Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от lyu_records » 14 Дек 2010, 19:20

Здравейте колеги, реших да систематизирам нещата при проблем с помпата заедно с подробен материал от картинки :).
Така при мен проблема се случи, че една сутрин след като включих на контакт, не чух звука на помпата. Естествено колата не запали, след редица рестартирания (демек включвам на контакт, изключвам) помпата зацепи и колата запали. Та звука на помпата е едно бучене, което идва от таблото след като включиш на контакт.

Разбира се желателно е диагностика за да сте на 100% сигурни че е помпата, но не се ли чува значи идва от там проблема. При мен първоначално грешката беше, че в нея няма налягане, или нещо такова свързано с клапан на помпата.

Та ако ви се случи правите следното:

1. Проверявате дали не е изгорял бушона.
Ако не е той следва:

2. Проверяваме дали идва изобщо ток до помпата:

Помпата се намира вдясно, зад задната седалка на вашето BMW. За да свалите задната седалка, трябва да я дръпнете в предната част нагоре, както е показано по долу на картинката. Държи се на две (щипки) в ляво и дясно.

Изображение

След това се виждат 2 капака, единия вляво, другия вдясно. Този вдясно е капака на помпата, в него влизат 4 кабела, които са както следва; 2 за захранване на самата помпа и 2 които са за датчика за определяне на нивото в помпата. Капака се държи на 4 гайки 10-тки. Като ги развиете ще видите помпата. Буксата се изважда от помпата, като се дръпне П образната пластинка (същия принцип както при фабричните ни касетофони). Та от тук следва да замерите клемите на буксата, дали идва ток до нея. Не си спомням вече кои бяха захранващите кабели за помпата но давайте на слуки. Някой трябва да включва и изключва от контакт, докато друг отзад замерва клемите на буксата. Имайте предвид, че от това замерване в компютъра влизат грешки. Ако до помпата идва ток и тя не ще да сработи, почистете буксата на помпата и буксата която влиза в нея, ако пак не сработи значи помпата е заминала.

Та тук е въпросната гад. Вижда се и кабела, който влиза в нея.

Изображение

3. Ако не идва ток до нея и вече проверения бушон е здрав (1.) трябва да видим и релето на помпата. За да стигнем до релето правим следното:

Първо се завираме под жапката и развиваме следните борми, показани на снимката долу. Има ги и същите от другата страна, по същия начин.

Изображение

След като сте ги развили и двете капачки, отваряте жапката и махате малките клинчета, които я държат за ограничителите. Показано по-долу на снимките.

Изображение
Изображение

Така сега вече жапката пада и следва махането на панела около нея, за да стигнем до релетата.
Търсите всичките възможни борми, за които той се държи (не са много). Едно е показано на картинката долу :kuku:

Изображение

Така като ги развиете всичките панела трябва да падне, При мен се наложи да го по разклатя малко за да го сваля.
Та като го свалите се завирате от долу и виждате релетата под бушоните са. Релето за помпата е най-лявото. Вижда се на снимката. Сваляте го и си купувате ново струва 22 лв. аз го взех от аутоплюс. Релето е заклещено и трудно излиза, а е и на гадно место.

Его я гадта!
Изображение
Ето го и новичкото.
Изображение

Ако е от релето, като се смени колата трябва да пали вече. Има възможност причината да е в датчика на рейла. Тук вече не знам как се процедира, защото на мен ми беше от релето. Колата сега си пали.
Успех на всички, които имат проблем и дано да е реле защото то струва 22лв. :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от lyu_records » 14 Дек 2010, 19:46

И евала на колегата Dimitroff за помощта. Златен си колега!!!

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от Dimitroff » 14 Дек 2010, 20:12

Не бъди толкова сигурен...датчика на рейл-а все още не е изключен :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1145
Регистриран на: 13.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 compact 320td

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от iv4o9999 » 14 Дек 2010, 22:23

евала на такива колеги мерси много аз съм със същия мотор обаче на компакт дано не се случва но информацията е полезна. Нещо като цени можеш ли да кажеш за помпата? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от lyu_records » 14 Дек 2010, 22:27

Dimitroff написа:Не бъди толкова сигурен...датчика на рейл-а все още не е изключен :confused:


Така е ама за сега пали, преди не щеше. Ще е от голям плюс темичката стъпка по стъпка за някой закъсал го като мен не дай си боже.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от lyu_records » 14 Дек 2010, 22:41

lyu_records написа:
Dimitroff написа:Не бъди толкова сигурен...датчика на рейл-а все още не е изключен :confused:


Така е ама за сега пали, преди не щеше. Ще е от голям плюс темичката стъпка по стъпка за някой закъсал го като мен не дай си боже.


Еми до колкото си говорех с колеги не е скъпа ни не и евтина 300 (+ -), но не се знае с колко скача (+), та колега нали за това е форума да си помагаме а не да ни дерат кожите. :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на ток
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от nik4o_83 » 15 Дек 2010, 0:42

Яко :) Мерси колега :yes: - супер инфо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от lyu_records » 15 Дек 2010, 11:37

nik4o_83 написа:Яко :) Мерси колега :yes: - супер инфо.

Няма защо, аз съм решил от тук на татък, да пиша по такъв начин, ако нещо ми се строши, след като го оправя.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от frozenmen » 28 Авг 2012, 9:29

Привет колеги дизел е46 2002, подобен проблем имах тази сутрин, около седмица палих по този начин - въртях докато не захапе помпата и днес тотално спря да пали и заедно с това светна и лампата на таблото DDE. Възомжно ли е проблема да е същия или да се приготвям психически за по - тежки финансови удари.


Мерси и успешен ден !

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от Dimitroff » 30 Авг 2012, 9:14

frozenmen написа:Привет колеги дизел е46 2002, подобен проблем имах тази сутрин, около седмица палих по този начин - въртях докато не захапе помпата и днес тотално спря да пали и заедно с това светна и лампата на таблото DDE. Възомжно ли е проблема да е същия или да се приготвям психически за по - тежки финансови удари.


Мерси и успешен ден !


Проблема несъмнено е в горивната система.

Възможните причини са няколко.

Реле на помпата.
Помпа в резервоара.
Помпа високо налягане (под шофьорската седалка)
Комън рейлската помпа.
Датчик/клапан на рейла.
Дюза/дюзи.

Съветвам те колата да бъде прегледана от грамотен човек, за да не се стига до проба-грешка и накрая да си хвърлил доста сериозна сума само за проби, а колата все още да не е ОК...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от lyu_records » 02 Сеп 2012, 9:48

^Ванката както винаги е абсолютно прав!
Добавям:
Може да е от клапаните на помпата, тогава също пали трудно!
Другите неща Ванката ги е написал! Или по-точно без диагностика няма как да минеш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от sannikolaus » 11 Сеп 2012, 8:17

Колега, в TECDOC релето от снимката го дават за централното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от lyu_records » 15 Сеп 2012, 20:30

sannikolaus написа:Колега, в TECDOC релето от снимката го дават за централното!

Не е за централното а за помпата проверено 100% Имаш грешка :)

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320td compact 150hp
Мечтае да кара: някое ферари

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от ferrarista » 10 Яну 2013, 13:27

Колега, страшех си! Благодаря за инфото. Имам същия проблем със захапването на помпата. Карам така от месец, но колкото по-студено е - толкова повече време за опити да захапе ми трябва. Докато съвсем отказа при температура -5. Че ще ходя на диагностика е ясно, но просто се питам щом се влияе от температура какво е? А също така, щом захапва ( ако се стопли съм сигурен, че ще я подкарам) това значи ли, че няма как да е самата помпа, а нещо друго ( по-евтино :) ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Проблем с нафтова помпа E46 320D 150hp фейслифт!!!

Мнение от choio » 10 Яну 2013, 21:57

ferrarista написа:Колега, страшех си! Благодаря за инфото. Имам същия проблем със захапването на помпата. Карам така от месец, но колкото по-студено е - толкова повече време за опити да захапе ми трябва. Докато съвсем отказа при температура -5. Че ще ходя на диагностика е ясно, но просто се питам щом се влияе от температура какво е? А също така, щом захапва ( ако се стопли съм сигурен, че ще я подкарам) това значи ли, че няма как да е самата помпа, а нещо друго ( по-евтино :) ?



Това реле не е ли за помпата под седалката? Аз наскоро го свалях и понеже нямаше реле в магазина го поръчах и същевременно почистих крачетата на старото...от тогава пали повече от месец безотказно...но съм останал с впечатление че това реле е за помпата под седалката...забравих да спомена колата ми е 330цд ..

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook