С какви гуми карате?

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8328
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: С какви гуми карате?

Мнение от vicho » 06 Май 2024, 12:18

don_gori написа:Колеги имам 2 въпроса относно гумите за G21.
1 - за зимен комплект джанти кой размер е най-удачен - 225/45/17(най-добро ценово)


това е прекалено малка гума за този автомобил, то и 17-ската малее, но да кажем, че хората предпочитат комфорт и ги разбирам

ако търсиш заместител на 225/50/17 , най-близо е 245/45/17

don_gori написа:2 - патерица примерно 17 или 18 инча с централен отвор 66,6мм и 5х112 междуболтово разстояние ще стане ли за резервна ? Ето няколко линка
https://m.olx.bg/d/ad/pateritsa-17ka-5h ... 9rkTJ.html
https://m.olx.bg/d/ad/17-ili-18-tsolova ... 9kM4x.html


за да си сигурен, че ще стане си носи фланец 15-20мм, иначе офсета е важен и ще трябва да мериш на място :smoke: :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: С какви гуми карате?

Мнение от don_gori » 07 Май 2024, 10:30

Благодаря за отговора колега, ще ходя да меря на място резервната гума че съм с S2NH M Sport Brake и сигурно ще има някаква специфика в джантите. Като имам резултат ще пиша :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: С какви гуми карате?

Мнение от don_gori » 14 Май 2024, 18:55

Колеги включване с ъпдейт покрай резерванта гума тип "патерица". След една неприятна случка реших, че няма да се размина без такова нещо в багажника. Хубавото беше че бяхме 2 коли и моя приятел си беше оборудван как си трябва, а не като мен само с преходника за секретния болт :mhihi:
Изображение
Та намерих един човек от Димитровград, който имаше различни размери и модели за да мерим намясто. Оказа се че моите апарати са прекалено големи(особенно предните) и трябва да слагам патерица от AMG за 800лв :kuku: Спряхме се на един компромисен вариант, в който 18ката влезна на задната ос понеже там апаратите се излизат толкова и ако стане нещо с предната просто трябва да сменя джантите и да сложа патерицата отзад. Това е задния апарат, който отново се разминава на някакви милиметри от джантата :shock:
Изображение
Резервната гума е от Mercedes , ако някой се интересува това е серийния номер - A1644000002 и размера на самата гума.
Изображение
Така седи на колата и какво място заема в багажника, остава сега един калъф да й взема и този проблем съм го решил.
Изображение Изображение


След тези проби започнах да се чудя дали ще успее да влезне нормална 17-ка в моята кола :roll: Търся си зимен комплект джанти, но искам да са на 17 инча, колата е със сините апарати и тази екстра по VIN S2NH M Sport Brake, има ли някой който е виждал дали влиза джанта 17ка на тези апарати ?
Поздрави !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8328
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: С какви гуми карате?

Мнение от vicho » 14 Май 2024, 23:15

и после като чуя някой да ми казва "ама аз имам пътна помощ 24 часа", "ама тя е на 5 минути от всяко място в бг", "ама то, ако е имало да става"

ай сикана

карам си 5-та джанта по размер 19-ска в багажника и след това залагам на късмета, пътната помощ и уя-ми-янко

Изображение

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 11.06.2020

Re: С какви гуми карате?

Мнение от nxn » 15 Май 2024, 22:33

Онзи ден спуках гума, нямам резервна, тези не са рънфлат, свалих я, сложих от гумените винтове от китай, които споменахме по-рано в темата, с компресора напомпах и ме закара до гумаджийнцата на 150км. По-удобно от резервна, за мен поне, като се замисля, че за 12г шофиране съм пукал два пъти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: С какви гуми карате?

Мнение от don_gori » 16 Май 2024, 12:03

Колеги аз пак да попитам, че съм пред купуване на зимен комплект джанти. Със сините апарати съм (като екстра от вин пише това S2NH M Sport Brake) и искам да сложа 17ки джанти, на табелката на вратата пише и за 17 инча данни за гумите. Ще влезнат ли в тези апарати , понеже като мерихме патериците и на 17ката апарата опираше и по дължина и по широчина, може би при нормалните джанти няма да има този проблем :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10478
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Leon » 16 Май 2024, 15:28

Патерицата ляга много близо до апарата, защото е тънка и няма офсет. Нормална джанта може и да стане, щом пише на вратата. При F30 тези спирачки са с 18'' нагоре.
Never mistake motion for action...

Предишна

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook