Сервиз за печки Webasto

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Don_Diego » 31 Яну 2017, 12:35

stocky написа: Познава много хора, а и много хора познават него :winky: .


Така написано звучи като, че се прави на мъж с чужди мЪди :lol:

Хора за далеч по-малко са били санционирани тук във форума, а той квалифицира голяма част от потребителите като "мухи", разпращаше лс с допълнителни разяснения кой какъв е защо е такъв и въпреки това излиза сух от ситуацията. Ако е спонсор на форума кажете колко е дал, аз ще дам двойно ама аршина да е еднакъв за всички и да възстанивим вече затритата кореспонденция (повечето вече сме я чели ама за поколенията да я има черно на бяло).
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 31 Яну 2017, 13:05

Дали съм случаен или не е без значение. Доста постове от юзърите тук бяха изтрити, преди вие да ги видите. Но аз ги видях. Те бяха свързани със семейството ми и бяха смешни клевети към мен и родителите ми. На лични съобщения беше същото, но е много лесно после да се изманипулира така, че да останат само моите мнения. Е, в крайна сметка нещата си дойдоха на мястото. Имам скрийн шотове на всичко, но не мисля, че тази тема ще поеме правилната посока с тях. Каквото било-било, някои хора се объркаха много и това тук е нормалното стечение на обстоятелствата. Дали съм толериран или не - не мисля, че съм, с оглед на постовете на другите юзъри. И много грешите, аз съм в този форум не от днес, но просто реших да не съм поредният анонимен и се регистрирах с истинското си име ! За това се изискват "топки", както някой подчерта по-горе !

Ако искате и вие да сте с позиции - не е нужно да сте някой, достатъчно е да сте пичове с хората, това обяснява ситуацията тук !

Поздрави!
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от FaceOff » 31 Яну 2017, 13:10

Има доста странни неща, като и това, че след като бяха изтрити повечето мнения, човека пак се почувства длъжен да отговори на Деян и на мен..

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Mollov » 31 Яну 2017, 13:23

Ако не пишете по темата и се занимавате с лични нападки (независимо от кой потребител идват те), темата ще бъде заключена, а съответните наказания ще бъдат предприети към когото е нужно... без изключения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 706
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от DoesNot » 31 Яну 2017, 13:39

Ето един полезен пдф ако някой реши да си я ремонтира сам :arrow:
TT_E-C-P-Z_Manual.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от K_Ilkov » 31 Яну 2017, 13:50

Mollov написа:Ако не пишете по темата и се занимавате с лични нападки (независимо от кой потребител идват те), темата ще бъде заключена, а съответните наказания ще бъдат предприети към когото е нужно... без изключения.

Ще си позволя да не пиша по темата ... с риск да бъда наказан ...

Ще пиша обаче по темата защо сега се появи това мнение,
а не след няколкото страници обиди по адрес на хората от форума позволили си критика към Рея?

Появи се сега когато се осмелихме да попитаме какво става ...


Любомир Мечков написа:Дали съм случаен или не е без значение. Доста постове от юзърите тук бяха изтрити, преди вие да ги видите. Но аз ги видях. Те бяха свързани със семейството ми и бяха смешни клевети към мен и родителите ми. На лични съобщения беше същото, но е много лесно после да се изманипулира така, че да останат само моите мнения. Е, в крайна сметка нещата си дойдоха на мястото. Имам скрийн шотове на всичко, но не мисля, че тази тема ще поеме правилната посока с тях. Каквото било-било, някои хора се объркаха много и това тук е нормалното стечение на обстоятелствата. Дали съм толериран или не - не мисля, че съм, с оглед на постовете на другите юзъри. И много грешите, аз съм в този форум не от днес, но просто реших да не съм поредният анонимен и се регистрирах с истинското си име ! За това се изискват "топки", както някой подчерта по-горе !

Ако искате и вие да сте с позиции - не е нужно да сте някой, достатъчно е да сте пичове с хората, това обяснява ситуацията тук !

Поздрави!

Така е, не ти е първи акаунт тук :yes:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=4703

За сметка на това отношението е същото :dunno:

Очаквам да бъда строго наказан за това мнение, което не е по темата :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Mollov » 31 Яну 2017, 14:38

Ще ти отговоря:


1. Не мога да следя всички теми във форума, постоянно... тази я видях едва вчера (или в неделя, не помня вече), тепърва ще видя защо са били трити мнения и от кой...

2. Понеже изглежда е много важно да се следват правилата изкъсо в този раздел, от днес насетне Модераторите ще прилагат строго правилата на раздела, към всички... независимо в коя тема е, кой колко се е извинявал и т.н.... изглежда когато ви е изгодно, правилата трябва да се спазват до буквата.... през останалото време "все пак може да има някви реверанси...нали". Лично твои мнения, които не са баш по правилата съм прочел толкова много, че... няма смисъл да коментираме.

3. Когато един човек има акаунт и не го е ползвал от 6 години, след което е регистрирал нов и НЕ ползва стария по същото време - това НЕ Е Мултиакаунтинг.


Ако Любомир Мечков продължи с отношението си тук по същият начин той ще получи съответното наказание, отново според правилата на форума и раздела.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 31 Яну 2017, 16:15

DoesNot написа:Ето един полезен пдф ако някой реши да си я ремонтира сам :arrow:
TT_E-C-P-Z_Manual.pdf

Електрическата схема за управление няма общо с тази на БМВ. Управлението на БМВ е по W-bus и CAN и е на втори крак на куплунг Х1 , другото е едно към едно. За съжаление над 70% от тези печки при Е39 и Е53 са с проблемни електроники и е много трудно да се съживят. Често се заключват и от климатроника и от блока на печката.Същото се отнася и за Е46. Не си четат запалителните щифтове, водните помпи и задвижванията. А компонентите са в норми. За да си пусне печката, клиентът в много случаи е поставен в положение да изпълнява най-различни ритуали - вадене на бушони, подаване на контакт по няколко пъти и тн... Смея да твърдя, че си е направо подигравка с клиентите на марката. За периода от 1999-та до към 2006-та така и не намериха решение на този проблем. Така нещата с диагностиката стават много-много сложни... Това означава при Е39 четене през диагностична програма. Сваляне на гума, демонтиране на подкалник, демонтаж на отоплителя и компонентен тест. При проблем с електрониката при теста, клиентът пие една студена вода и заплаща труд и диагностика практически за нищо. Тази електроника не я предлагаме, може да се поръча само от БМВ, дори май ставаше само с нова печка. Цената е непосилна за повечето клиенти. Поради тази причина и не се занимаваме с тези отоплители. Излиза ни лошо име, без да сме виновни. А от ПДФ-а е видно, че няма нищо сложно в тях.
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 706
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от DoesNot » 31 Яну 2017, 16:48

Любомир Мечков написа:
DoesNot написа:Ето един полезен пдф ако някой реши да си я ремонтира сам :arrow:
TT_E-C-P-Z_Manual.pdf

Електрическата схема за управление няма общо с тази на БМВ. Управлението на БМВ е по W-bus и CAN и е на втори крак на куплунг Х1 , другото е едно към едно. За съжаление над 70% от тези печки при Е39 и Е53 са с проблемни електроники и е много трудно да се съживят. Често се заключват и от климатроника и от блока на печката.Същото се отнася и за Е46. Не си четат запалителните щифтове, водните помпи и задвижванията. А компонентите са в норми. За да си пусне печката, клиентът в много случаи е поставен в положение да изпълнява най-различни ритуали - вадене на бушони, подаване на контакт по няколко пъти и тн... Смея да твърдя, че си е направо подигравка с клиентите на марката. За периода от 1999-та до към 2006-та така и не намериха решение на този проблем. Така нещата с диагностиката стават много-много сложни... Това означава при Е39 четене през диагностична програма. Сваляне на гума, демонтиране на подкалник, демонтаж на отоплителя и компонентен тест. При проблем с електрониката при теста, клиентът пие една студена вода и заплаща труд и диагностика практически за нищо. Тази електроника не я предлагаме, може да се поръча само от БМВ, дори май ставаше само с нова печка. Цената е непосилна за повечето клиенти. Поради тази причина и не се занимаваме с тези отоплители. Излиза ни лошо име, без да сме виновни. А от ПДФ-а е видно, че няма нищо сложно в тях.

Факт е че най-честия дефект е именно електрониката и никой не се наема да ги прави. В БМВ не се предлага като отделна част, а цяла печка. Вече има хора които предлагат афтърмаркет електроники пример :arrow: http://www.ebay.com/itm/Aftermarket-con ... Ka&vxp=mtr Какво ви е мнението за тях :?:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Ivo_Borisov » 31 Яну 2017, 17:18

Ремонтират се успешно. В Смолян имам 3 ремонтирани и работещи. Сменят се някои елементи на платката. А и не само, чел съм че и другаде ги ремонтират, общо взето си е работа за специалист по такива компоненти.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 31 Яну 2017, 17:27

Честно казано нямам идея дали е ок това от линка. В България има двама, които правят такива платки, работят, но лично според мен са опасни, нямат никакви защити. Имам от всички за проби, не ми допадат, но са бюджетно решение и са по 120 лева. Схемата им не е микропроцесорна, а е с елементарни транзистори, това ги прави ограничени откъм функции и не се наемам да ги предлагам на клиенти. Тази от линка си е направо модерна, но нямам практика с такава. Руснаците имат много решения на този проблем също, но не дават никаква гаранция за продукта си. С годините разбрах едно - не трябва човек да работи на всяка цена, защото е равносилно на това, да превърне клиентите си в опитни зайчета. А това излиза скъпо и на двете страни.
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 31 Яну 2017, 17:33

Ivo_Borisov написа:Ремонтират се успешно. В Смолян имам 3 ремонтирани и работещи. Сменят се някои елементи на платката. А и не само, чел съм че и другаде ги ремонтират, общо взето си е работа за специалист по такива компоненти.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Така е, аз също сменям. На смяна подлежат температурния датчик, съпротивлението на запалителния щифт и транзистора за управлението на вентилатора. Но в повечето случаи има проблем с микропроцесора и тогава ремонт практически няма. Дори и съм презаписвал процесори, някои са тръгвали, други не приемат някой бит от програмата и не става.
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 31 Яну 2017, 18:52

DoesNot написа:Факт е че най-честия дефект е именно електрониката и никой не се наема да ги прави. В БМВ не се предлага като отделна част, а цяла печка. Вече има хора които предлагат афтърмаркет електроники пример :arrow: http://www.ebay.com/itm/Aftermarket-con ... Ka&vxp=mtr Какво ви е мнението за тях :?:
Писах от телефона и не прочетох целия линк. Това управление е за афтърмаркет печки, които така или иначе нямат проблеми с електрониката. Това от линка се управлява по плюс на първи крак от Х1 , при БМВ поясних, че е съвсем различен и сигналът и пинът. Демек това лекарство не става за БМВ. Още повече, че и самият климатроник си търси комуникация с отоплителя. Когато това не се случи - ключ.
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 23.10.2017
Пол: Мъж

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от tarator21 » 23 Окт 2017, 21:10

ПП: Вариант 5

Днес се появи и още един вариант: https://www.youtube.com/watch?v=6zZjSFef4yA а именно използването на Arduino + LCD дисплейче



Колега някаква развръзка с варианта с Ардуиното ?/?

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 5.12.2009
Местоположение: София / Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW X5, E53

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от wacky_y » 14 Мар 2022, 14:15

Моля споделете актуална информация за занимаващи се с ремонт на печки в София
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook