Проблем с имобилайзер EWS (е46 318ci)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.04.2024

Проблем с имобилайзер EWS (е46 318ci)

Мнение от anggeorgiev13 » 04 Апр 2024, 2:03

Здравейте, проблема е при Bmw e46 318ci… Та преди няколко дни колата ми спря да пали - въртя ключа, но стартера не завърта. Пробвах с различни ключове- пак не иска.

След четене в интернет осъзнах, че проблема е в EWS имобилайзера (бялата кутийка зад волана). Попринцип като завъртя ключа се чуваше цъкане на реле от там. Откакто обаче започна да ми прави проблема- релето от EWS-a не се чува да цъка.. Като му махна буксата и я сложа няколко пъти, колата си пали. (След като се чуе цъкването на релето)

Като ударя леко бялата кутийка на имобилайзера (EWS-a)- също спомага да запали. Понеже релето в EWS-a има механични компоненти, явно се оправя след леко потупване. Та искам да го сменя въпросното реле, модела му е Tyco V23076-A3001-C132 и може да се поръча онлайн. Чудя се обаче като се запои на платката самото реле- ще има ли нужда от програмиране на имобилайзера? (Прикачил съм снимка как изглежда самата платка на EWS-a
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с имобилайзер EWS (е46 318ci)

Мнение от zvetiko » 05 Апр 2024, 15:37

Релето е просто за блокиране на стартера. Както описваш, другата част от EWS, където е необходимо програмиране е в изправност.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.04.2024

Re: Проблем с имобилайзер EWS (е46 318ci)

Мнение от anggeorgiev13 » 05 Апр 2024, 22:57

Точно и аз по тази логика се водя. Да

Поръчах точно релето за EWS-a и утре ще го запоим. Стискам палци да стане.

Ще пиша утре с резултат.


Днес на бензиностанцията не успях да запаля. Но като ударих няколко шамара на EWS-a - релето цъкна и запалих.

Та ще се чуе утре с новото реле :) :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.04.2024

Re: Проблем с имобилайзер EWS (е46 318ci)

Мнение от anggeorgiev13 » 06 Апр 2024, 20:03

Купих ново реле за EWS-a , запоихме го и сега пали без никакви проблеми. Успяхме :)

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook