Подгряване на течноста за чистачките

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 696
Регистриран на: 26.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E87 120d
Мечтае да кара: x6

Мнение от Veson » 14 Яну 2009, 21:30

Отпред нямам проблеми, но отзад ми замръзва точно накрая където трябва да пръска... само бръмчи моторчето и не пръска. Може би в задното казанче трябва по-концентрирана течност

:lol: за комбитата става въпрос
stay tuned
Изображение


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 14 Яну 2009, 23:50

baga написа:
Glamav написа:Аз така да се каже установих чрез експерименти две неща.
Първо, ОМВ течността се отделя от водата с която е разредена при по високи скорости, при 140 няма грижи, като стигнеш 190 след чистачката остава скреж по джама, това на -6 градуса.
Второ, със същата течност, при 190 ми замръзва пръскачката от шофьорската страна, после като намаля и почва да поръска след 2-3 минути.

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Бате, да си беше взел високоскоростна течност за чистачките! Тая сигурно е до 140км/ч :mhihi: :mhihi:

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Леле майчице чета и немога да повярвам.
Гламав спри с тея опити че ще вземеш да си изхабиш водата и после само разтвора на ОМВ ще остане и после трябва да режеш казанчето за да го вадиш. Ох от смях ще падна от стола.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Мнение от BMDrago » 15 Яну 2009, 3:16

Яяяяя,тука е весело :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 15 Яну 2009, 9:47

Е не съм ходил да карам специално за експеримента, просто се мотах извънградско и това са наблюденията ми. Ако някой не вярва го качвам на кошницата и му връчвам лоста за чистачките. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Мнение от kiko™ » 15 Яну 2009, 12:26

Само не можах да разбера как така заключи че при восока скорост течността за чистачки се отделя от водата с която е разредена :shock: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 15 Яну 2009, 12:56

Много елементарно.
При скорости под 160-170 чистачките си чистят, мият, и т.н. няма следа всичко е перфектно.
При по висока скорост, като мине чистачката след нея остава скреж по джама.

Очевидно при -6 навън + скоростта на вятъра = много под -6, да речем - 20 или по ниска температура.
Ако не бяхте заети с великите си коментари, и хилене, а помислите малко, ще се сетите че на всички по яки сайтове за прогнози за времето има така наречения windchill.
Но да прави сте, защо да мислим като караме БМВ. О не, нека помислим малко.
Седя си аз навън и е -5 а на мен неми пука, времето е супер яко, а пък онзи ден, духаше един вятър та ми еба майката, беше -5 ама всъшност от вятъра се усещаше -15. Елемтарно. Повече молекули въздух отнемат топлината от ръцете и лицето. (справка, учебника по физика за 7 клас)
Какво би станало при -40 градуса на течност за -20, отговора, водните молекули замръзват. Точка. Факт. Скед като от шибания ми преден джам, течността се забърсва от чистачките но остава скреж - извода е че температурата е била малко под замръзването на течността която е горе-долу 3 литра течност и 2,3 литра вода, което според надписите на ОМВ тубичката е горе долу 1:1 което си е -21 градуса.
Въобще да ви еба в разбирачите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 16.10.2008
Местоположение: София
Кара: BMW E39, 520i 1997
Мечтае да кара: Mercedes CLS 63 AMG

Мнение от buller » 15 Яну 2009, 13:24

Glamav написа:...

Тогава си купи зимна течност за самолети - няма да замръзне при -50 и при скорост 900 км/ч. :mhihi:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Мнение от Dimitroff » 15 Яну 2009, 13:48

Glamav написа:Много елементарно.
При скорости под 160-170 чистачките си чистят, мият, и т.н. няма следа всичко е перфектно.
При по висока скорост, като мине чистачката след нея остава скреж по джама.

Очевидно при -6 навън + скоростта на вятъра = много под -6, да речем - 20 или по ниска температура.
Ако не бяхте заети с великите си коментари, и хилене, а помислите малко, ще се сетите че на всички по яки сайтове за прогнози за времето има така наречения windchill.
Но да прави сте, защо да мислим като караме БМВ. О не, нека помислим малко.
Седя си аз навън и е -5 а на мен неми пука, времето е супер яко, а пък онзи ден, духаше един вятър та ми еба майката, беше -5 ама всъшност от вятъра се усещаше -15. Елемтарно. Повече молекули въздух отнемат топлината от ръцете и лицето. (справка, учебника по физика за 7 клас)
Какво би станало при -40 градуса на течност за -20, отговора, водните молекули замръзват. Точка. Факт. Скед като от шибания ми преден джам, течността се забърсва от чистачките но остава скреж - извода е че температурата е била малко под замръзването на течността която е горе-долу 3 литра течност и 2,3 литра вода, което според надписите на ОМВ тубичката е горе долу 1:1 което си е -21 градуса.
Въобще да ви еба в разбирачите.


Каза ли Ви го сега?
Разбрахте ли, а?!
Браво Glamav - нищичко не им спести! :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 15 Яну 2009, 13:48

Glamav написа:Много елементарно.
При скорости под 160-170 чистачките си чистят, мият, и т.н. няма следа всичко е перфектно.
При по висока скорост, като мине чистачката след нея остава скреж по джама.

Очевидно при -6 навън + скоростта на вятъра = много под -6, да речем - 20 или по ниска температура.
Ако не бяхте заети с великите си коментари, и хилене, а помислите малко, ще се сетите че на всички по яки сайтове за прогнози за времето има така наречения windchill.
Но да прави сте, защо да мислим като караме БМВ. О не, нека помислим малко.
Седя си аз навън и е -5 а на мен неми пука, времето е супер яко, а пък онзи ден, духаше един вятър та ми еба майката, беше -5 ама всъшност от вятъра се усещаше -15. Елемтарно. Повече молекули въздух отнемат топлината от ръцете и лицето. (справка, учебника по физика за 7 клас)
Какво би станало при -40 градуса на течност за -20, отговора, водните молекули замръзват. Точка. Факт. Скед като от шибания ми преден джам, течността се забърсва от чистачките но остава скреж - извода е че температурата е била малко под замръзването на течността която е горе-долу 3 литра течност и 2,3 литра вода, което според надписите на ОМВ тубичката е горе долу 1:1 което си е -21 градуса.
Въобще да ви еба в разбирачите.


Аз явно съм с някаква мега специална течност на ОМВ, щом не ми се е случвало такова нещо с висока скорост :mhihi:
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 15 Яну 2009, 14:13

Мненията са изтрити от WALL
Последна промяна WALL на 29 Юли 2009, 22:00, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 15 Яну 2009, 14:59

Ми аз знам че съм прав, ама излиза че съм пълен тъпанар, защото някой си го мързи да помисли. Майтапа си е майтап, но понякога дотяга като някой се ебава защото така му е по интересно.


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 15 Яну 2009, 15:12

Не братле просто това е ясно като земното притегляне. Има го и всички знаят за него. А ти що го коментираш незнам. Ако постояно си над 170 слагай спирт зимно време или си инсталирай подгрев.
Иначе проблема не ти е толкова сериозен само коментара .
И внимавай че течноста е скъпа и непръскай много много.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Мнение от kiko™ » 15 Яну 2009, 15:43

Колега ти веднага с убидите почна :roll: Тия размисли и страсти можеше да ги направиш преди да напишеш че от високата скорост течността за чистачки се отделяла от водата което е пълна глупост, по добре си виж старите постове, засрами се, отколкото да се правиш на остроумен и да цитираш учебници от 7-ми клас!
Извинявай но не се сдържах!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 15 Яну 2009, 17:01

Абе вие наистина сте като малките деца. Айде сега глутницата да изяде единака. Така излиза май работата.
Ако това мнение:
"Ако постояно си над 170 слагай спирт зимно време или си инсталирай подгрев. "
Беше пуснато малко по нагоре, щеше да е прекрасно. Обаче 5 човека се намерихте да ми обяснявате колко съм смотан и защо така, и за високоскоростните течности за чистачки и т.н.
Мерси на колегата "ludia" , никога не съм се замислял че спирта може да е по добре от течност която се продава в магазина, при тва не нещо за 2 лева в крайна сметка. Колко спирт, и какъв най вече ? То е ясно че ще мирише на джибри :)
А може ли да се меша вода със спирт и течност за да не смърди само на пърцуца ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 15 Яну 2009, 17:16

Между другото ОМВ зимната течност я има в два варианта от 1 литър - -70 градуса и -30 градуса (6 и 5 лева съответно). Да не си объркал и да си разредил тази от -30 :confused:
Аз съм доволен и нямам такива наблюдения и при -10 гледам да не карам с 190 щото както замръзва течността за чистачки така замръзва и водата по асфалта ;)
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook