Вибрация на волана

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2014
Пол: Мъж

Вибрация на волана

Мнение от idrenski » 16 Апр 2014, 22:08

Здравейте,
при скорост 80-100 км/ч (18" с RFT) и когато не подавам газ воланът ми вибрира като при небалансирани гуми.

Ходих в Радиал-а, балансираха ги отново, но без никаква промяна. Специално ги попитах за изкривени джанти, но ми казаха че нямам.

Ако някой има предположения ще съм благодарен.

Междувременно съм си записал час в Ауто Бавария и те да се изкажат по въпроса и ако е нещо друго да си го оправят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: вибрация на волана

Мнение от stasko5 » 17 Апр 2014, 9:34

Колега първото балансиране при радиал ли е било пак? Моя съвет е иди да ти балансират другаде, преди години на е39-ката имах така проблем, и се бях върнал при същите, които ми балансираха, така и не се оправи, братовчед ми ми каза да ида при други, отидох и после се оправи, а твоите симптоми са точно на небалансирани гуми или криви дискове (да си ги изкривил не вярвам!)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2014
Пол: Мъж

Re: вибрация на волана

Мнение от idrenski » 17 Апр 2014, 11:07

Благодаря за отговора.

Преди това са били балансирани в завода мисля, защото бяха с оригиналните тежести.

Дисковете ако не са фабрично криви невиждам как джантите ще са прави пък да са изкривени дисковете.

Аз мисля първо Ауто Бавария да си я погледнат преди да ги балансирам отново.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10483
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: вибрация на волана

Мнение от Leon » 17 Апр 2014, 14:07

И аз съм преправял два пъти баланс на Радиал, от тогава като ме питат дали да балансират - казвам не и ходя другаде.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2014
Пол: Мъж

Re: вибрация на волана

Мнение от idrenski » 26 Апр 2014, 15:53

Отидох пози път в Маргел (на Симеоновско шосе) за повторен баланс.

Все пак се оказаха гуми - съвсем леко деформиран RFT на едната предна и една задна гума, но това го видяха момчетата от Маргел и ме спечелиха като клиент. Нещата сега са много по-добре.

Балансираха отново всички гуми (това струва 61,30 лв.) и размениха предна дясна със задна.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 420i Coupe

Re: вибрация на волана

Мнение от dino355 » 19 Окт 2014, 13:05

idrenski написа:Отидох пози път в Маргел (на Симеоновско шосе) за повторен баланс.

Все пак се оказаха гуми - съвсем леко деформиран RFT на едната предна и една задна гума, но това го видяха момчетата от Маргел и ме спечелиха като клиент. Нещата сега са много по-добре.

Балансираха отново всички гуми (това струва 61,30 лв.) и размениха предна дясна със задна.


В тази врьзка, Колега, да те питам за Маргел на Симеоновско шосе, тьй като ще си сменям гумите там. Притеснявам се как ще вдигнат колата на криковете, защото моята кола е отдолу цялата затворена с пластмаси и просто няма кьде да се подпре без да се изпочупи всичко. Има четири четвьртити дупки, в които очевидно трябва да се постави някаква приставка и след това да се повдига... Но аз нямам такава. Та вьпросът ми е, като си виждал вече как и с какво работят, могат ли според теб да се справят.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2014
Пол: Мъж

Re: вибрация на волана

Мнение от idrenski » 20 Окт 2014, 9:27

Колега, крика е стандартен, който повдига колата в четири точки на гредите. Трябва да провериш на място. Аз немога да преценя.
Последна промяна idrenski на 21 Окт 2014, 8:19, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: вибрация на волана

Мнение от TurboDieselComby » 20 Окт 2014, 19:59

Погледни в моята тема - "некой съображения". Точно това и аз имах като проблем. Гумаджиите ще се справят вероятно без да причинят щети. Но аз искам да си сменям когато искам комплектите и си викнах такива алуминиеви подложки. Докато дойдат си бях издялкал от твърдо дърво.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 420i Coupe

Re: вибрация на волана

Мнение от dino355 » 21 Окт 2014, 6:29

TurboDieselComby написа:Погледни в моята тема - "некой съображения". Точно това и аз имах като проблем. Гумаджиите ще се справят вероятно без да причинят щети. Но аз искам да си сменям когато искам комплектите и си викнах такива алуминиеви подложки. Докато дойдат си бях издялкал от твърдо дърво.


Да, видях нещата, които описваш. Точно за това иде реч. Да се надяваме, че ще се справят в Маргел. Тия дни ще разбера и ще пиша. Но, дай някакви данни на онлайн сайт ли, що ли, че и аз да си поръчам такива подложки... щото няма да седна да дялкам... :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: вибрация на волана

Мнение от TurboDieselComby » 21 Окт 2014, 14:40


Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook