км и точно стана на 2 години.
След 1500 км пише смяна задни накладки, след още 100000 хиляди предни. Задните се изхабяват сравнително бързо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 21.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E87, E90 LCI
Мечтае да кара: M4

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от gkostadinoff » 24 Фев 2015, 17:48

mrlargo написа:Проблеми имах само с навигацията, изоставаше при позиционирането. В аутобавария го оправиха гаранционно - софтуерно. Като я преглеждаха за навигацията казаха, че и кормилния прът се е разбил и е за смяна, смениха го и него гаранционно.
Други проблеми няма засега. Моделът е доста солиден, доволен съм от изработката. Общо колата ми е на 38 хиляди км и точно стана на 2 години.
След 1500 км пише смяна задни накладки, след още 100000 хиляди предни. Задните се изхабяват сравнително бързо.


А не трябва ли да бъде точно обратното? Задните обикновено винаги се износват една идея по-бавно от предните.. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от tihomair » 24 Фев 2015, 21:17

gkostadinoff написа:
mrlargo написа:Проблеми имах само с навигацията, изоставаше при позиционирането. В аутобавария го оправиха гаранционно - софтуерно. Като я преглеждаха за навигацията казаха, че и кормилния прът се е разбил и е за смяна, смениха го и него гаранционно.
Други проблеми няма засега. Моделът е доста солиден, доволен съм от изработката. Общо колата ми е на 38 хиляди км и точно стана на 2 години.
След 1500 км пише смяна задни накладки, след още 100000 хиляди предни. Задните се изхабяват сравнително бързо.


А не трябва ли да бъде точно обратното? Задните обикновено винаги се износват една идея по-бавно от предните.. :dunno:

Стабилизиращите програми вършат тази работа :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от mrlargo » 25 Фев 2015, 8:21

tihomair написа:
gkostadinoff написа:
mrlargo написа:След 1500 км пише смяна задни накладки, след още 100000 хиляди предни. Задните се изхабяват сравнително бързо.


А не трябва ли да бъде точно обратното? Задните обикновено винаги се износват една идея по-бавно от предните.. :dunno:

Стабилизиращите програми вършат тази работа :bang:


Абсолютно точно. Затова разликата в износването между предни и задни накладки е голяма. За информация смяната на предни накладки в АутоБавария е 500 лева, на задните 450 лева. Това включва и сензорите. Не е много евтино. В дару не съм проверявал, там би трябвало да е по-добра цената.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.03.2014
Пол: Мъж
Кара: N57D30O1
Детайли за колата: F10 530d Xdrive

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от Spark 50 » 25 Фев 2015, 10:17

За проблемите:сменен кондензатор на климатроника :shock: и карето на кормилния прът.За кола на 36000 километра мисля,че не е нормално.Сега след автомивка не работи комфортния достъп до багажника.Като исъхне след около час,два проработва.Какъв може да е проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от M-coupe » 25 Фев 2015, 13:32

vodkarulez написа:В общи линии това, което пишат производителите няма нищо общо с това, което е в крайна сметка на на практика, особено в градски условия.

Там тестват автомобилите при някакви идеални условия и идеални обстоятелства. Освен това не съм сигурен, че въпреки идеалните неща, които изброих не се послъгва малко от страна на производителя.

В крайна сметка и за моята дават градско 10, ама на практика имаме 30% покачване, при това при спокойно и балансирано шофиране. Няма проблеми обаче, +- няколко литра не могат да те откажат от покупка, нито пък ще повлияят по някакъв начин на човек, закупил вече този автомобил.

Така, че мисля, че всички bimmers някак си се съгласяват с тези лъжи и си правят кефа с колите както най-добре си знаят :)

Колега, трябва да имаш на предвид, че тестват колите при идеални условия и със възможно най-качествено гориво. Каквото не е в България. Иначе си е ясно, че послъгват малко с разхода :bchug:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10484
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от Leon » 25 Фев 2015, 16:37

"Малко" е деликатно казано :mhihi: Имайте предвид, че първите бензинови Ф10 са с мотор от Е60 реално и не можете да им сравнявате проблемите и разхода с тези от 2011г. (не съм сигурен за месеца) нататък.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от hahohi » 04 Мар 2015, 22:54

Да не отварям нова тема реших тук да пиша ...
Та въпроса ми е за смяна на веригата някой сменял ли е ..?
Нали на около 200к -250к би трябвало да се сменя или ...?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от datchko » 04 Мар 2015, 23:20

hahohi написа:Да не отварям нова тема реших тук да пиша ...
Та въпроса ми е за смяна на веригата някой сменял ли е ..?
Нали на около 200к -250к би трябвало да се сменя или ...?

Hямa oпpeдeлeн пepиoд oт вpeмe или пpoбeг зa cмянa нa вepигa. Cмeня ce, кoгaтo ce пpoявят cимптoми

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Amsterdam
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d, F10, 2010
Мечтае да кара: Bavaria 45 cruiser

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от gulemetov » 05 Мар 2015, 15:13

Включване и от мене. F10 520d карам я от нова купена нова през 2010 години един от първите произведени бройки от 520d. Имаше проблем през първите месеци с ръчната, изтощаваше акумулатора ако се остави на ръчна повече от 10 дена. Подръжката ми струва 0 евро за последните ~ 5 години (дадоха ми безплатна подръжка 5 години или 100к км :-) и 12% отстъпка). Все още съм с оригинални гуми (карам зимата със зимни гуми) вече 83к км (без ~ 12k km). Разхода на гориво ми е към 4.9л на 100км -> Подробности тук.

http://www.fuelly.com/car/bmw/520d/2010 ... tov/138312

Никакви забележки, все пак ми се струва че BMW дилърите са доста високомерни но това е лично впечатление за неща в Холандия.

Имаме в къщи и BMW 2 active tourer - там постигнах едва 8% отстъпка

http://www.fuelly.com/car/bmw/220i/2015 ... tov/326628
Последна промяна gulemetov на 05 Мар 2015, 16:08, променена общо 1 път
Изображение
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от TurboDieselComby » 05 Мар 2015, 16:04

Това 4.9 среден разход ли ти е? То вярно че е равно в Холандия ама чак 4.9

Аз съм на 6.4 среден, като имам доста градско последните месеци.

Да не си с ръчни скорости и караш много релаксиращо :-)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Amsterdam
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d, F10, 2010
Мечтае да кара: Bavaria 45 cruiser

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от gulemetov » 05 Мар 2015, 17:36

TurboDieselComby написа:Това 4.9 среден разход ли ти е? То вярно че е равно в Холандия ама чак 4.9
Аз съм на 6.4 среден, като имам доста градско последните месеци.
Да не си с ръчни скорости и караш много релаксиращо :-)

Дори имам по-нисък среден разхода но ходихме до Австрия през Германия и имам 2500км на 6 л иначе съм стигал съм до 3.9л /100км ако има попътен вятър :-) .
Изображение
Ръчни скорости, камери за скорост и тракове, магистрални скорости до 120км/ч , добри горива, добри пътища - всички цифри са точни.

Ето и цяла тема със съвети във форума относно икономично каране -> viewtopic.php?f=21&t=309892&start=105
Изображение
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от sasho1bs » 13 Мар 2015, 23:23

Колеги напоследък много ми зачести проблема със налягането в гумите.Още като я купих и ходих до София ми изписа проблем с налягането но не каза на коя гума.След като изгасих колата се оправи и след около 50 км се появи пак.Помислих че са се затоплили гумите въпреки че вън беше 5 градуса и тогава не го приех за проблем.Но тези дни ми го изписва дори във градски условия и като искам да видя налягането на гумите ми изписва че изчислява налягането и малко по късно ми изкарва налягането на задна дясна в сравнение със другите три. Предните ми са 2.8 а задните 2.9 и си светят във зелено което трябва да значи че са ок.Но когато го изписва това и вляза да видя какво стара с гумите ми изписва че изчислява и минава около минута докато ми изкара стойностите на гумите. Идеи? :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Какви са проблемите на ф10?

Мнение от mrlargo » 14 Мар 2015, 10:08

Пробвай да ги инициализираш отново. Настрой си налягането на каквото искаш (за препоръчване каквото пише на черната лепенка при шофьорската врата) и после при спряла кола със запален двигател отиди на vehicle info -> vehicle status -> reset и после тръгни и като караш след 1-2 минути ще пише TPM active и гумите ще светят зелено.
Аз си смених гумите и въпреки, че казах на идиота от Маргел, да ги направи на 2.4 предни * 2.6 задни, той ги беше направил на 3.0 * 2.95 :bang:, а вика направил съм ги на 2.4 както каза. Бързах и ги смених в събота в Маргел в the mall, не ходете там по никакъв повод освен ако не сте с Астра от 92-ра година и не ви пука!!! После тръгвайки за Пловдив на 10 км преди Ихтиман ми светна проблем във всички гуми. Оправих налягането и ги инициализирах отново и проблеми до Пловдив и обратно нямаше.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook