Please help!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 17.02.2005
Местоположение: Sofia

Please help!

Мнение от Eli » 11 Апр 2005, 15:58

От няколко седмици имам проблем с централното заключване.
Малко предистория. Алармата и централното не са вързани заедно. Тъй като колата дойде от Германия и трябваше да и слагам тук аларма. Когато за първи път се появи този проблем си мислех, че е от алармата и я закарах да я видят в Тояга в Дружба, там феновете ми казаха, че проблема е в централното, те не могат да кажат какво е и да отида в оторизиран сервиз. Още докато бях в Тояга ги питах дали може да е от батерията на ключа, има ли въобще батерия и ако има как се сменя, а те погледнаха ключа сякаш за първи път виждат такова нещо. Не знам как ви изглежда, но не ми вдъхнаха доверие и си я карам така от тогава. Когато не иска да отключи дистанционно, отключвам с ключа, но ми отваря само шофьорската врата.
Моля за съвет и ако някой може да помогне благодаря предварително.
Изображение

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 11 Апр 2005, 16:05

най вероятно е батерията в ключа,
която всъщност се зарежда когато
ключа ти е в стартера, но може и да
е заминала все пак и те не са вечни...
Имаш ли други ключове за колата
да пробваш с тях как е...

Когато отключваш с ключа би трябвало
всички врати да ти се отключват не само
шофьорската, така че може и там да има
проблем, но за това най-добре в Камор
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 11 Апр 2005, 16:08

Батерия има....и е много вероятно да е от нея! Ти с кой ключ си, ромбовидния или страия? Батерията се сменя за отрицателно време и не е скъпа, така че не ти пречи да пробваш първо с нея и ако не стане......Дару Кар :lol:
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 11 Апр 2005, 16:09

:OT: Ама с Наско сме като отряд за бързо реагиране......сори не видях, че си ме изпреварил :D :D :D
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 17.02.2005
Местоположение: Sofia

Мнение от Eli » 11 Апр 2005, 16:13

Имам два ключа - ромбовидни и един по-малък резервен пробвам и с трите и не става. Като отключа само с ключа се отваря само шофьорската врата, за това мисля че не е от ключа. Единият ключ видимо не е използван защото е като нов.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 17.02.2005
Местоположение: Sofia

Мнение от Eli » 11 Апр 2005, 16:14

gazzzar написа::OT: Ама с Наско сме като отряд за бързо реагиране......сори не видях, че си ме изпреварил :D :D :D


Много сте яки
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 6.01.2005
Местоположение: гр.София ж.к.Надежда-4
Пол: Мъж
Кара: Старо BMW
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Please help!

Мнение от bimbolet » 11 Апр 2005, 16:19

Eli написа: Когато не иска да отключи дистанционно, отключвам с ключа, но ми отваря само шофьорската врата.
Моля за съвет и ако някой може да помогне благодаря предварително.
Така е и при мен, не се притеснявай! Алармаджийте са си спестили труд и така са я вързали :arrow: това ми го каза мой приятел, който монтира аларми. Трябвало някакъв интерфейс за да се отключва и заключва цялата от шофьорската врата. При всички положения централното трябва да ти работи от другата врата и да ти затваря ел. стъклата! Пробвай и успех, а това се прави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 17.02.2005
Местоположение: Sofia

Re: Please help!

Мнение от Eli » 11 Апр 2005, 17:54

bimbolet написа:
Eli написа: Когато не иска да отключи дистанционно, отключвам с ключа, но ми отваря само шофьорската врата.
Моля за съвет и ако някой може да помогне благодаря предварително.
Така е и при мен, не се притеснявай! Алармаджийте са си спестили труд и така са я вързали :arrow: това ми го каза мой приятел, който монтира аларми. Трябвало някакъв интерфейс за да се отключва и заключва цялата от шофьорската врата. При всички положения централното трябва да ти работи от другата врата и да ти затваря ел. стъклата! Пробвай и успех, а това се прави!


Само че с ключ се отключва само шофьорската врата за съжаление.
Изображение

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Мнение от rtzankov » 11 Апр 2005, 20:11

Значи имаш някакъв проблем с машинката за централното на самата врата .. или по неприятното е да имаш проблем с комфорт модула :confused:
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 12 Апр 2005, 8:25

gazzzar написа::OT: Ама с Наско сме като отряд за бързо реагиране......сори не видях, че си ме изпреварил :D :D :D


:ok: :bchug: :yes:


иначе се сетих и нещо друго
от алармата може да е проблема,
явно не стига ток до централното
щом ти отключва само шофьорската
врата, виж ги тия които са ти я слагали
дали са в час и да си я оправят,
ако не дару или камор за съжаление :uups: ;)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 12 Апр 2005, 8:50

пичове от алармата е ... Ели незнам къде са ти я слагали, но трябва да са знаели, че управлението на централното не е само едно реленце, а е електронно и си има даже устройство за това. Тоест не е достатъчно да се "върже" алармата някъде където минава кабелчето на централното. Нужен е интерфейс или най-добре е било да си вземеш оригинална БМВ аларма, тъй като в колата има интерфейс за нея.
Съвета ми е да си помислиш сериозно и или да отидеш при сервиз който се е занимавал с подобни модели, които ще те посъветват най-добре какво да направиш. Мойто мнение е - при експерт да ти сложи алармата или оригинална БМВ аларма (слага се бързо, интегрирана е с централното и не е по лоша от другите).
В най-лошия случай, ще купуваш упр. устрройство за централното от ДАРУ :mhihi: или ще караш без централно :mhihi:

Поздрави от следващия :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 17.02.2005
Местоположение: Sofia

Мнение от Eli » 12 Апр 2005, 9:21

Много ви благодаря за помощта!

Мисля да не ходя при този, който ми е слагал алармата, защото се страхувам да не оплеска повече нещата. Другата седмица отивам в Камор. Там поне ще ми направят преглед и ще кажат какъв е проблема. Тъй като сега алармата и централното са по отделно ще ги помоля да ми ги вържат заедно.

Още веднъж благодаря и ще споделя какво е станало и какъв по-точно е бил проблема.
Изображение

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 12 Апр 2005, 11:24

По-добре отиди в Дару....каморци са още нови, трябва да им дадем малко време да натрупат опит :lol:
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.03.2005
Местоположение: София

Re: Please help!

Мнение от Aurora » 15 Апр 2005, 22:21

При мен е проблема е малко друг: колата не реагира на копчета на ключа, централното работи само когато бъркам с ключа в ключалката и то по някога не работи, а друг път когато бавно го завъртвам виждам че другата врата реагира веднага, а шофьорската се забавя. на копчето, което вътре в салона реагира само пасажирската врата. Някой е имал ли такъв проблем? да се сподели.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook