СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

СПАМ ТЕМА

Мнение от steeN » 25 Апр 2024, 10:06

Това е доста стар мит. Много отдавна регулациите в Калифорния са по-строги от тези в ЕС. Производителите като правят коли се съобразяват първо с тях. Малко работата с европейските производители е на калпав космонафт... затова слагат огромни мита на американците и японците.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 25 Апр 2024, 10:58

Ивайло Димов написа:Забравете за милионници при тия интервали на обслужване ,баш Тойота има V6 и V8 няколко мотора дето им казват "убийци на масло " за 4-5хил квото и качество да налеееш то е сработило и убито ,а да и се налива 0W20 ,0W16 -говорим за асматици влагани в Ланд Круизър,Прадо .В Япония масово след като изтече гаранцията масла се сменят на 5 000 км ,а в много тежки условия и на 3500.За ръждата няма да говорим ,Хонда,Мазда ,Тойота отдолу е леш ,особено в държави със влажен и студен климат.Гледайте кво карат бакшишите ,те са лакмуса за това кое е издръжливо и евтино за поддръжка :ok:


Интересно... Кои са тези серии двигатели, знаеш ли?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Ивайло Димов » 25 Апр 2024, 11:18

На прима виста се сещам за 1GR-FE 4.0 V6

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 25 Апр 2024, 13:16

Ето едно обобщено инфо за техните двигатели, направено от един от най-запознатите механици с тези двигатели: https://www.youtube.com/watch?v=OJkjE2-O3wo .
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ceco_kd » 25 Апр 2024, 23:40

Тоя е много готин тип....и накрая винаги "may the lord bless you and keep you" и по 10 пъти поне във видеата си употребява folks.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 26 Апр 2024, 0:34

В глобалния ни екип - нов колега (европеец). И шефа го изпрати при мен в Пловдив да съм го обучавал :mrgreen:

Дойде той пред офиса и още като го видях, веднага разбрах, че е същия като мен :mhihi:
Писах веднага на шефа: как ни намираш краставите магарета през 9 планини в 10-тата бе :lol:

И той: щот сте същите като мен и ви надушвам :mhihi:

Новия е със страшно много опит и знания, щот е бил вече в 2 от най-големите компании в бранша, в световен мащаб.

Първия ден в офиса, обучавам го. И видях, че нещата се случват супер лесно. Много е умен, знае много, само му липсва моя опит, щот е малко по-малък. Ама и тва ще стане. Аз му казвам всичко и го уча. После ходихме на вечеря, пихме бира и така

На 2-рия ден, той вече се отпусна и го гледам по обяд, застанал на бара в средата на офиса и се прай, че пие кафе :mrgreen:

Тупнах го приятелската през врата и му викам, наиш колко имаш още да учиш. Кво си застанал посредата на офиса бе, сам си ограничаваш кръгозора - виждаш само половината :mrgreen:

Идвай на ей ония дивани там, да видиш гледка - всичко се вижда от там :mrgreen:

Отиваме, гледа той и вика, ей оная - goddess. Отивам :lol:

Пак го тупнах по врата и викам, къде отиваш ве, глупак. 2-ра груба грешка допусна :mhihi:
1-во - Проучи ли я :mrgreen: - Тая е председател на борда на директорите за БГ и ти ще я сваляш в офиса :lol:
2-ро - глупак такъв, що не мина по край нея, да видиш че има брачна халка :mhihi:

И той се хили и вика - ми то за тва ме пратиха тука при теб, да уча :mrgreen:

После пак ходихме на вечеря и се оказа, че този има рок банда - много известна в Европа. Смятат да свирят сега и на hills of rock.
Та му помогнах и се разправях там с някъв нашенец, меринджей на събитието, къде не знаеше добре английски, ама искаше пари :mhihi:

После новия колега ме покани на накъв концерт в Европа, където ще свирят и вика - ей ся щи запазя и на теб стая в хотела, където ще сме.

Ама идваш сам - щот ей тия всички пусис от клиповете ни в ютуб ...... само си избери :mhihi:

Казах му, че идвам с приятелката ми 8)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 26 Апр 2024, 6:52

ceco_kd написа:Тоя е много готин тип....и накрая винаги "may the lord bless you and keep you" и по 10 пъти поне във видеата си употребява folks.


Човека (Ахмед) е иракчанин, който е емигрирал в щатите... От последния му клип става ясно, че е имал много 'срещи със смърта', както той се изразява, и според него бог му е помогнал да оцелее последния път! Под бог има предвид Исус Христос... С две думи, той е убеден християнин, което поне мен малко ме изненада! Мислех, че е мюсюлманин... Рядко срещан истински човек, каквито вече липсват по света! За способностите му на механик и начина му на работа няма смисъл да говорим! Повечето от нашите му 'колеги' дори няма да разберат...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Моджо » 26 Апр 2024, 17:00

Не е от фирефокса нещото...
Значи през вифи, на телефон, всичко работи.
На лаптопа с кабел или през вифи ютуб вика немаш интернет, микрософт акаунта също, стора им също. А иначе си има интернет. В момента , в който си пусна впн-а към офиса и всичко си тръгва. Рутера си е един, не е пипано нищо по него. Нито нещо е пипано, инсталирано или квото и да е. Идеи преди да се обърна към доставчика да го мъдрят ?
/ не ми пречи впн-а да ми е постоянно пуснат ама що пък да е така/. Е ся в момента и букинга не работи, а преди 2 седмици си правих резервации и всичко си работеше.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Jordana » 26 Апр 2024, 17:21

Ама идваш сам - щот ей тия всички пусис от клиповете ни в ютуб ...... само си избери :mhihi:

Казах му, че идвам с приятелката ми 8)

Да не снимате "Ергена " в българо британска Ко продукция ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от peshehodetz » 26 Апр 2024, 17:35

ildivvy написа:Човека (Ахмед) е иракчанин, който е емигрирал в щатите... От последния му клип става ясно, че е имал много 'срещи със смърта', както той се изразява, и според него бог му е помогнал да оцелее последния път! Под бог има предвид Исус Христос... С две думи, той е убеден християнин, което поне мен малко ме изненада! Мислех, че е мюсюлманин... Рядко срещан истински човек, каквито вече липсват по света! За способностите му на механик и начина му на работа няма смисъл да говорим! Повечето от нашите му 'колеги' дори няма да разберат...


То в Ирак си има Християни, поне на времето имаше сега не знам как е. Но някъде 70-те години на миналия век баща ми работеше там към Булгаргеомин и майка ми ме е водила на гости през ваканциите и имам някакви много смътни спомени. Та си беше много нормална държава в сравнение с Либия и още няколко други арабски държави в региона в които съм бил. После при Садам нещата са се влошили, но дори и при него не са били чак толкова агресивно мюсулмански настроени като Йемен или Саудитска Арабия, той дори не е бил забранил алкохола в къщи да се пие, само на публичните места го е ограничил. Та за християните по онова време си спомням, че доктора дето идваше в базата си беше християнин, казваше доктор Саади, завършил медицина в България. Беше женен за българка и същия преди години е продал Алфа Ромео-то си на Гунди с което той катастрофира и се прибиват с Котков. Иначе механика от Чикаго и аз го следя най-редовно понеже освен всичко друго, без значение какво се кара в семейството ни, винаги има поне една Тойота, в момента дори са две.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Jordana » 26 Апр 2024, 18:22

Та за християните по онова време си спомням, че доктора дето идваше в базата си беше християнин,
Тоест сте били изолирани в място само за чужденци . Аз не съм ходил там така че не претендирам за нищо , обаче знам много неща от човек който е бил бая години в Ирак и Либия и картинката изобщо не е за показване . Първата ми жена беше там с майка си докторка , повече от година стоя при нея едвам се измъкнаха точно преди да арестуват медицинските сестри в Либия . Алкохола им го забранява шериата , не светската власт и още много неща са забранени . Те самите араби поркат и варят ракия и правят вино от фурми обаче ако ги гепят отиват в канала . Нравите им са като във феодалния строй , разделени на кланове , вендети между клановете , отвличане на хора и някакви архаични правила дето ги четем тука само по книгите . Има племена дето живеят в пустинята и са ниво каменната ера . Там християнин особено пък бял европеец не е здравословно да се разхожда сам извън кампуса за чужденци или хотела .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от alx » 26 Апр 2024, 21:10

Jordana написа:Аз не съм ходил там така че не претендирам за нищо.


Йордане бе- всичко наред ли е? :shock: Да не си препил нещо с аверите рано рано?
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 26 Апр 2024, 21:16

Аз, като бях на няколко пъти в Хартум, Судан, никога не е имало проблем да се разхождам дори сам из града... Предполагам, че е подобно положението при тях, като при по-горе изброените държави.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от kiko » 26 Апр 2024, 21:31

TNT написа:Японските съм с впечатление, че здрави са само големите мотори - 6 и 8 цилиндрови. .

Имах японец 4.0 V6..тая бангия ми скъси живота :mhihi: Не помня да съм бил по радостен от момента в който гледах как новия собственик я отнася :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от barty » 26 Апр 2024, 21:35

Случка от днес:
Софийско заведение в центъра, ново, лъскаво, цените като за такъв тип заведение :mhihi: .
Отбих се да пия кафе. Управителят ми е познат и се жали че няма персонал, едвам смогват.
По едно време го питам колко плаща надник на сервитьорите.
"Няма заплата, само % от оборота".
Е бай х.й като няма заплата кой сериозен човек ще дойде да работи?
Една салата 20лв а заплата йок :banghead:

Пиша го защото се сетих как всякакви работодателите реват че няма работници....а пари за S класа има а?
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook