Подгряване на течноста за чистачките

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Мнение от vavilon » 16 Яну 2009, 9:18

Glamav написа:Абе вие наистина сте като малките деца. Айде сега глутницата да изяде единака. Така излиза май работата.
Ако това мнение:
"Ако постояно си над 170 слагай спирт зимно време или си инсталирай подгрев. "
Беше пуснато малко по нагоре, щеше да е прекрасно. Обаче 5 човека се намерихте да ми обяснявате колко съм смотан и защо така, и за високоскоростните течности за чистачки и т.н.
Мерси на колегата "ludia" , никога не съм се замислял че спирта може да е по добре от течност която се продава в магазина, при тва не нещо за 2 лева в крайна сметка. Колко спирт, и какъв най вече ? То е ясно че ще мирише на джибри :)
А може ли да се меша вода със спирт и течност за да не смърди само на пърцуца ?


Може, може и ракийка да слагаш без краставичките разбира се (майтап :) )... Бях чел нееде по форума, че и парфюми слагат :D Само лавандулов спирт не взимай, че кофти си вони.
Пример с мен. Предеи да скове зимичката бях с лятна течност. И кво са да я хвърля ли (4.5л.)? Бухнах 3 шишенца силицилов спирт и си я прокарах през пръскалките.
п.п. В твовя случай слагай течност с по голям (-). И внимавай по заледените пътища че онзи ден се бухнах с 50км в една канавака без много поражения, ама се случи :( .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 22.11.2007
Местоположение: Варна

Мнение от BMW_TO » 16 Яну 2009, 10:04

Брейййй тука само професори бе ! Уважавам мнението на всички но ще си дам и моите препоръки : първо - не слагайте спирт защото разяжда оплътненията ! второ - дори да ни са подгряващи пръскалките нормално е да замръзне течността по маркучите ако не читава ! и трето - купувайте си маркова течност и не я разреждайте ако искате да не ви замръзва, на другите може да пише какво ли не, например че е за -100 но истината е че е вода / аз съм продавал такива продукти и знам за какво става въпрос / !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 16 Яну 2009, 10:06

Добре де, коя е марковата ?
Коя е Течността ?

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Мнение от Dimitroff » 16 Яну 2009, 10:27

Glamav написа:Добре де, коя е марковата ?
Коя е Течността ?


За лятото - на Сонах (имаше ги по бензиностанцийте на Петрол)-много съм доволен-особено като попаднеш на рояк комари или мушички и другите течности само мажат ли мажат, а със Сонкас-а пръскам...изчаквам 10 сек и задържам да отмие всичко!...зимата вземам от лукойл едни туби...то май и в ОМВ ги има и не пипам нищо-направо наливам (с нищо не разлеждам)-нямам проблеми...ама и не си правя експерименти да пердаша със 190 като знам, че навън е -10...та затова се чудя ти с какъв акъл??

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 16 Яну 2009, 11:25

първо- честито ми 800-то мнение.

аз карам с шел- концентрирана течност, без разреждане. не съм особено доволен. на мен ми е замръзвала и дори на едно място по предния джам, а пише, че издържала до -20!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 16 Яну 2009, 11:33

Без акъл, като има място и къде, си карам бързичко. Лоши навици един вид.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 22.11.2007
Местоположение: Варна

Мнение от BMW_TO » 16 Яну 2009, 13:47

Напълно подкрепям Dimitroff - Сонакс наистина е много добра и добре ароматизирана и лятната и зимната. Малко по скъпичка мисля че я плащам към 5лв. но надеждна ! Имая по Лукойл и Петрол ! Не правя реклама нито на течността нито на бензиностанциите но ако искате я пробвайте !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Мнение от vavilon » 16 Яну 2009, 14:27

BMW_TO написа:Напълно подкрепям Dimitroff - Сонакс наистина е много добра и добре ароматизирана и лятната и зимната. Малко по скъпичка мисля че я плащам към 5лв. но надеждна ! Имая по Лукойл и Петрол ! Не правя реклама нито на течността нито на бензиностанциите но ако искате я пробвайте !


Наистина ще пробваме, ама 1-во да свърши тая кофа дето я налях от ОМВ (-20) те тея Бембета по 5 л. събират няма свършване :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 16 Яну 2009, 15:45

Аз пълня на ОМВ с течността - малко е множко за 2 или там 3 литра колкото е - 15лв., ама нямам оплаквания.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 28.11.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re:

Мнение от valery » 21 Дек 2009, 10:53

Знам че темата е стара, но:
Очевидно при -6 навън + скоростта на вятъра = много под -6, да речем - 20 или по ниска температура.
Ако не бяхте заети с великите си коментари, и хилене, а помислите малко, ще се сетите че на всички по яки сайтове за прогнози за времето има така наречения windchill.


това не е "Физика", а антифизика и просто е невъзможно, сега остава някой да каже, че не съм прав (при все, че не смятам да разбирам много, много, но все пак е хубаво да знаеш какво се случва около теб, как така слънцето залязва и изгрява и т.н.)


Ако все пак се установи, че подгряването на пръскалките е изгоряло, някой знае ли в какво се състои смяната/ремонта и какво би коствал?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от zmeyan » 21 Дек 2009, 21:06

Moже да е малко тъпо, ама все пак да попитам - не може ли да сложа сол във водата? Ще свали точката на замръзване на водата и пак ще си пръска... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от marto853. » 21 Дек 2009, 21:15

Може ама ще ти побелява и прозореца. :idea: :mhihi:
новият ми номер: 0877787835

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от vavilon » 21 Дек 2009, 22:12

А ако сложиш и малко йод ще хване и тен стъклото ти'. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 654
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: Сливен,Гърция(Kos island)
Кара: 320Д(M47TUD20)

Re:

Мнение от Face » 21 Дек 2009, 23:17

Dimitroff написа:
Glamav написа:Добре де, коя е марковата ?
Коя е Течността ?


За лятото - на Сонах (имаше ги по бензиностанцийте на Петрол)-много съм доволен-особено като попаднеш на рояк комари или мушички и другите течности само мажат ли мажат, а със Сонкас-а пръскам...изчаквам 10 сек и задържам да отмие всичко!...зимата вземам от лукойл едни туби...то май и в ОМВ ги има и не пипам нищо-направо наливам (с нищо не разлеждам)-нямам проблеми...ама и не си правя експерименти да пердаша със 190 като знам, че навън е -10...та затова се чудя ти с какъв акъл??

И аз съм много доволен от тези туби на Лукойл,държат ги на едни стилажи отпред.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от ceno83 » 22 Дек 2009, 9:57

Страхотнo. Рядко се среща такава весела за четене тема ;) Шегувам се разбира се. Важното е , че е разискан и решен страхотният проблем а именно замръзването на течността за чистачките при 190км/ч при -10 градуса навън. Наистина безумно за нормални хора но факт. Забавлявам се искрено ! :)
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook