Ключът ..., не отключва винаги?!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.06.2005
Местоположение: Варна

Ключът ..., не отключва винаги?!

Мнение от exerciser » 25 Юни 2005, 21:00

Здравейте, ключът явно си има батерия в него вградена, защото отначало отключваше без проблеми, вече от разточние не отключва и ...дори рачно като го вкарам на вратата на шоф6ора не отключва всички врати освен същата. Взех резервният ключ днес от 6 метра отклучва колата :D :D :D търсих по нет-а за ключовете има много малко писано /то логично 8) 8) 8) /...не знам как да го отворя за да сменя батерияата... :help: :?:
Благодаря Ви ! :)
Аз не знам повече от професорите си, но не повтарям едно и също по 40 години!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.03.2005
Местоположение: София

Re: Ключът ..., не отключва винаги?!

Мнение от Aurora » 25 Юни 2005, 21:05

какъв ти е ключа. има такива, които не се разглабят и те нямат батерия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Re: Ключът ..., не отключва винаги?!

Мнение от BAYRON » 25 Юни 2005, 22:31

exerciser написа:Здравейте, ключът явно си има батерия в него вградена, защото отначало отключваше без проблеми, вече от разточние не отключва и ...дори рачно като го вкарам на вратата на шоф6ора не отключва всички врати освен същата. Взех резервният ключ днес от 6 метра отклучва колата :D :D :D търсих по нет-а за ключовете има много малко писано /то логично 8) 8) 8) /...не знам как да го отворя за да сменя батерияата... :help: :?:
Благодаря Ви ! :)

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=19568
МНОГО МНОГО
и едно да запомните от мене ключовете с чип и батерийка не ги дръжте до ГСМ-а от опит
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.06.2005
Местоположение: Варна

Мнение от exerciser » 26 Юни 2005, 1:16

Ето го ключът...
http://www.bmw-wernecke.de/images/news/ ... rio_12.jpg
.., но доколкото разбрах тои се зарежда докато е вкаран...
:?:
Аз не знам повече от професорите си, но не повтарям едно и също по 40 години!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.03.2005
Местоположение: София

Мнение от Aurora » 26 Юни 2005, 7:35

exerciser написа:Ето го ключът...
http://www.bmw-wernecke.de/images/news/ ... rio_12.jpg
.., но доколкото разбрах тои се зарежда докато е вкаран...
:?:

аз имах същия проблем със своито ключове ходих в Дару там ми ги активирали, но тъй като единия ключ съм се опитвал да разглобя явно го повредих тогава и не работи сега. В дару казаха че те не са разглобяеми, нямат сменяема батерия, а се зареждат от колата когато караш с тях.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.06.2005
Местоположение: Варна

Мнение от exerciser » 26 Юни 2005, 14:40

Благодаря за информацията! :)
Аз не знам повече от професорите си, но не повтарям едно и също по 40 години!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 17.02.2005
Местоположение: Sofia

Мнение от Eli » 26 Юни 2005, 18:52

Ето малко информация и от мен. И при мен беше същият проблем.
Ключа отключваше само като се вкара в ключалката. Първо си мислех, че е от алармата, защото моята не е вързана към централното. После ми казаха в Тояга, че имам проблем със самото централно и след два пъти ходене в Камор стана ясно, че ми е изгорял някакъв модул за самото централно. Така че ако искаш ходи да си провериш и самото централно, защото то първо отказва само понякога и си мислиш че е от ключа, докато се скапе окончателно и не те нервира както мен. От Камор казаха, че това е рядък проблем. Ключът няма батерия и не се опитвай да го разглобяваш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.06.2005
Местоположение: Варна

Мнение от exerciser » 27 Юни 2005, 11:40

Преди да започна с "разглобката" , която така и не се сътоя ..тарсих четох тук, там и наи вече тук :)) и се радвам сега че е още здрав ключът, за което - 10x a lot!
/Явно че като стои малко вкаран на мястото си и се зарежда! Макар че за мен няма никаква логика, защото за да се зарежда нещо му трябва "+" и "-" а ключът е една метална пластина/
Аз не знам повече от професорите си, но не повтарям едно и също по 40 години!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.03.2005
Местоположение: София

Мнение от Aurora » 27 Юни 2005, 12:51

exerciser написа:Преди да започна с "разглобката" , която така и не се сътоя ..тарсих четох тук, там и наи вече тук :)) и се радвам сега че е още здрав ключът, за което - 10x a lot!
/Явно че като стои малко вкаран на мястото си и се зарежда! Макар че за мен няма никаква логика, защото за да се зарежда нещо му трябва "+" и "-" а ключът е една метална пластина/

той може би се зарежда по някакъв магнитен начин

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 27 Юни 2005, 16:08

Aurora написа:
exerciser написа:Преди да започна с "разглобката" , която така и не се сътоя ..тарсих четох тук, там и наи вече тук :)) и се радвам сега че е още здрав ключът, за което - 10x a lot!
/Явно че като стои малко вкаран на мястото си и се зарежда! Макар че за мен няма никаква логика, защото за да се зарежда нещо му трябва "+" и "-" а ключът е една метална пластина/

той може би се зарежда по някакъв магнитен начин

точно така ... ключа се зарежда на принципа на електрическите четки за зъби - магнитно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 28 Юни 2005, 20:46

:OT:Ако нещо се зарежда, трябва да има акумулатор :arrow: трябва да може да се сменя този акумулатор. Ключовете ви се захранват , грубо казано, с радиовълни.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек, 13.12.1881
Бате Сашо - Пази имената!
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook