Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 11 Май 2024, 6:02

Не е трудно да се достави от Европа идентично качество на по-ниска цена спрямо на Дъбов.
И в Европа има бум на пекарни, но повечето са само име без покритие, както и у нас.
Това е много доходен бизнес.
Кафета от сорта на Лаваца и подобни не струват на едро сурови повече от 2-3€/кг , та смятайте колко се печели.

А че си прави реклама е ясно, но в едно късо кафе от Арабика може да има 2-2,5 пъти по-малко кофеин, спрямо дълго от Робуста.
Това има предвид, че спокойно може да то се доспи след такова кафе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от mr_petroff » 11 Май 2024, 7:12

Взех си капсули за многократна употреба да си правя ''манджа'' по мой вкус ...Имам питане обаче - колко кафе се слага в тези капсули - догоре или ... , как да бъде смляно кафето , да се пресова ли ?:dunno: ...Или да забърша еспресо машината от прахта ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bereta » 11 Май 2024, 8:45

Или да забърша еспресо машината от прахта ?
Забърши прахта. Особено, ако имаш и истинска кафемелачка.
Ride on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 11 Май 2024, 10:35

mr_petroff написа:Взех си капсули за многократна употреба да си правя ''манджа'' по мой вкус ...Имам питане обаче - колко кафе се слага в тези капсули - догоре или ... , как да бъде смляно кафето , да се пресова ли ?:dunno: ...Или да забърша еспресо машината от прахта ?


Aз Съм с такава капсула на неспресотс при родителите дето им взех.
За смилането - зависи каква ти е цедката: с много дупки по-фино смляно, малко дупки по-едро смляно. Аз имам тампер в комплекта и гледам да не е пълна на макс капсулата, че едвам тече.
Да си знаеш, че не е уау кафето приготвено по този начин, но поне не си ограничен в избора на кафе. Хубавия каймак е почти невъзможен :lol:

Най-общо казано в началото ще изхвърлиш доста кафе в тестове за да му хванеш цаката
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook