E46 M3 2004 проблем с тракцията...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.02.2005

E46 M3 2004 проблем с тракцията...

Мнение от punkara » 10 Фев 2005, 0:42

Става въпрос за Е46 М3 (343kc) от 2004г. при ускорение задницата почва да играе и губи контрол при най-лекото завъртане на волана. гумите са в перфектно състояние, окачването също.
на мен ми се струва че, идва от няква малфункция на електронният блок контролиращ шпеер-а.
ако някой има идея нека споделя,
благодаря предварително.
пънкара
AE86 300kc/MA61 200kc/AE92 120kc

UFO Pilot
Аватар
Мнения: 2752
Регистриран на: 2.08.2004
Местоположение: In a galaxy far, far away...
Пол: Мъж

Мнение от Azrail » 10 Фев 2005, 1:03

Хехе...
Виж първо дали ти е включен Тракшън контрола, ако ти свети - ясно значи от къде е проблема...
Ако ли пък е включен, но проблемът остава - значи тогава или я някоя букса се е разкачила, я е изгоряло нещо... На сервиз ще трябва да се ходи :lol:
MORE BEER!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.02.2005

Мнение от punkara » 10 Фев 2005, 1:11

Azrail написа:Хехе...
Виж първо дали ти е включен Тракшън контрола, ако ти свети - ясно значи от къде е проблема...
Ако ли пък е включен, но проблемът остава - значи тогава или я някоя букса се е разкачила, я е изгоряло нещо... На сервиз ще трябва да се ходи :lol:

абе цял ден съм правил проби, на планинско, на магистрала, то си е напражо опасно да се кара така! Явно ще трябва да се качва на диагностика на ел. системите... на 6 месеца кола, направо зарезил... до тук е сменен един линк на предната стабилизираща щанга, един сенсор и рамото към него на предният десен носач, отсранен е проблем в алармата, после във фаровете... ако дадат 2 години гаранция на тази кола (вместо една) БМВ ще фалират... :roll:
AE86 300kc/MA61 200kc/AE92 120kc

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 10 Фев 2005, 1:23

Бате хората що пари и труд хвърлят да стигнат до поведение като на твоя звяр(ся ако знаеш как ти завиждам седя на бюрато и а ааа да я подкарам ///Мката ма няа да е в тоя живат заеби) а ти се косиш остави я да се налудува тя за тва е родена.Мамка му ся кво се размечтах и с нищо не ти помогнах заеби.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.02.2005

Мнение от punkara » 10 Фев 2005, 1:40

krika написа:Бате хората що пари и труд хвърлят да стигнат до поведение като на твоя звяр(ся ако знаеш как ти завиждам седя на бюрато и а ааа да я подкарам ///Мката ма няа да е в тоя живат заеби) а ти се косиш остави я да се налудува тя за тва е родена.Мамка му ся кво се размечтах и с нищо не ти помогнах заеби.

недй да се косисш! слава богу не е моя! на мой приятел е, и след 46,000евро, сметките продължават да растат, а той неможе да и се израдва, щотот това значи да се убие! ти разбираш ли какво знчи да ти се носи колата на прав участък при набиране, а тази кола вдига 170км/ч на 3-та!!! какъв е кяра от тези коне, като немогат да стъпят на земята?
ами представи си че както си караше преди седмица със 270км/ч му се скапва същият този тракшън контрол? досега да сме го погребали...
как да не ме е яд? егати системите баварски... вече добре знам колата отдолу, линковете на стабилизиращата са като на някъв ситроен ZX, колата е добре измислена, ама изпълнението и качеството са просто без коментар... :evil:
AE86 300kc/MA61 200kc/AE92 120kc

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 10 Фев 2005, 8:57

щом окачването е наред значи
проблема е електрически, ако
изобщо има такъв, незнам какво
разбираш под нестабилна задница,
но тази кола е много палава и това
е може би норамлно поведение ;)
иначе 343коня са си винаги предпоставка
за много строшени глави ;)
помислете също гумите какви са
и как се държат при температурите в
момента, нормално е ако е с лятна
гума в момента тя да е пластмасова ;)
Последна промяна naskoksan на 10 Фев 2005, 13:16, променена общо 1 път
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

UFO Pilot
Аватар
Мнения: 2752
Регистриран на: 2.08.2004
Местоположение: In a galaxy far, far away...
Пол: Мъж

Мнение от Azrail » 10 Фев 2005, 12:59

А може би и някой трябва да се научи да я кара първо :idea:
БМВ не е кола за всеки, камоли ///М-ките. На това време много трябва да се внимава кога и как подаваш газ. И все пак, за да не говоря наизуст, я закарайте на един преглед, та да ви кажат какво и е точно.
MORE BEER!

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 10 Фев 2005, 13:47

Бате с 270км е бил на магистрала а там може да се кара без проблем без тракшън.Така че не погребвай толкос лесно човека :winky:Виж на планинско ако е "цепеняк" (тва го зимам назаем от Сами) ше изправи някой завой :mhihi:.А и повечето собстеници на ///М3 почти никога не използват тъпия тракшън освен зимата:!:

UFO Pilot
Аватар
Мнения: 2752
Регистриран на: 2.08.2004
Местоположение: In a galaxy far, far away...
Пол: Мъж

Мнение от Azrail » 10 Фев 2005, 14:26

Хехехе, то и аз с мойто Е46 не си използвах тракшъна (дори и през зимата :mhihi: ), ама въпроса е да знаеш как да караш като си без тракшън (не че аз знаех де). За тези, които не знаят - тракшън...
MORE BEER!

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 12 Фев 2005, 2:01

Да я продава и да взима едно Е30 М3 Ево 2.. :twisted: или пък някой ЦСЛ.. 8)

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 12 Фев 2005, 11:52

punkara написа:... ако дадат 2 години гаранция на тази кола (вместо една) БМВ ще фалират... :roll:

:shock: :shock: :shock: кво ме направи ти ... ако я купиш нова гаранцията е или 100 000 км или 3 год. след третата година правиш евро+ (EUROPLUS) застраховка, която я предлага БМВ и караш още 2 години с радост.
Само да кажа, че незнам как Камор/Дару Кар продава колите в БГ, но доколкото знам гаранцията няма нищо общо с мястото където си купил колата ...

За проблема с тракшъна:
единственото и правилно решение е да се занесе твоя приятел в Дару Кар и да му боцнат компютърчето и то ще си каже ако електрониката не е в ред. Ако все пак всичко е ОК, трябва да качиш един "майстор" и да го повозиш .... после идва превантивна смяна на управляващото устройство на ASC+T.
Ако и това не помогне ... влизаш в графата "на добър път"
:winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 12 Фев 2005, 13:48

Момчета, с тези узерски изказвания, не само му минава мерака на човек да пита/споделя, ами и да чете. Добре, че не са толкова самодоволно самозабравени узерите на e30.de.

Пънки, опитай действително там или на motor-talk.de.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 12 Фев 2005, 13:55

Diablo написа:Момчета, с тези узерски изказвания, не само му минава мерака на човек да пита/споделя, ами и да чете. Добре, че не са толкова самодоволно самозабравени узерите на e30.de.

Пънки, опитай действително там или на motor-talk.de.

:OT:
Ти като си толко отворен що не каза къф е проблема? или само коментираш като страничен наблюдател.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 13 Фев 2005, 0:49

GIORCETO написа:
Diablo написа:Момчета, с тези узерски изказвания, не само му минава мерака на човек да пита/споделя, ами и да чете. Добре, че не са толкова самодоволно самозабравени узерите на e30.de.

Пънки, опитай действително там или на motor-talk.de.

:OT:
Ти като си толко отворен що не каза къф е проблема? или само коментираш като страничен наблюдател.


Аз като съм толкова отворен, ще го видя Пънки в понеделник и ще прегледаме немските сайтове, които му предложих, а ти с какъв акъл продължаваш да цепиш мрака? :roll: :shock:

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 14 Фев 2005, 8:53

ша ва пляскам ей ;)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook