BMW E46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

BMW E46

Мнение от KGB » 14 Мар 2003, 6:10

Momcheta, niakoi da e karal takavo chydo??? I kakvi mnenia ste chyvali za E46 po dobro li e ot E36 kato izdrazlivost i drygi takiva...abre voobshte daite vsiakakvi mnenia. Az predi pitah za 320d ama yavno nikoi ne e karal takav kosmicheski korab..... :D :D :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 14 Мар 2003, 10:24

http://www.jimmy540i.com/bmwnightmare8.htm

Gledaite i sa naslazdavaite..... :D :shock:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 14 Мар 2003, 10:42

http://www.jimmy540i.com/s4.mpeg

Eto vi i edno filmche
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 14.02.2003
Местоположение: София

Мнение от TurboDizelKombi » 14 Мар 2003, 11:05

Някои от решенията са пълна отврат.
Не случайно са го кръстили The "BMW NIGHTMARE" Webpage

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 14 Мар 2003, 12:35

Napalno sam saglesen, ne znam dali zabeliza raznite hondi i acuri deto sa se opita da gi napraviat kato BMW.....ili pak 7micha pikap!!!
:shock: :shock: :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 14.02.2003
Местоположение: София

Мнение от TurboDizelKombi » 14 Мар 2003, 16:45

Резнатите Хонди и т.н. си е кощунство да ги правиш на BMW (кощунство спрямо BMW), ама има и модели с едни прекрасни задни спойлери които просто не се връзват с нищо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Re: BMW E46

Мнение от 3C » 16 Мар 2003, 6:53

KGB написа:Momcheta, niakoi da e karal takavo chydo??? I kakvi mnenia ste chyvali za E46 po dobro li e ot E36 kato izdrazlivost i drygi takiva...abre voobshte daite vsiakakvi mnenia. Az predi pitah za 320d ama yavno nikoi ne e karal takav kosmicheski korab..... :D :D :D


Ako sravniavash E36 s E46 bih kazal che vsiaka edna si ima svoite polojitelni i otricatelni cherti no pochti vinagi vseki sledvasht model ima svoite podobrenia ot predishniat makar che vinagi idvat novi i novi problemi !
Pri E46 (v sluchaia 330Ci ) pri nego e malko po nablegnato kum luksa i elegantnosta makar che ima i dosta sportni harakteristiki pod "vulchata koja" - stiga da ti e malko po tejka obuvkata na pedala za gasta :wink: , dokatato predniat model E36 bih kazal e bil s malko po sportna harakteristika kato cialo ~ a da ne govorim za E30 (po specialno M3) v smisul na sportna harakteristika to tova e istinska ulichna sustezatelna mashina ........ dori tuka se govori i imashe pisano che pak shte se puska v proizvodstvo neshto takova kakto E30M3 ot '86te godini sled idvashtite 2 god - ( ima i link no stiga da go namera).



ps: ako imash niakakvi vuprosi za E46 modela, s udovolstvie bih otgovoril .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 16 Мар 2003, 8:01

Mi vaprosi hiliadi, no nishto konkretno. Mozi bi neshtoto koeto nai me interesyva e kakvi defekti ti e dalo do sega. Az ste si vzema dizeliaka (320D) zashtoto ste sam v Evropa a tyka znaesh kak sa chenite na Benzinite, a i ste mi se nalaga da karam na po dalgi raztoyannia. Kolata ste si a vzema nai veche zashoto ste patyvam izvan BG, ako mozesh spodeli mnenia ot komforta na dalag pat, vapreki che prepolagam che 330 e s sportnia komplekt oborydvane. Nadiavam se ne si si zel avtomatik, moyata E30 e avtomatik i zverski me drazni tazi podrobnost.

Spodeli za defekti te koito ti e dalo do sega ako ima takiva, za da znam kakvo da gledam kato si tarsia moyata mashina, zastoto mislia da ya vzema na staro, vapreki che mislia da e ot dilar na BMW che kato cheta na forumi za vrashtaneto na kilometrite ot 500 000 na 120 000 i t.n. ta pone da znam che e chitavo, moze da izleze s 2000 3000 evro poveche v nachaloto no te posle ste se izbiat ot samo sebisi, pak i niamam namerenia da vzimam kola na poveche ot 90 000km. Pod defekti razbiram vsichko ot shym na oplatnitelite na vratite do defekti v El. Sistemata i t.n. Ako mi kazesh defekti mislia che ste mi pomognesh dosta zastoto znesh kakvo stava s edna kolata kato izleze izvan garanchia, i kato mine na niakoi savesten montyor.

Mersi za infoto predvaritelno, do kato ya vzema moyata mashina ste minat pone oshte niakolko mesecha (ako vsichko varvi po plan) che parvo triabva da zavarsha tyka i posle begom kam evropa. A mezdy vremnno moze da mina prez San Fran. prez may mesech ili juni che edin priatel si poracha edna E46 M3 i sled 3 sedmichi traibva da e tyka i iska s neya da hodim iz chelite stati, che v Kanada takava kola e obsto zeto bezmislenno da imash, patisththa sam im Gadni i t.n. Ta moze da se vidim, ili pak ako ti slychaino imash pat kam Montreal ili Toronto.

Ako znaesh samo kak ti zavizdam che si na toplo, tyka dneska stata minus edin i nastapi ebati radostta. :cry: :cry: :cry:

Inache sravnenieto mezdy E36 i E46, me interesyva ne zadrygo ami zashtoto mislia che v BG E36 po lesno se podarza (naprimer edno 325tds vmesto 320d), pak i ste mi ostanat poveche pari da investiram v drygi neshta. :wink:

Mersi oste vednaz i moze da podarza me vrazka...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 16 Мар 2003, 8:11

E zabravih da ti kaza edin nomer za parking metrite, kak da gi blokirash ako sa ot tezi mehanichnite. Vzimash edin cent (samo s edin stava) i bo obvivash v metalnoto folio ot kytia chigari, kolko da stane kato 25centa. Posle go paxash na 25centa i go donabytvash s klych da vleze xybavo, sled tova vartish do krai i si gotov. Zavartialkata si ostava tam i ne moze da se opravi bez da se otvori metara. Taka ti sedi postoyanno na zaltichko vse edno imash oste 2-3min vmesto na chervenno. Ne znam kak sa zakonite v San Fran, no v montreal varvi tozi trick, ne ti pisat ticketi, no v toronto ne stava tam ako e razvelen parking metara niamash pravo da spirash na nego.

Dano da ti svarshi rabota, che na mene lichno mi pisna ot parking ticketi...ste im eba maikata tapa kanadska. :twisted: :twisted: :twisted:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 17 Мар 2003, 5:35

KGB,

hehe... mersi za ideiata za metrite (makar che az dosta riadko spiram da gi izpolzvam) no bih kazal che ne stava shtoto gledam che sa naslagali v posledno vreme electronni na dosta mesta .... tuk v SF e 25 centa za 15 minuti, a nai evtiniat parking e $10 za den ako "namerish" razbira se mesto.
Kakvo da ti kaja otnostno problemite na E46 : na moito oshte kato novo (e ama to za men si e oshte novo shtoto e vse oshte pod 5.000 mili - sigurno okolo 8 hil. km gore/doly) ta mu smeniha zadnite 2 rotora, 2 te ferodni diskcheta za spirane otvutre za ruchnata spirachka ..... posle malko mi svirvashe ot ednata zadna spirachka pri spirane (veroiatno shtoto ne beshe ulegnala s novite rotori) ne beshe goliama rabota ama az sum kapriz taka che obratno v serviza i mi slojiha novi spirachki na zadnite L/R bezplatno kakto i rotorite ot predniat put koeto e pod garancia i vsichko e free t.e. chasti i rabota - (m/du drugoto tuka na BMW nezvisimo ot modela zavodskata garancia e 4 godini ili 50.000 mili koeto po purvo doide ot dvete a susto moje da si platish i za po dulga garancia dori i do kum 100.000 mili --- otdelno puk se ima 3 godini 36.000 mili bezplatno smiana na maslo spirachki, chistachki i drugi brumbazluci po kolata , a i 7godini rujda .
Otdelno ako zakusash po putia idva pomoshtna/avariina X5 ili "Paek" da pomaga otnovo bezplatno kudeto i da si v US/Canada ako si ti originalnia kupovach na kolata (dokato pri MB i 10 sobstvenic da si e bezplatna tazi pomosht ) )... neznam v Canada kak e no tova e kato edin primer tuka s garanciite na nova kola. Ako vzemesh ot dilerut na staro kola ima dva varianta : ediniat e kolata e "AS IS" tova znachi che niamash nikakva garancia niama znachenie kakvo moje da se povredi po neia , no v mnogo kraen sluchai mojesh da zamenish kolata s druga .
Vtoriat variant e ako kolata e sertificirana ot dilura t.e. e minala e na osnoven pregled v servizut im i imash garancia okolo 1 godina .

Nai golemite problemi na E46 na X5 ,5seria i.t.n. sa ot ohladitelnata s-ma tozi problem beshe ot kraia na 2000 do kum april '01 (kusmet che moita e pravena sled tova) . Ediniat ot problema beshe ot thermostata no nai golemiat ot cenzura na perkata za ohlajdane na radiatora che ne dava signal da se vkluchva perkata kogato temperaturata se digne i zagree ta tozi problem beshe na kolite s pratki na perki ot SIEMENS, ako e Bosch to togava niama problemi .
Taka che mnogo koli pregriaha zashtoto shofiorite ne sa oburnali vnimanie i sa si karali s strelkata v cherveno i taka utidoha mnogo dvigateli a susto se izpozapaliha po putishtata i v garajite ta beshe stanala goliama olelia okolo BMW okolo tova .
M/du drugoto tezi perki pri 5sp koli ne sa svurzani za dvigatela ami sa otelna perka kakto na starite VW ili Porscheta ...t.e. osta na dvigatela ne se izpolzva za da se pechelat poveche HP po tozi nachin.
Drug izvesten problem po tiah e che sled 328 dvigatela ot '99 (mislia dvigatel M52) v preminavaneto na 3.0L (M54) prez '01 napraviha kormilnata uredba mnogo meka (taka narechenata "new" vid ) tova beshe do nachaloto na Mai '01 - mnogo hora se oplakvaha che kormiloto mojesh da go vurtish s edin prust kato na niakoi Kadilak taka che BMW go popravi s taka narechenoto "new-new" v nachaloto na Mai sega veche za '02 kolite sa s kakto edno vremeshnite ot '99 nazad koli s mnogo tvurdo kormilo taka narechenite ("new-new-new) .Taka che moito e 2 riat vid "new-new" obache hich ne moga da se oplacha a dori i obratno mnogo e tochno zashtoto spored mene e idealno (pri parking servoto se usilva pri karane stava tvurdo) taka che spored mene tova beshe edin kusmet za tezi meseci na proizvedenite BMWta s "new-new" 2ri vid . Ta ako tursish ne vzimai samo ot "new".
Drug izvesten ne problem no neka go narechem "problem" e che pedalut na gasta koito pri smianata ot 328 kum 330 (i 323 kum 325) go podmeniha ot mehanichen s nov vid taka narechen "by wire" t.e. pedalut e vse edno si igraesh s Play Station video igra hehe ... ta problemut mu e che leko zakacha (interestno samo pri topli dni) iskam da kaja che vse edno kato primer si predstavi edin amortisior bez gres ili s malko smaska na nego ta kato go natiskash toi leko zakacha i obratno kato se razpuska malko zakacha pak ... taka che kato karash tova "zakachane" go useshtash kato trepkane chrez krakut (makar i s obuvka/maratonka) ... bih kazal che malko drazni (na moita go ima tozi vid "problem") ... BMW izdade buletin za popravka pri koeto go podmenia s nov ... mnogo hora si gi smeniha veche no az ne sum reshil vse oshte da go podmenia ili ne taka che tova mi e vtoriat problem osven rotorite.
Ima susto taka dosta kozmetichni problemcheta po tiah no mislia che za sega ne viarvam da sum te razocharoval s budeshtata pokupka na BMWto ...... zashtoto problemi/problemcheta ima v vsiaka kola nezavisimo nova ili stara ...... :lol:
Razbira se shte mi e priatno da se vidim kogato minavash nasam, otnostno priatela ti koito shte vzima ot M3to shte vida da namera infoto no pri tiah ima edin strahotno goliam problem (gurmut im dvigatelite) znam che zvuchi smeshno i to za elita na 3kata no e istina pri karane na visoka predavka da kajem 4 ta skorost i ako vkluchish 2ra oborotite napravo izhvurchat pri koeto butalata se chupat i.t.n. zashtoto tozi dvigatel e mnogo "napunat" napravo dokraia za da izbuta tezi 333 k.s. kato za 6 cilindera . Dosega BMW podmeniashe celite dvigateli no veche im se vidia skupo i samo gi popravia (shte vida linkut) drug problem pri tiah e SMG'to purva versia davashe mnogo problemi i samo povredi sega ot kraia na min. god go napraviha SMG v Vtora versiia podobreno.





shte otgovoria pak kogato sum malko po svoboden


ps: eto za sega niakoi web stranici s E46.
http://bimmer.roadfly.org/bmw/forums/e46/
http://www.unofficialbmw.com/e46.html
http://www.bmw330ci.com
http://www.bimmerfest.com
Последна промяна 3C на 17 Мар 2003, 7:18, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 17 Мар 2003, 6:45

MERSI MNOGO :bowdown:

Savsem ne si me otkazal naprotiv, taka ste sam po overen kato si tarsia kolata,zastoto ste znam za kakvi defekti da gledam. Che ako vsichki mi kazat che niama nikvi problemi neshto niama da mi vdahne mnogo yverenost pri tarseneto na kolata kato ne znam za kakvo da gledam. Vse pak i BMW si e mashina, a kato takava e normalno da dava defekti. Da ti kaza chesno ne biah koi znae kakav fen na BMW predi da mi podarat moyata E30, taya kola e na 17 godini i pochti nishto ne e mradnalo po neya(samo avtomatika e rebuildvan), estestveno imah edin goliam remont i smenih chelia kardan, no ne zaredi kolata a zashtoto popadnah na edin BG maistor "spechialist" po BMW v Montreal :>: ...abre dobre che ne se ytrepah che togava...kakto i da e, da ne izlizame izvan temata.

Inache infoto koeto mi dade e mnogo polezno, sega ste razgledam podrobno sitevete koito si mi dal. Kolata ste gledam da ya vzema s garanchia inache se gybi smisela ot tova da ya vzimam ot dealer. No do kato stigna do pokypkata ima oshte vreme, kato se varna prez Juni v BG ste se miatam da tarsa kolata iz evropa. De ne govorime che kato prodavat bez garanchia sa nenadminati moshenichi. Edin priatel ot Toronto bachkashe kam niakav serviz i tam predimno vrashtaha kilmotreza na koli na leasing (che v Kanada davat niakvi bezymni niski 20-30 000km na godina), ta te si vzimaha software ot dealara na BMW niakav ot tam im go davashe, ta kato gi chyh i kakvi gi varshat v dealera na bmw kato praviat remonti losho mi stana. Abre s kolata na staro si e noz s dve ostrieta, ne kato se hvarlia malko povechko pari obiknovenno nima problemi, az do sega sam na tozi princhip s moite koli i motopedi. Nadiavam se che kasmetat niama da mi iznaveri i tozi pat.

Inache po elektronikata na kolata da si imal niakvi problemi do sega???
Ste chakam da dopishesh otgovora si, kogato imash vreme. Oste vednaz MERSI

BMW :bowdown: E46
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 17 Мар 2003, 6:51

Oshte edin malak vapros. Na E46 lesno li se smenia orginalnoto car-stereo na BMW??? Zasoto na vsichki snimki po neta sa se s orginalnoto radio.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 17 Мар 2003, 7:13

KGB ,

az tukmo dobavih i dopisah malko v po gorniat mi post i gledam che si mi otgovoril......
Za radioto (CD) da lesno e da se smeni....maha se trima (durvo ili aluminii) otgornata strana chres plosuk predmet posle otdolu imash 2 vintcheta koito se otvurtat i se izdurpva ...... shte vida da ti namera kato imam vreme ima na mnogo mesta pisano za napravisi sam v niakoi ot forumite pod "DIY" no ako utidesh na WWW.E46FANATICS.COM i tam shte vidish dosta snimki i info v foruma na "I.C.E."
Zabravih da ti otgovora che ne mi e iasno kak mogat da vurnat KM ili milite taka da se kaje kogato kilometrajnoto tablo e electronno a ne s broiach a mozukut na kilometraja e na dve mesta ednoto e v samiat kilometraj a vtoroto miasto Germancite sa go skrili zad klavisha ot diasno kudeto se puskat farovete (ako go otvorish nazad e cial komputeren mozuk dulug okolo edna pedia samo s chipove .... (tova go znam shtoto vzeh edna knoga za E46 okolo 4 incha debela s mnogo info za popravki) taka che iskah da kaja ako informaciata m/du tezi 2 Pc's ne suvpada dori i s niakolko metra (ne dori pulen mile) togava na tabloto ne moga da si spomna kude no mai pri obortomera shte svetne lampa koiato samo v serviza mogat da ia izgasiat (reset) .... drugiat nachin e dolu na transmisiata no tam ima plomba i ako ia mahnesh kazvash DOVIJDANE na garanciata na kolata i.t.n.
Ne sum zabeliazal mnogo ot horata po razlichnite bordove da imat oplakvane ot el.problemi po E46 i da se oplakvali ot neshto takova pri nalichieto che dosta hora im navurtiaha veche po nad 20-30 dori i 50 hil. mili na tezi modeli



ps: eto ti edin vajen link koito pokriva vsichki koli prodadeni do sega s tehnite problemi(izberi dadena godina i sledvai po natam marka model i.t.n.):
http://www.alldata.com/recalls/index.html

kato primer eto infoto s problemite na edno 328 ot '00 god:
http://www.alldata.com/TSB/06/00069039.html
---------------------
eto i oshte niakoi link'za E46's:
http://www.bmwnation.com/home.html
===============================================
m/du drugoto ako iskash da vzimash BMW togava NE CHETI tozi link po dolu, da povtariam nedei shte namerish samo ne hubavi raboti otnostno BMW'tata (m/du drugoto takuv ima i za drugite koli kato primer MB taka che BMWto ne e samo v "bedata" ):
www.bmwlemon.com



:D
Последна промяна 3C на 21 Мар 2003, 22:42, променена общо 3 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 17 Мар 2003, 7:31

Mi za vrashtaneto na kilometraza samo gi slyshah da ti kaza. Do kolko si spomniam triabva da se smeni ot 4 ili 6 mesta, daze neshto se pravilo po farovete na kolata, ama pak ti kazvam ne gi slushah mnogo pak i biah na rozdenia den na edinia ta i malko se biahme po napili ta memorito mi savsem dade fira :D Ako iskash ste im zvanna ytre da gi pitam da mi obesniaat po podrobno i ste napravia edin posting tyka.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 21 Мар 2003, 22:37

KGB написа:Ako iskash ste im zvanna ytre da gi pitam da mi obesniaat po podrobno i ste napravia edin posting tyka.

mersi predvaritelno ama izglejda che niama da imam nujda !


Otnovo ako imash ili se setsh za niakakvi vuprosi otnosno E46 pitai me (tuka v US dizeli 3 ta seria BMW dokolkoto znam nikoga ne e imalo (mai samo 5ta ako ne se luja) - ta sega shte puskat 330D za purvi put tuka ) biah chel dannite i niakude i izglejda che shte bude strahotno ikonomichna a puk dori i samo s okolo polovin secunda po bavno shte nabira ot benzinovoto 330 !

ps : eto edin link s link's za bmw'ta samo :
www.bmwlinks.com

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook