Car care - tips&tricks

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 17.01.2002

Re: TurtleWax

Мнение от ///MPowered » 07 Авг 2003, 13:46

Cult Society написа:от зелената - която си е за пастиране - по-добър ефект не съм постигал с никой друг продукт - и се работи особено лесно с него.


от зелената паста и аз съм доволен - въпреки че има какво още да се желае ... но от течните пасти на TurtleWax хич не съм доволен

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 07 Авг 2003, 14:03

Напазарувах си шампоан Mafra за 3.90 обаче... Още не съм го тествал, защото вали :) Купих си и няква гюдерийка, която май е за миене на съдове ама ще видим :) А ръкавица от овча кожа къде да си намеря??? А и как се дозира Мафрата? Кажете някоя друга тънкост, че нямам търпение да пробвам :) С какъв препарат да измия малко зелена боя от бронята, че закачих една ограда като маневрирах из Борисовата Градина :(
Изображение
Изображение

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 07 Авг 2003, 19:58

Гледай сега,при МА-ФРА шампоана до 4 капачки не прави никаква пяна но от 5-6 нагоре е идеално,аз обаче слагам 10 :twisted: Обичам като я сапунисам да не и виждам цвета от пяна :D :twisted:

П.С.Иво,шампоана е зелен и мирише на ябълка нали :?: :P
П.П.С.Не ги слушайте тея по шампоаните дето пишат че 2-3 капачки шампоан са достатъчни за 10 литра вода :x :evil: -рекламен трик :wink:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 08 Авг 2003, 12:17

Кой ще ми препоръча боя за пластмасите отвънка и някакъв пластификатор? :) Харесах си някаква черна SONAX, но не знам дали е добре, а такива пластификатори в Mr. Bricolage не видях, а и не разбирам :) И след това трябва ли да изшуркам старата боя или може направо отгоре :) Мерси :)
Изображение
Изображение

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 08 Авг 2003, 13:55

Боя ли те интересува или препарат за възвръщане на цвета на броните :?:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 08 Авг 2003, 14:32

Еми не знам точно и аз какво ми трябва май, но понеже са издрани леко тук там и не се чисти с нищо искам да ги изпръскам целите с нещо и задните и предните пласматерии. Какво ще ме посъветваш? М/у другото исках да питам КИТ може ли да се нанася на пластмаса??? Понеже престилката отзад е малко очукана ниско долу и се забелязват вдлъбнитини, които не изглеждат много приятно с какво мога да ги заравня и после да пръскам или боядисвам. Много съм бос на тая тема :)
Изображение
Изображение

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 11 Авг 2003, 10:38

За китовете и боядисването не мога да ти кажа,не разбирам,питай bawareca.
Ако имаш леко издрани брони,добре можеш да закриеш драскотините като първо изшкуркаш издраното със шкурка (Р30 е добре)и после запълваш издраното с маслен пастел :idea: (какъвто ти е цвета на бронята).
А пък ако искаш да си освежиш цвета на броните има много такива препарати-Аз имам Black Chrome на Turtle Wax но не съм доволен от него защото не хваща добре на гладки брони каквито са на Е34 и стават петна,обаче при по грапави е невероятно сполучлив :idea:

Има и друг вариант за опресняване на цвета им-със силикон за табло-ефекта е много добър но трае прекалено кратко,няма и едно измиване

Ако мога да съм полезен с още нещо-питай :arrow:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 11 Авг 2003, 10:57

Да :) Откъде да си намеря ръкавица от овча кожа :)
Изображение
Изображение

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 11 Авг 2003, 11:00

Не знам,той 3С в Щатите си е намерил ма немога да ти кажа дали се продават в България :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 11 Авг 2003, 18:41

Иво написа:Да :) Откъде да си намеря ръкавица от овча кожа :)


Иво,

Нямам напредстава от къде може да си намериш в БГ ръкавица (11г. не съм бил там) но ми е малко чудно как може да ги няма и да не са толкова разпространени като се има в предвид че не е толкова трудно нещо да се произведе и направи. Това ме довежда до мисълта че някои от вас dudes може да отвори малък бизнес там в БГ ......и то около Гboргbовден, t.e. например като я гледам на размер тази ръкавица изглежда че от една овца ще излезнат сигурно около 20 бр. та и повече ръкавици ... ( слагат се по 10$ броиката и.т.н. $$$$$$$$$$$$$ :D ).
Anyway кото си дойда ще ви взема за там, м/ду другото ей сега щракнах една снимка (малко е тъмна щото е в гаража и забравих да щракна лампата :oops: ), та да видите какво представлява и ако не може там да се намери то можете да се опитате да си я направите сами :idea: .



ПС: btw ето един линк до ръкавиците от Гриотс гаража:
http://www.griotsgarage.com/catalog.jsp?SKU=10222



later
Последна промяна 3C на 11 Авг 2003, 18:51, променена общо 1 път

Sooooo many times
Аватар
Мнения: 2750
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Майна сити

Мнение от pAbLo » 11 Авг 2003, 18:45

3C и аз се замислих за некъв Импорт експорт ама 10долара за това :nono: БИРНИЦИИИИ :!: :!: Немога да и хвана точно модела but anyway този красавец отдолу го хванах веднага :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 11 Авг 2003, 18:56

pAbLo написа:3C и аз се замислих за некъв Импорт експорт ама 10долара за това :nono: БИРНИЦИИИИ :!: :!: Немога да и хвана точно модела but anyway този красавец отдолу го хванах веднага :lol:



pAblo,

хехе ..... нямах напредстава по колко $ да я напиша :lol:, тука са по $12-$15 .... та си викам за там стандарта в БГ сигурно ще е добре за $10 хехе :D ........е "СЕА" аз ви казвам идеята а вие си преценяваите по колко и как :D

Предишна

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook