Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 15 Ное 2013, 20:09

tosh написа:Според мен има една истина - новото си е ново!
Че 335D е по-мощно спор няма, ама както каза колегата, при втора ръка винаги има рискове. С ново F30 5 години никви притеснения няма да имаш. Само поне ако се спреш на такова, гледай да е някое по-натокано че да не те е яд много че не си избрал E90 335D т.е. с м-пакет, 8-степенна спортна ск. кутия, регулируемо окачване и т.н. Слагаш един чип и ето ти ги 200 коня. Аз за сега ще си остана без чип щото колата си е прилично бърза в спортен режим - ей с това копче за смяна на режимите избиха рибата :twisted:


И на мен в момента мощността ми е напълно достатъчна. Даже смятам, че адаптивното окачване е по-сериозен фактор. (при 17-ки джанти по остри завои с висока скорост)

А защо само 200 коня? На предишната бях сложил пауър бокс и имаше реален ефект, но си имаше и необходимост от него (по-плавно превключваше, по-добра динамика и по-малък разход).

за 320D също имат интересно решение:
http://www.steinbauer.cc/bg/products/pa ... __3gq/b97/
от 135 на 162 kW демек към 218 коня

а освен чувствително по-високата цена на 330d, разхода на 6-така също няма как да не е по-висок.
Да 500NM са сериозна цифра, но и с пауър бокса сме пак тука.(456NM)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от tosh » 15 Ное 2013, 23:05

TurboDieselComby написа:А защо само 200 коня?

Толкова е при заводския тунинг дето го предлага дилъра.

TurboDieselComby написа:за 320D също имат интересно решение:
http://www.steinbauer.cc/bg/products/pa ... __3gq/b97/
от 135 на 162 kW демек към 218 коня

С тоя пауърбокс няма ли да отпадне гаранцията на автомобила?
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 15 Ное 2013, 23:17

На предишната ми го продадоха и монтираха официалните вносители - Порше запад. Тук не знам как е, но аз нямам и амбиции да правя нещо. От друга страна тя гаранцията е само две години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от tosh » 15 Ное 2013, 23:20

Има опция за удължена гаранция която май е добра оферта. Аз обмислям да се възползвам.
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 16 Ное 2013, 11:34

Аз по скоро няма да си удължа гаранцията.
На колко километра си вече и какви разходи на гориво постигаш? С еднакви мотори сме, но ти си и с X drive, но пък седан. Нали си с нормалния автомат?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от tosh » 16 Ное 2013, 22:03

TurboDieselComby написа:Аз по скоро няма да си удължа гаранцията.
На колко километра си вече и какви разходи на гориво постигаш? С еднакви мотори сме, но ти си и с X drive, но пък седан. Нали си с нормалния автомат?

Над 16000 км съм вече колега. Разхода да ти кажа варира щото зависи от много неща но ще дам примери:
Варна - София и обратно - 5.5/100
Варна - Шумен (само магистрала и скорост над 130км/ч) - 6.0/100
Шумен - Варна жена ми направи 4.8/100 ама със скорост 90км/ч :mhihi:
Градско 7.5 - 8.0/ 100 В събота и неделя пада щото няма движение.
С 8 степенна спортна автоматична скоростна кутия съм.
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 17 Ное 2013, 19:25

Това жените наистина карат много икономично. Мойта каза че паднала на 4.1 (Дупница Сандански), но май само камионите не я бяха изпреварвали.

А иначе аз съм на 4.8 без клима и 5.3 със - София Благоевград преди да пуснат новата част на магистралата при Диканите. Но вчера бях на 6.0 отиване и връщане (с три женски надули отоплението на седалките по целия път).

Аз съм с обикновенната автоматична. Като я поръчвах тези мили секунди по-бързо превклюване не ме изкушиха, а перата зад волана ги имах на предишната, но ги ползвах само веднъж за 94000км. Средния разход по борд компютър ми е 5.8 в момента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от tosh » 17 Ное 2013, 20:21

Ами аз мойта да ти кажа честно не съм я поръчвал, просто я имаха налична и честно казано като оборудване не бих махнал нищо и не бих добавил нищо - е, можи би хед ъп дисплей.
Перата на волана са хубаво нещо, особено при изпреварване, ама и бутона за sport mode върши добра работа. А и откакто един Шеф-механик англичанин ми разправя кви филми имал с неговата X6-ца заради перата и въобще това полуавтоматично превключване на скоростите, вече си карам само на автомат :paranoid: :wtf: - колата му почнала да си вкарва някви скорости сама, правела си каквото си иска едва ли не та дори и на автомат. От БМВ UK били направо шах - сменили един куп чаркове и накрая на него му писнало и я шътнал - даже не знае дали накрая са оправили проблема.
Петък, Събота и Неделя разход градско при изминати 102 км - 7.0 :ok: :driving:
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 17 Ное 2013, 21:36

Head up дисплея ми е важен, защото очите ми вече почват да дават фира. Още като видях циферблатите на F30 и си го заплюх.
С годините адаптацията от поглед на близо и после на далеч отнема повече време, не че съм толкова дърт колкото че съм пред монитора по цял ден.

Особено ме кефят адаптивните светлини с асистент за дългите. На предишната имах само завиващи и си беше голям плюс.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от tosh » 17 Ное 2013, 21:48

TurboDieselComby написа:Особено ме кефят адаптивните светлини с асистент за дългите. На предишната имах само завиващи и си беше голям плюс.


Ооооооо страхотни са!!! :ok:
На моменти (1 от 10 случая да речем) закъсняват но това е дреболия. Абе колата е върха!
ИзображениеИзображениеИзображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Ное 2013, 15:33

TurboDieselComby написа:
tosh написа:Според мен има една истина - новото си е ново!
Че 335D е по-мощно спор няма, ама както каза колегата, при втора ръка винаги има рискове. С ново F30 5 години никви притеснения няма да имаш. Само поне ако се спреш на такова, гледай да е някое по-натокано че да не те е яд много че не си избрал E90 335D т.е. с м-пакет, 8-степенна спортна ск. кутия, регулируемо окачване и т.н. Слагаш един чип и ето ти ги 200 коня. Аз за сега ще си остана без чип щото колата си е прилично бърза в спортен режим - ей с това копче за смяна на режимите избиха рибата :twisted:


И на мен в момента мощността ми е напълно достатъчна. Даже смятам, че адаптивното окачване е по-сериозен фактор. (при 17-ки джанти по остри завои с висока скорост)

А защо само 200 коня? На предишната бях сложил пауър бокс и имаше реален ефект, но си имаше и необходимост от него (по-плавно превключваше, по-добра динамика и по-малък разход).

за 320D също имат интересно решение:
http://www.steinbauer.cc/bg/products/pa ... __3gq/b97/
от 135 на 162 kW демек към 218 коня

а освен чувствително по-високата цена на 330d, разхода на 6-така също няма как да не е по-висок.
Да 500NM са сериозна цифра, но и с пауър бокса сме пак тука.(456NM)

Еееее, стига сега де. Ти още малко ще кажеш, че 330д е грешка на БМВ защото имало 320. :mhihi: Какво ще кажеш тогава за новото 335д? Никой да не го купува защото и то ще дава литър над 330 и два над твоята. :mhihi:
Недей така, 330-ката и в Е90 има страхотен разход спрямо вървежа на 320 Е90.
А колкото и чипове и чепове да се слагат на 320, пак си е 320 и тези 1000 кубика отгоре правят разликата тъкмо 320 да го гледа с бинокъла...към 10-на секунди, после вече му трябва телескоп. :mhihi:
За да избереш 320 пред 330, определяща е цената, затова имат и такава разлика. По-скоро в някакъв мизерен момент 330 ще се приближи до 335(втората все пак си е уникален звяр, но следвам твоята логика)отколкото 320 до 330.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 21 Ное 2013, 8:46

Е шестака си е шестак. Кой го отрича, когато става дума за вървеж и дизел.

Но аз предпочетох икономична кола с приличен вървеж и много екстри (в рамките на определен бюджет все пак). Можех да си викна и 330, но с много по-малко екстри (даже и 520d можех ама почти базова). Едно е да зареждаш 2 резервоара на месец за общо до 300лв. друго беше на предишната като не я и карах толкова много (за 5 години 94 000км само).

Предишната имаше доста екстри за времето си (S-line), та гледах почти да не ми липсват сега, а даже и да добавя някои които ги нямаше когато поръчвах предишната - като асистента за дълги, активния круизер, отопление на задните седалки и волана, хед ап дисплея, стъкления покрив.

А иначе за чиповете, то не е като пауър бокса все пак.

А ако парите не са фактор щях да съм на 335i или онзи хубавия дизелак с трите турбини (макар че не съм чул да имат идея да слагат на f3x) ;)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Ное 2013, 15:23

Ами тия три турбини са леко излишна работа при положение, че има 335д в модела. За Ф30 това е модела според мен засега. Ще върви брутално, ще има приличен разход, а с чип ще стане нещо нереално. :shock:
Чета един чужд форум и вътре от UK някакъв се възхищава от своето 335д и то много. Поръчал го сиво и на въпроса защо не е синьо Ещорил(М-пакет си е)отговаря за да се различавала от другата му - Ф10 М5. Смятайте човек, който има М5 Ф10, а се впечатлява толкова от 335д за какво ще става дума. Въртящият момент те хващал още от начало и просто не те пускал.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 21 Ное 2013, 16:26

Не видях да се предлага за БГ 335d за сега. А в Немско е само във версия X-Drive.

630NM си е брутално. Разговора започва от около 50 000 EUR обаче.

А за трите турбини ако не се лъжа М550д 740NM


Това не си е работа. Аз и сега ако не съм сам в колата и давам по рязко газ в режим спорт и на другите почват да им се размътват главите (това с 380NM само).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от taratora » 21 Ное 2013, 16:56

TurboDieselComby написа:Не видях да се предлага за БГ 335d за сега.


Предлага се. 96 500 базова цена. 335 без xDrive йок :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook