Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Трябва ли да се спре развитието на ДВГ в масови коли среден клас?

Да, ДВГ даде каквото можеше
5
10%
Не, не трябва, но всичко е политика и му се пречи умишлено
45
90%
 
Общо гласове : 50
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от alx » 29 Апр 2024, 22:19

Аз пък бъдещето го виждам предимно с електрички. Ще кажа защо- защото всеки които се е качил на някаква нормална електричка - визирам от модел 3 и нагоре- е минал на електрички и не ще и да чува за двг ежедневка. Тия с повечето пари за глезотии ще и имат и някакъв двг за фън през уйкендите и така…. Но… Масата ще карат електрички.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от SpeedyMan » 29 Апр 2024, 22:24

Точно. Електричните вървят по план, още 2016та година се знаеше, че 2025та идват солид стейт батериите. Гледах презентация на един от немските автопроизводители още тогава.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 30 Апр 2024, 4:23

Те на електричките все нещо ще им идва дето го чакат . От 20 -25 години все чакат нещо да идва че да станат евтини и масови . Нито станаха евтини нито са масови и до ден днешен. Единственото което ги направи малко по приемливи са батериите но да не забравяме че тези батерии бяха разработвани първоначално за мобилните устройства не за електрички . И до ден днешен мобилните устройства потребяват лъвския пай от производството на батерии . Едва последните десетина години с развитие зелените технологии и концепцията за енергийни хъбове се появиха акумулатори подходящи И за електрокарчета . Супер кондензаторите и те щяха да правят революция в електрокарчетата . Оказа се че нищо не направиха поради един "незначителен" недостатък на технологията .
Последна промяна Jordana на 30 Апр 2024, 10:45, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jorixa » 30 Апр 2024, 7:51

SpeedyMan написа:Точно. Електричните вървят по план, още 2016та година се знаеше, че 2025та идват солид стейт батериите. Гледах презентация на един от немските автопроизводители още тогава.


Е то се идва нещо от 10 години насам :mhihi: И впрочем, подобно на всичките други "революционни" технологии в електричките, солид стеит батериите също са измислени още 19ти век, но никой не ги ползва защото са много проблемни. А дори да приемем че ссб деиствително се появят някога, държат много и се зареждат бързо, пак остава проблема с претоварването на ел мрежата. Така че 2025та като "дойдат" тия батерии пак ще ви слушаме още 5 години как "ей са идват новите ел мрежи и всичко е топ". Аз поне ще си карам дизелчето докато дойдат всички тия работи па вие си ги чакайте.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от TNT » 30 Апр 2024, 8:38

Проблемите са много. Батериите, зарядните, мините, рециклирането, вторичен пазар. Ще си станат едни 30-40% от микса и тва е. А докато стигнат тея 30-40% има още мнооооооооого време.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от kikko » 30 Апр 2024, 9:13

TNT написа:Проблемите са много. Батериите, зарядните, мините, рециклирането, вторичен пазар. Ще си станат едни 30-40% от микса и тва е. А докато стигнат тея 30-40% има още мнооооооооого време.


Съгласен съм. За мен най-големия проблем е и ще бъде зареждането, защото противно на мнението на много фенове на електромобилите(не са виновни,че нямат познания) тока не идва от контакта. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 30 Апр 2024, 10:58

Размина им се за още известно време излизането на борсата за ток покрай битовите потребители . Само че няма да го отлагат вечно и това ще стане щото натам отиват нещата . Нощната енергия като отпадне от уравнението не виждам кой ще зарежда вечер в къщи при положение че вечер няма солари . Като им направят платени зарядните ще има доста учудени . Тия мантри че единствената им незначителна грижа била контакта където да си пъхнат пипалото за ток много скоро ще е сериозно главоболие .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от steeN » 30 Апр 2024, 11:07

Размина се, не е точно определение. Аз мисля, че е много лошо, че не стана. Вкл. лошо и за тези, които имат ел. коли.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от r19 » 30 Апр 2024, 18:09

steeN написа:Размина се, не е точно определение. Аз мисля, че е много лошо, че не стана. Вкл. лошо и за тези, които имат ел. коли.
Лошо е, че отлагат поскъпването на тока ли? Защото точно това ще се случи като минат и битовите потребители на "свободен пазар". Българският "свободен пазар" няма общо с чуждият и цените вместо да паднат ще се вдигнат и това го знае всеки...
Същото се отнася и за нощната енергия, която в момента е около 12 стотинки или почти 2 пъти по-евтина от дневната...

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от steeN » 30 Апр 2024, 18:20

Разбирам, че има скептицизъм по темата, но това е голяма заблуда как ние сме някакви специални и едва ли не физичните закони не работят тук. Единствено сме изостанали. Нито сме измислили корупцията, нито престъпността, нито популизма. Цените нито ще паднат нито ще се вдигнат, а ще са там където трябва да са, което е единственият начин да имаме устойчива енергийна система.

Как да е, това не е темата. Аз само адресирам злобата как освобождаването на цените е някакво плашило за ел. колите. Не е, точно обратното.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 30 Апр 2024, 19:00

Разбирам, че има скептицизъм по темата
А оптимизъм ли да има ? В Германия е 35 евроцента киловата за краен потребител въпреки че там има доста социално ориентирана плаваща система според потреблението . Тука не ни мърда абсолютния максимум който може да се одере от потребителя при едно освобождаване на цените . По повод твоя гениален оптимизъм един виц та дано схванеш накрая :mhihi:
Оптимиста и песимиста се изгубли в пустинята , имали тубички с вода но никаква храна . Оптимиста предложил да обиколи да види дали няма нещо за ядене наблизо . Връща се и вика на песимиста , имам две новини брато - една добра и една лоша . Давай с лошата , казал песимиста . Оптимиста - Наоколо има само пясък и камилски лай..на . Ужас , казал песимиста , давай добрата новина . Добрата новина рекъл оптимиста е , че камилските лай..на са огромни купчини и ще ни стигнат за дълго време . Та и твоя енергиен оптимизъм е като изгубен в пустинята оптимист :mhihi:
Последна промяна Jordana на 01 Май 2024, 9:44, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от steeN » 30 Апр 2024, 20:23

Нещо си се объркал. Обратното на скептицизъм е увереност (не оптимизъм). Както имам увереност, чe всичко което предричаш ще стане на обратно както обикновено :)
Последна промяна steeN на 30 Апр 2024, 20:24, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от integral » 30 Апр 2024, 20:23

Код: Избери целия код
Икономически еко план..........
:mhihi: :mhihi:

Сам да си затвориш всички АЕЦ, аверчетата отвъд локвата да ти взривят газопроводите благодарение на които икономиката ти е била №1 в ЕС, няма проблем, плана е перфектен............. :mhihi: :mhihi: :winky:

Еко отвсякъде, спор няма :OT:

И междувременно:
„Всеки дилър е загрижен за този преход към електрификация и не смята, че той е в крак с потребителя “, каза президентът на Benzel-Busch Motor Car Group и председател на Съвета на дилърите на Mercedes-Benz Джоузеф Агреста.
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от немо » 30 Апр 2024, 21:24

alx написа:Аз пък бъдещето го виждам предимно с електрички. Ще кажа защо- защото всеки които се е качил на някаква нормална електричка - визирам от модел 3 и нагоре- е минал на електрички и не ще и да чува за двг ежедневка. Тия с повечето пари за глезотии ще и имат и някакъв двг за фън през уйкендите и така…. Но… Масата ще карат електрички.


Има ли някакъв шанс да направиш връзка с написаното от теб и "Приказка за стълбата" ;)
За Родината става въпрос..... 8)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от carmanf1 » 30 Апр 2024, 22:01

Абе, аз че ще си купя електричка, ще си купя.

В другата тема споделих, колко много проблеми имат електричките (специално тайкан), както всички останали коли - нормално.

Нека си признаем, че не всичко е мед и масло с тролеите. Всички коли имат прoблеми.

И да споделя реалната ситуация.

Щот някои хора тук се опитват да ги изкарат ултра непроблемни тия тролеи.
Знам защо се напъват толкова, ама тва е друга тема :mrgreen:

Тия дни бях в УК по работа. Колегата ми там има Polestar - тролей. Вика няма проблем да стигнем до Heathrow :shock: Аз даже не знех, че това е под въпрос и че изобщо трябва да го мислим - баси майна, да го мисля дали ще стигна ....... тва никога не ми е било да го мисля.

Стигнахме, ама със стиснати задници :evil: . И после свободни зарядни станции на Heathrow - ХОЙ :mrgreen:

И така, към момента ситуацията в Европа е хой за електричките - нямаш независимост. Пък кой кво ще да ми говори :mrgreen:


ПП. А, за евтинийката, не искам и да чувам вече, малко взе да ми писва от тва стотинкаджийство. Mерят, засичат колко излизало на 100км.

Good luck :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook