таралеж или крайното стъпало на вентилатора

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от oci » 12 Авг 2014, 15:48

grozdan1995 написа:Пичове при мен тръгва да духа като размърдам буксата ??? дали се мести несщо в таралежа или просто връзката с кабелите не е наред ??? :dunno: :roll:

Кабелите, откачи буксата и и стегни малко пинчета, те са цилиндрични просто с една отвертка ги натисни странично така, че да им направим по-малък диаметъра и като я щракнеш да влиза тегаво.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 9.08.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е46 318 CI
Мечтае да кара: танк у парламенто

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от Strike » 12 Авг 2014, 19:16

Привет колеги,
Използам темата да попитам и аз нещо свързано с този таралеж.
От няколко дни от вентилатора издава странен шум , който наподобява затормозяване на перката , но иначе си духа .
Това се получава веднага след запалване на двигателя и след около минута изчезва това е при спрян климатроник , пуснат ли е климатроника този шум го няма . Шума се появи след смяна на филтъра на купето . Според вас възможно ли е да се е получило нещо при смяната на филтъра(примерно не добре закрепен) или е шум от отиваш си таралеж

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 27.07.2013
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: е92,е46
Мечтае да кара: Hp4
Детайли за колата: M suspension

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от grozdan1995 » 14 Авг 2014, 11:46

oci написа:
grozdan1995 написа:Пичове при мен тръгва да духа като размърдам буксата ??? дали се мести несщо в таралежа или просто връзката с кабелите не е наред ??? :dunno: :roll:

Кабелите, откачи буксата и и стегни малко пинчета, те са цилиндрични просто с една отвертка ги натисни странично така, че да им направим по-малък диаметъра и като я щракнеш да влиза тегаво.

Направих нещо подобно и резултата е студ в колата . Мерси за съветите този форум е доста полезен благодарение на точни пичове...
Над смълчаните полета дрифтят малки пишлемета

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от metodi80 » 14 Авг 2014, 20:02

Strike написа:Привет колеги,
Използам темата да попитам и аз нещо свързано с този таралеж.
От няколко дни от вентилатора издава странен шум , който наподобява затормозяване на перката , но иначе си духа .
Това се получава веднага след запалване на двигателя и след около минута изчезва това е при спрян климатроник , пуснат ли е климатроника този шум го няма . Шума се появи след смяна на филтъра на купето . Според вас възможно ли е да се е получило нещо при смяната на филтъра(примерно не добре закрепен) или е шум от отиваш си таралеж


Филтъра няма как да го поставиш неправилно ... възможно е да има механичен проблем във вентилатора , а също е възможно ако таралежа не работи добре , да не управлява вентилатора нормално (да се чува особен шум при работа на мотора) .... Тествай го с друг таралеж ....

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 16.03.2014
Пол: Мъж
Кара: 320D Facelift

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от foxo » 20 Авг 2014, 21:57

При мен левите две духалки, духат студено, а десните топло, при избран от климатроника режим на обдухване само напред.А ако пусна и обдухване, на преден прозорец почва да духа горещо, на предния прозорец, а на предните духалки нормално студено!Това не го прави винаги,един ден си работи нормално,а друг смесва въздуха.Колата ми я продадоха с фактура за сменен таралеж.Изобщо, в него ли е проблема?Благодаря предварително на отзовалите се!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D с ремап :)
Мечтае да кара: Цял живот с ремап :)

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от tcetzo » 21 Авг 2014, 5:41

Същият проблем при мен се оказа от самото управление на климатроника. Ако имаш познат с е46 ги за вътре те за проба преди да вземеш друго, но вероятно това е проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от oci » 21 Авг 2014, 14:47

foxo написа:При мен левите две духалки, духат студено, а десните топло, при избран от климатроника режим на обдухване само напред.А ако пусна и обдухване, на преден прозорец почва да духа горещо, на предния прозорец, а на предните духалки нормално студено!Това не го прави винаги,един ден си работи нормално,а друг смесва въздуха.Колата ми я продадоха с фактура за сменен таралеж.Изобщо, в него ли е проблема?Благодаря предварително на отзовалите се!

Ел. клапана и да се провери количеството на фреона, не е от таралежа на 100 процента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от BMW_1914 » 21 Авг 2014, 21:16

oci написа:
foxo написа:При мен левите две духалки, духат студено, а десните топло, при избран от климатроника режим на обдухване само напред.А ако пусна и обдухване, на преден прозорец почва да духа горещо, на предния прозорец, а на предните духалки нормално студено!Това не го прави винаги,един ден си работи нормално,а друг смесва въздуха.Колата ми я продадоха с фактура за сменен таралеж.Изобщо, в него ли е проблема?Благодаря предварително на отзовалите се!

Ел. клапана и да се провери количеството на фреона, не е от таралежа на 100 процента.


При мен бяха същите симптоми и след смяна на ел. клапана всичко е както трябва.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 16.03.2014
Пол: Мъж
Кара: 320D Facelift

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от foxo » 24 Авг 2014, 9:15

BMW_1914 написа:
oci написа:
foxo написа:При мен левите две духалки, духат студено, а десните топло, при избран от климатроника режим на обдухване само напред.А ако пусна и обдухване, на преден прозорец почва да духа горещо, на предния прозорец, а на предните духалки нормално студено!Това не го прави винаги,един ден си работи нормално,а друг смесва въздуха.Колата ми я продадоха с фактура за сменен таралеж.Изобщо, в него ли е проблема?Благодаря предварително на отзовалите се!

Ел. клапана и да се провери количеството на фреона, не е от таралежа на 100 процента.


При мен бяха същите симптоми и след смяна на ел. клапана всичко е както трябва.

А може ли малко повече инфо за този клапан?Къде се намира?Колко струва нов, съоветно и втора ръка?Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от milas_7777 » 03 Сеп 2014, 16:18

Колеги имам следния проблем с климатика! пускам климатика да духа студено, от начало много приятно си духа но след 30-40 мин. спира въобще не духа от никъде се едно съм го спрял изцяло.След това спирам само климатика и отново почва да духа с същата сила но духа външния въздух. Немога да разбера какво му има??? Дали е от таралежа??? (колата е e46 320d)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от oci » 03 Сеп 2014, 20:51

milas_7777 написа:Колеги имам следния проблем с климатика! пускам климатика да духа студено, от начало много приятно си духа но след 30-40 мин. спира въобще не духа от никъде се едно съм го спрял изцяло.След това спирам само климатика и отново почва да духа с същата сила но духа външния въздух. Немога да разбера какво му има??? Дали е от таралежа??? (колата е e46 320d)


Не е таралежа този път датчика на изпарителя е замръзва ти и затова като спреш само снежинката, т.е компресора се размразява и ако загледаш под колата ще видиш локва вода, и така до следващото замръзване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 31.01.2008
Кара: e46 318i

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от bruce.mclaren » 09 Ное 2014, 23:17

напоследък се случва, понякога да не мога да спра топлото. карал съм на парно, после решавам да го спра и не става. сложил съм го да духа на 3-та степен на студено (беь климатик), а продължава да вкарва топъл въздух.
колата не загрява, стрелката е на 12 часа. какъв може да е проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6214
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от zvetiko » 10 Ное 2014, 8:49

bruce.mclaren написа:напоследък се случва, понякога да не мога да спра топлото. карал съм на парно, после решавам да го спра и не става. сложил съм го да духа на 3-та степен на студено (беь климатик), а продължава да вкарва топъл въздух.
колата не загрява, стрелката е на 12 часа. какъв може да е проблема?


Колега, не затваря клапана, с който се пуска и спира антифриза към радиатора за отопление. Причината може да е електрическа, електронна или механична. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от E.Alexandrov » 27 Ное 2014, 19:34

Колеги, днеска при външна температура около 0 градуса запалих колата да се разходя и забелязах, че вентилатора съвсем не тръгва да духа. Проверих бушоните, здрави са. Разцъках настройките на вентилатора - не тръгва хич. Вчера работеше нормално и не е давал симптоми като менене на скорост ,изключване или работа на пълни обороти. Предполагам му е дошло времето.
Дайте направо съвет откъде да си взема нов таралеж и има ли значение производителя :roll:
Да го сменям докато е време ,че след седмица ще вали сняг и искам да съм готов за приключения :mrgreen: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от metodi80 » 27 Ное 2014, 23:14

E.Alexandrov написа:Колеги, днеска при външна температура около 0 градуса запалих колата да се разходя и забелязах, че вентилатора съвсем не тръгва да духа. Проверих бушоните, здрави са. Разцъках настройките на вентилатора - не тръгва хич. Вчера работеше нормално и не е давал симптоми като менене на скорост ,изключване или работа на пълни обороти. Предполагам му е дошло времето.
Дайте направо съвет откъде да си взема нов таралеж и има ли значение производителя :roll:
Да го сменям докато е време ,че след седмица ще вали сняг и искам да съм готов за приключения :mrgreen: :driving:


Не взимай нов , а си оправи твоя (ако приемаш съвет) , новите не са мал ..... Или ако искаш пробвай с нов , както доста колеги , които ми се обаждат да ремонтират стария , понеже новия е сдал багажа след 2 месеца експлоатация ! Оригиналните таралежи са по -качествени и по -читаво измислени от новите вариянти ...... след ремонт си служат доволно години наред , има доста писано във форума по този въпрос ...

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook